Advert
Advert
Advert
Cumhuriyet Yıkılırken
Aytekin Ertuğrul

Cumhuriyet Yıkılırken

Bu içerik 1742 kez okundu.

Cumhuriyet Yıkılırken

                                                                        Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

                                                                           draertugrul@hotmail.com

    Bu başlık biraz ağır oldu ama durum ve gidişat da bu başlıktan daha ağırdır da ondan öyle oldu. Arabalara takılan frenlerini iki görevi vardır. Hızı ayarlamak ve durmak. Anayasamızda da bunlar var ama dinleyen okuyan gören yok.

Türkiye Cumhuriyeti sosyal bir hukuk devletidir

Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bir bütündür.

Türkiye Cumhuriyeti Atatürk milliyetçiliğine bağlıdır

Bunlar Anayasamızın kırmızı çizgileridir. Aşılamaz, değiştirilemez ve değiştirilmesi dahi önerilemez.     Bu maddeleri yan yana üst üste omuz omuza alt alta nasıl yazarsanız yazın bunlara ulaşmanın tek yolu vardır. DENK bütçe Laik eğitim

DENK bütçe yapmak demek 14 Mayıs 1950 den sonra başlayan ve günümüze kadar sürem Türk milletinin cebinden paralarını sofrasından yiyeceklerini almaktan vazgeçerek hukuk devletine doğru yol almak demektir.

Laik eğitim demek dahili ve harici bedhahların saldırılarını önleyecek gerektiğinde yok edecek fikri hür irfanı hür nesillerin yetişmesini sağlamak demektir.

 Bu girişten sonra gelelim 14 Mayıs 1950 tarihine bu tarihteki Türkiye Cumhuriyeti durumunu bir görelim.

Bir ABD doları ortalama 3 TL dir. Bu gün itibari ile 3629000 TL dir. Yani bu ne demektir. Bu şu demektir. 3629000:3=1209000 yani o gün bu gündür Türk lirasını ABD ile birlikte stratejik dost olmanın NATO da birlik olmanın eğitimi savunmayı bütçeyi ABD uzmanlarına teslim etmenin bedeli, çok ağır olmuştur. Sadece paramız 1.209.000 defa ezilmiştir. Bu ters gidişi düzeltmenin yolu Anayasamızın değiştirilemez ve değiştirilmesi dahi önerilemez maddelerindeki” Atatürk milliyetçiliği” içinde vardır. ” Bilim Çin’de bile olsa gidin alın” emrini içeren Hadis-i Şerifin içinde vardır. Bu karanlık ve kararsız gidişten dönüş ve feraha gidiş yolu açıktır. TBMM toplayacaksın DENK  bütçe + Laik eğitime döneceksin.

Ey ABD, EY AB, Ey Rusya, EY Esad, Ey Suudi vs. seslenmelerinin içinde hiçbir çıkış yolu yoktur. Çıkış, TC Anayasasında bilimde ve beşikten mezara bilim okuyun bilimi Çin’de bile olsa gidin alın diyen Yüce dinimizde vardır. Bunun için Çin’e gidip bilim almaya gerek yok. TBMM toplamaya ve DENK bütçeye + Laik eğitime dönmeye ihtiyacınız vardır. Yani:

TBMM ni toplayacaksın+ Denk bütçe +Laik eğitime döneceksin.

TBMM ni toplayacaksın+ Denk bütçe +Laik eğitine döneceksin.

TBMM ni toplayacaksın+ Denk bütçe +Laik eğitime döneceksin.

Aksi halde, altının gramını 18.YTL den 146 YTL ye çıkaran yanlışların üstünde yatarak “ Durmak yok yola devam” diyemezsiniz. Dost acı söyler çünkü dostun acı söylemekten başka size ulaşacak bir yolu ve teçhizatı yoktur. Başarılar dilenir.

 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti