Advert
Advert
Advert
İki buruk bayramın ardından
Aytekin Ertuğrul

İki buruk bayramın ardından

Bu içerik 1337 kez okundu.

İki Buruk Bayramın Ardından

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

Buruk bayram bile bizim yaşadığımız ve kutladığımız bayramları ifade etmekten aciz bir sözcüktür. Daha gerçekçi, daha güncel daha etkin sözcükler kullanmalıyız. Zafer bayramının ardından kurban bayramı da kutlandı ama ikisini birleştirsek bir bayram etmez. Çünkü bayram bir sevincin bir güzel yaşamın ve Türk Milletince paylaşılmasıdır. Biz bana göre iki bayramı da hak etmedik. Onun için Türk milleti bu iki bayramı şanına uygun kutlamadı denilebilir. Bize ve normal insanlara göre Türk milletinin sofrasından yiyeceklerini ve ceplerinden paralarını almak demek olan açık bütçelerle her gün artan zamlarla bayram değil hiçbir yaşam güzelliği olmaz. Çünkü açık bütçe enflasyon ve yağmur gibi yağan zamlar bayramı tatsızlaştıran ve bozan şeylerdir. Açık bütçeler ve zamlar bizi neden bu kadar çok ilgilendiriyor. Diye bir soru yersiz ama sormuş olun biz de elimizin erdiği dilimizin döndüğü kadar açıklayalım. Bu adam açık bütçeden ve enflasyondan başka bir şey bilmiyor mu der gibisiniz. Evet biliyoruz ama zamdan ve açık bütçeden bir türlü kurtulamıyoruz. Bunlardan başka bir şey yazamıyoruz. Çünkü başka bir şey yazmaya sıra gelmiyor. Açık bütçeler ağır siyasi sonuçları olan bir gaflet dalalet ve hatta bir h……….t uygulamasıdır. Açık bütçeler Türk Milletinin Anadolu’daki yaşam güvenliğini bozar. Açık bütçeler yaparsanız SEVR masasında kendinizi bulursunuz da ondan. Peki, açık bütçelerin Türk milletinin Anadolu’daki yaşam güvenliğini bozduğunu kim söylüyor. Bakalım kim söylüyor.

“ Bu günkü savaşmalarımızın gayesi tam bağımsızlıktır. Bağımsızlığın bütünü ancak mali bağımsızlıkla mümkünüdür. Mali bağımsızlığın korunması için “ İLK ŞART” bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve DENK olmasıdır.” Mustafa Kemal Atatürk.

Biz de bir kısım AKP liler ve düşünce adamlarımız ( Siz bunların kimler olduğunu bilirsiniz. Bir tanesi keşke istiklal Savaşını Yunanlılar kazansaydı daha iyi olurdu diyebilecek kadar kendini kaybetmiştir.) neden Atatürk’ümüzü hayırla anmıyorlar diye merak ediyorduk. Açık bütçe enflasyon ve zam şampiyonlarına tokat gibi yukarıda koyu harflerle yazdığımız direktifi veren Atatürk’ü hayırla anarlar mı? Atatürk bu sözü ile endirekt olarak açık bir bütçe yapmanın bağımsızlığımız tehlikeye atacak bir gaflet uygulaması olduğunu apaçık söylemiştir.

Her şey için gereken tek şey vardır. Yeterli bütçe + DENK bütçe. Bu gün ikisi de yok. Bir de üstüne üslük 3.000.000 Suriyeli sığınmacı var. Karmaşadan ve anarşiden çıkamıyoruz. Tanrı Türkü korusun derdik eskiden. Şu ana kadar yeni bir söz bulunduğunu duymadın. Ben de Tanrı Türkü korusun. Ona yardımını esirgemesin diyorum. Bu buruk bayramlarımız son buruk bayramlarımız olarak kalsın ve öyle anılsın.. Başarılar dilenir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek