Advert
AKP ve metal yorgunluğu
Aytekin Ertuğrul

AKP ve metal yorgunluğu

AKP ve  METAL YORGUNLUĞU

Op .Dr. Aytekin Ertuğrul / draertugrul@hotmail.com

                    AKP metal yorgunluğu hastalığına yakalanmıştır. Bunu biz mi söylüyoruz HAYIR: Bunu AKP nin Sayın Genel Başkanı söylüyor. Söylemekle de kalmıyor. Metal yorgunluğu gösteren belediye başkanlarını istifaya çağırıyor. Kadir Topbaş bunların başında yer alıyor. Arkada kimler var. Ankara Melih Gökçek var. var. Balıkesir var. Niğde işi bitirdi. Biz bu görüşe bu teşhise katılıyoruz ama çaresi doğru değildir. Metal yorgunluğu yani bir çeşit kokma, kokuşma, yıkılma, kötüye gidiş, tam manasıyla iflas gibi siyasi ve sosyal deyimler sıralamak mümkündür. Ama esasını biz yıllardan beri yazıyoruz. AKP nin çalışma karnesi bozuktur. AKP nin Karnesini yeniden yazalım.

2004 te Çeyrek altın 24 YTL iken bu gün itibari ile 240 YTL ye çıkmıştır. Artış tam 10 mislidir.

2004 te 1 Gram altın 18 YTL iken bu gün itibarı ile 150 YTL ye çıkmıştır. Artış 8,3 mislidir.

2004 t3 bir ABD Doları 1.320.000 TL iken bu gün itibari ile 3.670.000TL dir. Artış 3 mislidir.

Hazinemizin altın  alım gücü 734.000 kg dan 2015 te 4836000 kg a gerilemiştir.

Metal yorgunluğu işte bu rakamlardadır. Balık baştan kokar. Bu da  yüzyıllara dayanan bir kural ve bir ATASÖZÜ dür. AKP iktidarı yaptığı açık bütçelerle Türk milletinin cebinden 540 Milyar YTL almıştır. İşte metal yorgunluğu yapan şey temel olarak  budur. Şimdi eliniz vicdanınıza koyun. Belediye başkanlarımızın açık bütçe yapmak ve bu felaket sonuca ulaşmadaki rolleri nedir. Katkıları nedir. Hatırlar mısınız bilmiyorum. Belediye başkanları seçildikleri zaman biz Rize( Reşat Kasap)+ Ordu (Enver Yılmaz)+Hatay ( Doç. Dr. Lütfi Savaş)belediye başkanlarına açık mektup yazmıştık.  Mektubumuz  Rize Yeni Viçe’de, Hatay Atayurt gazetesinde Ordu Yorum gazetelerinde yayınlamıştır. Yeni Viçe’de yayınlanma tarihi 13 Nisan 2014 tür. Gidişin iyi olmadığını iyi olmayan gidişin eğitim ve bütçede olduğunu bunlar düzelmeden halkımıza mutlu olacağı bir hizmetin belediyelerce verilemeyeceğini bu hesabın da belediye başkanlarına sorulacağını yazmışız. Ve demişiz ki:” Belediye başkanı seçilen sizler, DENK bütçeye ve laik eğitime dönme mücadelesinde Türk milletine öncülük ve rehberlik yapmak zorundasınız.” Bu çağrımızı duyan anlayan olmadı. İşte fatura belediye başkanlarına çıkmıştır. Burada bana çıkmadı demek doğru değildir. Merkezi hükümet bütçe açıkları ile laik eğitimden uzaklaşmasıyla insanları bilgisiz yapmış, cebindeki paraları almış ve  sofrasındaki yiyecekleri, azaltmıştır. İstifa eden belediye başkanlarına sırada bulunan istifa edecek belediye başkanlarına çıkarılan fatura budur. Şimdi isterseniz istifa eden belediye başkanları ile istifada sırada olan belediye başkanlarını yazalım:

İSTİFA EDENLER

Kadir Topbaş: İstanbul belediyesi Başkanı idi istifa etti. Doğrusu istifa ettirildi olacak

Mehmet Keleş: : Düzce Belediyesi Başkanı idi istifa etti. Doğrusu istifa ettirildi olacak

Faruk Akdoğan: Niğde Belediyesi Başkanı idi istifa etti. Doğrusu istifa ettirildi olacak

İSTİFA SIRASINDAKİLER:

Melih Gökçek: Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı

Edip Uğur :  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı

Recep Altepe:  Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı

Bu istifaları istenen ve istifa eden belediye başkanlarının istifa nedenleri açık bütçelerin yaptığı tahribatlar ile laik eğitimden uzaklaşmanın insanlarda doğurduğu milli reaksiyonlardır.

 

 

Bu nedenle Türkiye’de yaşayan herkes ama herkes. Önce DENK bütçe sonra laik eğitimci olmak zorundadır.Bütün bu şartlardan daha elim ve daha vahim olan şey nedir biliyor musunuz , 14 yıldır uygulanan açık bütçe felaketinden ayrılmamakta ısrar etmektir. Geleceğimizi karatma yetkisi TBMM dahil hiçbir makamda yoktur. AKP genel başkanı ve Sayın Cumhurbaşkanımıza danışmanları şahıslarla uğraşarak bir yere varılamayacağını bir zahmet kendisine arz etmelidirler.. 14 Mayıs 1950 den sonra açılan açık bütçe ve laik eğitimden uzaklaşma rotasından gidilerek  İzmir’e varılmaz. Sevr’e varılır. Onun için :

TBMM Toplayınız.

Açık bütçelere son veriniz.

Laik eğitime dönünüz.

Bunların dışında yapacaklarınız işi çözmez. Dayanaksız gerçekle bağdaşmayan bilime aykırı faaliyetler eninde sonunda başarısızlıklardan başka bir şey getirmez.

Dost acı söyler çünkü onun acı söylemekten başka bir silahı ve teçhizatı yoktur.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye