Advert
Advert
Advert
Gidiş iyi değil
Aytekin Ertuğrul

Gidiş iyi değil

Bu içerik 1565 kez okundu.

Gidiş İyi Değil

2018 e doğru hızla yaklaşıyoruz. Ama gidiş iyi gidişe hiç benzemiyor.

Gidiş iyi değil böyle gidemez

Dur demenin zamanıdır dostlarım

Dur deyince durmayanın burnunu

Kır demenin zamanıdır dostlarım.

Hiç heveslenmeyin. Bu şiiri ben yazmadım. Bu şiiri Aşık İhsanı 1965 lerde yazdı. Sanki bu gün yazılmış gibi  bir şiir.

Bu günkü rotamızda gidersek 9 Eylüle gidilmez

 Lozan’a gidilmez. Çünkü SEVR rotasındayız,

 

Türk Dış Politikası karaya oturdu oturacak bir haldedir.

Dış politikalar iç politikanın dışta devamıdır. Türk diş politikasının tutarsızlığının nedeni AKP yöneticileri değil açık bütçe ve enflasyon uygulayan 14 Mayıs 1950  gaflet ve dalalet politikalarının günümüze kadar  sürdürülmesidir. 2018 Mali yılı bütçesi 65 milyar TL kafadan açıktır. BU nedenle  2018 yılı 2017 yi mumla arayacağımız bir yıl olacaktır demek bir kehanet değildir..Emperyalist enstrümanların sahnedeki oyunlarına bakarak dıuş politika yapamayız. Önce Suriye Türkiye Dostluğunu kurmak zorundayız. Türkiye Suriye dostluğunun kurulması için her iki ülkede de  Meclislerce DENK bütçe yapılması ilk şarttır. Türk diş politikasının düzelmesi için bütçemizdeki açıkların artık sona erdirilmesi gerekmektedir. Atatürk dış politikasının başarısı DENK bütçe + Laik eğitim dir. Bunu anlamayan kafalar dış politikada yaya kalmaya mahkumdurlar. Onlar yaya kalırlar ama olan idare ettikleri milletlere olur. Kafamızı duvarlara çarpmaya dağılmaya az kaldı. Bir bardak çayı 2.000.000 TL ye bir defi haceti 1.500.000 TL ye bir dolmuşa binmeyi 2.750.000 TL ye yapan bir ulusun ne iç politikası vardır ne de diş politikası olur. Bu işin alfabesidir. Alfabeyi öğrenemeyen okuma yazma öğrenemez.

Türk diş politikası iflas etmiştir. NEDEN. Bütçesi açık olduğundan bütçe açıklarını para basarak borç alarak kapattığından. Başımızda Atatürk ve İnönü gibi devlet adamları olmadığından. 

TBMM Deki Bütçe Görüşmeleri Devam Ediyor

TBMM Genel kurulunda, 65 milyar açık  ile 2018 mali yılı bütçesinin  müzakereleri devam ediyor. TBMM de bütçeden daha çok “Reza Zerrab” konuşuluyor. Ama bütçe hiç konuşulmuyor. Bütçen in 65 milyar açık olduğunu Türk milleti TBMM deki müzakerelerden öğrenemiyor. Çünkü bu esas gaflet ve dalalet hiçbir yerde gündemde değildir. Açık bütçenin ret edilerek bütçeye karşı bütün partilerimizin birleşmesi gerektiğini açıklayan yazımız aşağıdaki linkte tekrar verilmektedir. Bütçemiz sadece TBMM nin değildir. Bütün Türk milletinin bütçesidir. Bütçe bütün Türk milletinin,  bütçesi olduğundan  bu bütçenin dinimize uygun, bilime uygun, Atatürk ilkelerine uygun,  Anayasamıza uygun, tarihin acı uygulamalarından alınan derslere uygun olmak zorunluğu vardır Ama gel gör ki bu konuyu gündeme alan yok üzerinde düşünen düşüncesini açıklayan yok gündemde böyle bir konu yok.

TBMM de söz alan muhalefet milletvekillerinin ilk cümlesi şöyle olmalıdır. Bu bütçe 65 milyar açıktır. Yani Türk milletinin cebinden 65 milyar alınacak demektir. Gurubumuz bu nedenle bütçeye olumlu oy vermeyecektir……. Yüce Meclisinizi saygılarımla selamların.

TBMM söz alan iktidar milletvekilleri de ayni şeyi söyleyecektir.  : Biz AKP milletvekiliyiz ama gerçekte Bütün Türk Milletini temsilcileriyiz. Bu bütçe 65 milyar açıktır. Yani Türk milletinin cebinden 65 milyar alınacak demektir. Gurubumuz bu bütçeye olumlu oy veremeyecektir. Bu nedenle hükümetimiz  bu bütçeyi geri çekmeli DENK olarak hazırlamalı ve huzurumuza getirmelidir. Yüce meclisinizesaygılarımı sunarım.

 

 Bütçe maratonunda 65 milyar açıkla bütçenin  kabul edilmemesini . Türk milleti aleyhine sonuçlar doğuracağı açık olan  açık bütçeye geçit verilmemesinin gerektiğini  TBMM de gurubu ve  temsilcisi bulunan siyasi partilere saygı ile  bildirilmelidir.

http://www.kaynarcahaber.com/kose-yazisi/153/ey-akpey-chp-ey-mhp-ve-ey-hdp.html

 

 

 

CHP Genel Başkanımızın beyanatları nasıldır.

CHP Genel başkanımız  Sayın Kemal Kılıçdaroğlu  Ataşehir Belediyesi başkanı İlgezdi'nin görevden alınmasının ardından diyor ki " Bu memlekete hak adalet ve huzuru getireceğiz". Doğrudur. Şu anda memleketimizin hak hukuk ve adalete en çok muhtaç olduğu bir yerdeyiz. Çünkü AKP nin karnesi herkesin çok iyi bildiği gibi aşağıdadır.

  2004 te bir    ABD Doları 1.320.000 TL  iken 3.865.000 TL ye çıkmıştır. Artış 2,92 mislidir

   2004 te  Bir gram altın. 18.000.000 TL den 157.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış 8 mislidir

  2004 te  Bir çeyrek altın. 24.000.000 TL den 247.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış 10 mislidir.

Bu rakamlar AKP yönetiminde Türk milletinin acı bir şekilde ezildiğinin göstergeleridir.

Bu neden böyledir. AKP Açık bütçe yaparak para bastığından ve laik eğitim yerine dini eğitime yöneldiğinden bu böyledir.

İşte eksik beyanat budur. Sayın Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanıdır. Yani Atatürk'ün koltuğunda oturmaktadır. O'nun vereceği beyanat şöyle olmalıdır.

" Bu memlekette 14 Mayıs 1950 den sonra uygulanan açık bütçelerle ve laik eğitimden uzaklaşmalarla hak hukuk adalet kalmamıştır. Biz iktidara gelirsek de gelmesek de DENK bütçe ve laik eğitime dönerek. Hak hukuk ve adaleti yeniden sonsuza kadar getireceğiz. Mücadelemizin özü budur. Kısaca söylersek. Emperyalist batının bize uygulattığı açık bütçeler ve laik eğitimden vazgeçerek  Atatürk yoluna yani laik eğitim + DENK bütçe yoluna gireceğiz. Cumhuriyetimiz ilelebet yaşatmanın tek yolu budur. Diğer yollar SEVR yolu olup vatanımıza Cumhuriyetimize ihanet yoluna çıkar.

  Çare tektir vardır. DENK bütçeye dönmek Laik eğitime dönmek.

Türk milletline DENK bütçe ve laik eğitime dönme yolunda başarılar dilenir

 

 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek