Advert
Advert
Advert
Ey AKP….Ey CHP  Ey MHP ve Ey HDP
Aytekin Ertuğrul

Ey AKP….Ey CHP Ey MHP ve Ey HDP

Bu içerik 2237 kez okundu.

Yazımızın başlığını neden böyle koyduk. Partilerimizin hiç birisi şu anda Türk milletinin esas mücadelesini  temsil etmiyorlar da ondan. Bu partiler Türk milletinin esas meselesini temsil etmiyorlarsa TBMM de Türk milletini temsilden uzaklaşmıştır. Durum bu kadar açık ve acıdır. Türk milletini temsilden uzaklaşan TBMM Türk milletine zamlardan anarşiden kardeş kavgasından başka hiçbir şey veremez. Bu kadar ağır neden yazdık. 14 Mayıs 1950 den beri sürüp gelen gaflet dalalet ve hatta h………..budur. Bu gün bu gaflet dalalet sürüyor. Açık bütçe açıklarını kapatmak için para basmak Enflasyon ve zamlar TBMM nin çıkardığı ve çıkaracağı bütçelerle yürütülüyor. O halde TBMM Türk milletini temsilden uzaklaşmıştır.

Şimdi sadece demokrasi kahramanlarımızın ve AKP nin dövizdeki karnesini yazalım ve birlikte düşünelim.

 1. Demokrasi Kahramanlarımızın  karnesi : 14 Mayıs 1950 tarihinde Bir ABD dolarını 3 TL iken AKP nin iktidara geldiği. 2003 yılına kadar 1.320.000 TL ye çıkarmışlardır.
 2. AKP nin karnesine bakalım: 2003 te 1.320.000 TL olan bir ABD dolarını bu gün itibari, ile 3.878.000 TL ya çıkarmışlardır.

  İşte sözün bittiği yer de burasıdır. Söz bitti ama hala daha konuşuyorlar. Konuşuyorlar da ne yapıyorlar. Havanda su dövüyorlar. Peşinen söyleyeyim ki TBMM görüşülmekte olan 2018 mali yılı bütçesi 65 Milyar açıkla kabul edilirse. 2017 yi Türk milleti mumla arayacaktır. Çünkü bütçelerin hepsi birbirinden daha açık yapıldı. Tahribatları da çok açık ve çok yüksek oranda gerçekleşti. Her sene bir önceki seneyi aradık.

  Ey…Tüm partiler. Ana konumuz Reza Sarraf değildir. Kudüs de değildir. Ana konumuz bu karanlık dehlizlerden geçmek aydınlık bir bilim ve hukuk limanına gitmektir. Ey Türkiye’mizin seçkin temsilcileri, “Bu karanlık dehlizlerden geçmek, aydınlık bilim ve hukuk limanına geçmek için birleşin”. 

  TBMM de görüşülmekte olan bütçeyi geri çekin. 

  Ve DENK olarak hazırladıktan sonra TBMM ne sunun. (Bu madde iktidar partisi AKP nindir)  

  Hiç bir Parti bu konuyu konuşmuyor yazarlar da bu konuyu yazmıyorlar. 2018 mali yılı bütçesi TBMM de görüşülüyor. Sanki görüşülen bütçe ayda bir başka bir ülkenin bütçesidir. Bu yargımız biraz ağır oldu ama durum ve gidişat da bu başlıktan daha ağırdır da ondan öyle oldu. Daha önce de yazdık ama tekrar yazalım:

Türkiye Cumhuriyeti sosyal bir hukuk devletidir

Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bir bütündür.

Türkiye Cumhuriyeti Atatürk milliyetçiliğine bağlıdır

Bunlar Anayasamızın kırmızı çizgileridir. Aşılamaz, değiştirilemez ve değiştirilmesi dahi önerilemez.     Bu maddeleri yan yana üst üste omuz omuza alt alta nasıl yazarsanız yazın bunlara ulaşmanın tek yolu vardır. DENK bütçe Laik eğitim

DENK bütçe yapmak demek 14 Mayıs 1950 den sonra başlayan ve günümüze kadar süren Türk milletinin cebinden paralarını sofrasından yiyeceklerini almak işine son no9ktayı koyarak, hukuk devletine doğru yol almak demektir.

Laik eğitim demek dahili ve harici bedhahların saldırılarını önleyecek gerektiğinde yok edecek fikri hür irfanı hür vicdani hür nesillerin yetişmesini sağlamak demektir.

 Bu temel işler Türkiye’de TBMM ne aittir. Sadece has bel kader TBMM çoğunluğunu ele geçiren iktidar partisine ait değildir. Sayın Cumhurbaşkanımız iki ay evvel demişti ki.    ” Müftülerin de nikah kıymalarını ön gören kanun isteseler de istemeseler de TBMM de kabul edilecektir. Kabul edildi. Sayın Cumhurbaşkanı da Ankara müftüsü nikah kıyarken şahitlik etti. Ne oldu? Hangi sorunumuz giderildi. Dini nikah laik Cumhuriyetimizin neresini düzeltti. Neresinin çürümüşlüğünü giderdi. 65 Milyar açık 2018 bütçesine ne kazandırdı. Bu küçük işlerden gidilerek bu büyük acılarımıza merhem olunamaz. Bize de O şarkıyı söylemek kalır

Olmaz ilaç sine-i sad pareme/ Çare bulunmaz bilirim yareme

Baksa tabiban-i cihan (*) çareme/Çare bulunmaz bilirim yareme

Ey AKP….Ey CHP   Ey MHP ve Ey HDP açık bütçe ve enflasyona karşı birleşin. Çünkü;zaman zaman demokrasiye paydos denilen dönemleri yaratan partileri kapatan sonuçlar da   açık bütçe ve enflasyondan kaynaklanır.

Bu ters gidişi düzeltmenin yolu Anayasamızın değiştirilemez ve değiştirilmesi dahi önerilemez maddelerindeki” Atatürk milliyetçiliği” içinde vardır. ” Bilim Çin’de bile olsa gidin alın” ve “ Beşikten mezara bilim okuyun” Hadis-i Şeriflerinin içinde vardır.  . TBMM toplayacaksın DENK  bütçe + Laik eğitime döneceksin. Yani Anayasamızın, bilimin,  Yüce peygamberimizin ve Ebedi Başkomutanımızın yoluna gireceksin. Her sabah evinden çıkarken kendi kendine yemin edeceksin .

Bugün; Yüce Peygamberimizin ve Ebedi Başkomutanımızın yoluna, bilime ve bilimin emri olan DENK bütçeye döneceğim,

diye.

Ne diyelim. Yüce  Allah, “OKU” emrini vererek karanlıktan çıkma yolunu göstermiştir.

Ey AKP….Ey CHP …  Ey MHP ve Ey HDP ortak düşman açık bütçeye ve enflasyona karşı birleşin.

Ey AKP….Ey CHP …  Ey MHP ve Ey HDP ortak  düşman açık bütçeye ve enflasyona karşı birleşin.

Ey AKP….Ey CHP …  Ey MHP ve Ey HDP  ortak düşman açık bütçeye ve enflasyona karşı birleşin.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek