Advert
Advert
Advert
İyi Parti Nasıl Olur
Aytekin Ertuğrul

İyi Parti Nasıl Olur

Bu içerik 1335 kez okundu.

İyi Parti Nasıl Olur

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul - draertugrul@hotmail.com

  İyi parti nasıl olur denilince tek cevabı vardır. Anayasamıza uygun programı olan Atatürk ilkelerine bağlı olan yüce dinimizin “ OKU” emrine bağlı olarak “ Bilim Çin’de ise bile gidip alan”  Beşikten Mezara bilim okuyan ve okutan DENK bütçeye ve Laik eğitime inanan ve bunları kırmızı çizgi olarak benimseyen savunan İktidara geldiğinde bunları uygulayan bir parti “İYİ PARTİ “ olur.

İyi parti kurularak Türk milletini bu karanlık geçitten geçirmek için “İYİ         “ niyetle yola çıkmıştır. Başarılar dilenir.

 Yalnız bazı şeyleri peşin peşin söylemek gerekir. Dost acı söyler. Düşman ise ağzınızdaki peyniri alacağından “SESİN NE KADAR GÜZEL KARGA HAZRETLERİ” diye yazılar yazar. Bu güne kadar AKP iktidarına hep iyi dediler. Bir tek biz olmaz dedik. Çünkü biz günde üç defa acıkan üç defa sofra kuran ezilenlerdeniz. Her seferinde soframızı daha güç kurduk. Onun için biz her gün zamlanan her gün Türk parasını ezen haçlı paralarını yükselten bu gidişe “İYİ” diyemedik. Bir partiye İYİ diyebilmek için iyi ile kötüyü bilmek gerekir.

 SEVR yolu kötü yoldur Lozan Yolu “İYİ” yoldur derseniz “İYİ” yolda anlaşmamak mümkün değildir.  O zaman yapacağınız şeyler bellidir. Denk bütçe + Laik eğitim yapacaksınız. Eğer siz derseniz ki “ SEVR “ yolu iyidir. O zaman da diyeceksiniz ki” DURMAK YOK YOLA DEVAM”  İşte geleceğiniz duraktaki tablo bu olur.

Herkesin çok ama çok iyi bildiği AKP karnesini yeniden yazalım.

2004 te Çeyrek altın 24 YTL iken bu gün itibari ile 240 YTL ye çıkmıştır. Artış tam 10 mislidir.

2004 te 1 Gram altın 18 YTL iken bu gün itibarı ile 150 YTL ye çıkmıştır. Artış 8,3 mislidir.

2004 t3 bir ABD Doları 1.320.000 TL iken bu gün itibari ile 3.670.000TL dir. Artış 3 mislidir.

2004 te Hazinemizin altın  alım gücü 734.000 kg dan 2015 te 4836000 kg a gerilemiştir.

 

İYİ PARTİ işte bu rakamları tersine çevirecek partidir. Yani çeyrek altını yine 24 YTL ye. Bir gram külçe altını 18 YTL ye ve bir ABD Dolarını ise 1.32 YTL ye düşürecek parti demektir. Bu da dosta düşmana ilan edilmelidir ki bu amaçlara ulaşmak ancak DENK bütçe ile mümkündür. DENK Bütçeye ve Laik eğitime Dönmeden “İYİ” parti olunamaz. Dost bazen de ileride acı söylememek için acı söyler. Nasrettin Hoca’nın torunlarıyız. Testiyi, kırmasın diye çocuğumuzu baştan döveriz. Bizi bağışlayın çünkü bizi bu günlere maalesef getirdiler.

İyi partiye  DENK bütçe+ Laik eğitim+ Ülke bütünlüğü+paramızın değerinin korunması+ Tam bağımsızlık yolunda başarılar DİLENİR.

 

NOT: Sayın Akşener’in açık bütçe ve enflasyon konularındaki sicili oldukça bozuktur. Sayın Akşener’in bu güne kadar açık bütçelerle ve enflasyonla bir mücadele sergilediğini biz görmedik. Sayın Akşener’in de içinde yer aldığı Ana Yol Hükûmetinin  5 Nisan 1994 te aldığı   kararlar Türk milletinin belini kıran önemli kararlar yumağıdır. Bu ağır gidişe 3 Kasım 1996 tarihinde iç işleri bakanlığına getirilen Sayın Akşener karşı durmadığı gibi hükmet üyesi olarak bu kararların yürütülmesinde ve devam ettirilmesinde itirazı hiç olmamıştır. Demokrasi tarihinin en yüksek enflasyonu %145 ile 1994 tür. Umarız bu deneyimden ders almıştır ve iyi, parti iyi olmak için laik eğitim ve denk bütçe yolunda ilerleyecektir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Sahilde hareketsiz yatarken bulunmuştu
Sahilde hareketsiz yatarken bulunmuştu