Advert
Advert
Advert
Terörle Uyanıp Terörler Yatan Dünyada Yaşıyoruz.
Aytekin Ertuğrul

Terörle Uyanıp Terörler Yatan Dünyada Yaşıyoruz.

Bu içerik 1471 kez okundu.

Terörle Uyanıp Terörler Yatan Dünyada Yaşıyoruz.

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

Fadime ile temel şehirden canları sıkılır ve köy evine taşınırlar. Temel günlük gazete okumadan yapamaz. Her gün Fadime çarşıya iner, günlük gazete alır ve Temel’e getirir. Bu sefer de Fadime her gün gazete için çarşıya gitmekten yorulur ve usanır. Ama Fadime bu hemen bir çare bulur. Gider 5 tane ayni gazeteden alır ve Temel’e her gün bir tanesini verir. Aradan üç gün geçer Temel’den ses yok. Fadime duruma sevinir. İşler iyi gidiyor der. Sonra bir de bakar ki Temel gülüyor.

- Fadime yaklaşır Temel’e neden gülüyorsun ne oldi da güleyisun.

-Temel der ki Fadime üç gündür aynı adam aynı araba ile aynı ağaca ayni saatte çarpayı da ona gülüyorum.

 Türkiye’mizde Temel fıkraları yaşanarak fıkra olurlar. İşte bir yaşanan temel fıkrası da benden.

Daha önceleri  paylaştığımız  bir yazımız aynen şudur.

Bu İŞİD meselesi basit bit mesele değildir. Müslümanlığın Türk milletinin ve Arapların düşmanlarıdırlar. Türkiye dâhil bütün Arap ülkelerinde açık bütçe + Enflasyon + Dini eğitimler vardır. Bu üç, ihaneti toplarsanız = Milli ihanet çıkar. Bütün Ortadoğu ülkelerinde oynanan oyun budur.
 Gelişmiş ülkeler bütçelerini asla açık yapmazlar ve yapan yöneticilere iş vermezler. Yani seçimle iş başına getirmezler. Ama Ortadoğu'ya gelince, iş değişir. Müslümanlığı yok etmek için bilimden uzaklaştırılarak Müslümanlıktan da uzaklaştırdıkları insanlara açık bütçeler yaptırırlar. Bu bir yöntemdir. Haçlılar günümüzde ülkeleri en ucuz ve en emin istila ve yok etme yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Şimdi ben de gülmeye başladım. Temel gibi Çünkü 14 Mayıs 1950 den bu yana  Türk milleti her gün zamlarla enflasyonla açık bütçe ile yan yana yaşıyor ama biz Temel gibi buna gülüyoruz. Okuduğumuz gazetelerin tarihleri ayrı ayrı olmasına karşın yazılanlartın hep ayni şeyler olduğunu bile anlayamıyoruz.

Bu yazdıklarımızı biraz da rakamlarla destekleyelim.

Terörün esas kaynağı 14 Mayıs 1950 de başlayan karşı devrimin uyguladığı açık bütçeler ve laik eğitimi yok eden eğitim sistemidir. İkisi uygulanmış ve millet ve devlet tam manasıyla iflas etmiştir. Adalet iflas etmiştir. Eğitilmiş eleman yetiştirilememiştir. Hazinemiz iflasa sürüklenmiştir. Anarşi tavan yapmıştır. 14 Mayıs 1950 tarihinden bu yana birçok terör eylemleri yaşadık sıkıyönetimler uyguladık olağan üstü haller uyguladık hücre evleri bastık taradık. Darağaçları kurduk infazlar yaptık ama terörü bitirmek bir yana tavan yaptık. Bunun sebebini bir türlü açık bütçelerdir diyemedik demedik. AKP iktidarları süresinde:

 Türk milletinin cebinden açık bütçeler yapılarak 345 katrilyon TL kanun zoru ile alınmıştır.

Bir gram altın 18 TL den 145 TL ye çıkmıştır.

Bir yabancı para 1.320.000 den 3.435.000 TL ye çıkmıştır.

Çeyrek altın 24 TL den 240 TL ye çıkmıştır. 

2004 te 7.340.000 Kg Altın alma gücünde olan hazinemiz 2015 te 4.836.000 Kg altın alma gücüne düşürülmüştür. 

Nüfusumuz ise 6 milyon artmıştır. 

Terörü tavan yaptıran şey işte bunlardır. Biz bunlara karşı seyirciyiz. Ama Temel gibi her gün aynı ağaca aynı araba ile aynı saatte çarpıyoruz diye de gülüyoruz.

 Bakıyoruz bu kadar acı günler yaşayan memleketimizin yöneticilerinden aydınlarından siyasilerinden DENK bütçeye dönelim. Terör DENK Bütçe+ Laik eğitimle yenilir demiyor diyemiyor. Bunun anlaşılması neden bu kadar zor Türk milleti bu kadar basit gerçeği anlamayan ve Türk milletine anlatmayan aydınlarını da anlamıyor.

Geçen haftaki yazımızın konusu da bu idi. 14 Mayıs 1950 de başlayan Açık bütçeler ve laik eğitimden uzaklaşmalardır bizi terör batağına sürükleyen. Fakru zarurete sürükleyen. Kardeş kanı akıtan. Şimdi şehitlerimizin kanları yerde kalmayacak diyenleri göreve davet ediyoruz. Şehitlerimizin kanları tıpkı kurban bayramında kestiğimiz kurbanlıklarımızın kanları gibi yerde kalmasın diyorsanız DENK bütçe yapın. Laik eğitime dönün. Tevhit-i Tedrisata dönün. Aksi halde İsmet Paşa Mezardan çıkar ve size aynen şunu der. Siz açık bütçe yolunda devam ederseniz sizi ben de kurtaramam Dost acı söyler çünkü onun elinde tek bir silahı vardır. Acı acı söylemek.

1.      Terör cebimizden paralarımızı aldı uyanmadık.

2.      Soframızdan yiyeceklerimizi aldı uyanmadık.

3.      Altımızdan sandalyelerimiz aldı uyanmadık.

4.      Acaba yattığımız yataklarımız altımızdan alırsa uyanacak mıyız? Emin değilim.

Terörün açık bütçelerle soyulan, laik eğitimden uzaklaştırılarak cahilleştirilen, üretim araçları ellerinden alınarak işsiz bırakılan ortamlardan yaralanarak onları o hale getirenlerin koltuklarını yükseltmek ve gelirlerini artırmak aracı olarak kullanıldığını anladığımız andan itibaren bir daha terör belasına  razı olmayacağız.Teröristi  soyulmuş ve cahil bırakılmış insanlar arasında değil onları o hale getiren insanlar arasında aradığımız andan itibaren, teröristleri ve terörün kaynaklarını kurutma imkânına tüm insanlık olarak kavuşacağız.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek