Advert
Advert
Advert
Afrin Harekati Nedir?
Aytekin Ertuğrul

Afrin Harekati Nedir?

Bu içerik 1610 kez okundu.

 

AFRİN HAREKATİ NEDİR?

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

Afrin Harekâtı Nedir?

 Dış politikalar iç İç politikaların bir devamıdırlar. Bu bir. İkincisi silahlı müdahaleler izlenen politikaların bir toplamı ve sonucudurlar. Bu iki. AKP geldiği günden beri bir politika izlemiyor. Ya ne yapıyor. 14 Mayıs 1950 de girilen emperyalizmin getirdiği Cumhuriyetimizi yıkma politikalarını gafletle sürdürüyor. BU nedir. AKP karnesini yeniden yazalım.

         2004 te bir    ABD Doları 1.320.000 TL  iken 3.800.000 TL ye çıkmıştır. Artış 3 mislidir

          2004 te    Bir gram altın. 18.000.000 TL den 156.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış 9 mislidir

          2004 te    Bir çeyrek altın. 24.000.000 TL den 256.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış 10 misliden fazladır.

İşte Afrin ve Suriye belalarının rakamları bunlardır. Perşembenin gelişi Çarşambadan bellidir. Vatansever hükümetin yapacağı ilk ve tek şey israfı durdurmak + DENK bütçe yapmaktır. Aksi halde bu belalardan çıkamayız. Yeni belalardan da kurtulamayız.

Peki, biz bu harekâtın neresindeyiz? Yanında da değiliz karşı da değiliz. Mademki Türk ordusu bu savaşa zorunlu olarak gönderilmiştir. Onun şanlı zaferinden başka bir düşünce taşıyamayız.

ÖZDEN ÖRNEK’İN DRAMI

(E ) Oramiral Deniz Kuvvetlerimizin Mümtaz komutanlarının başında gelen isimlerden biridir. Komutanlığı insanlığı devlete ve kanunlarımıza sadakati mesleki ve askerlik bilgisi hiçbir ölçü ile ölçülemez. Haksız suçsuz eylemsiz bir şekilde Cumhuriyet hükümetini silah zoru ile görevini yapmayı engellemek suçu isnat edilerek 4 seneyi aşkın ceza evinde yatırılmıştır. Onu yatıran Savcı ve hâkimlerin Feto elemanları oldukları suçlaması ile ya tutuklu ya da firardadırlar.

 Deniz Kuvvetlerimizde bu satırların yazarı da başta olmak üzere iyilik yapmadığı personel yoktur. Ben 1978 yılında ağır bir trafik kazası geçirmiştim. ÇAPA tıp fakültesinin re animasyon kliniğine kaldırmışlardı. 14 Gün komada kaldıktan sonra uyandım. Başımda geçmiş olsun için gelen İskenderun muhribi ikinci komutanı Dz. Kurmay Binbaşı Özden örnek vardı. Ne istersin diye sorunca sağlığınız isterim dedim ama ekledim. Buradaki hastalar benim gibi hepsi, ağır hastalar çoğunluğu sıvı alarak besleniyor. Yemekleri sıvı hale getirecek Blenderleri, iyi değil. Yurt dışına çıkarsanız bir blender getirin buraya bir adet hediye etmek istiyorum dedim. Derhâl gereği yapılacaktır dedi ve gitti. Bir ay kadar sonra bir paket geldi Özden binbaşıdan. İçinde son model blender çıktı. Kliniğe hediye ettik. Geçenlerde öğrendik ki küçük oğlu Burak Özden amansız hastalıktan vefat etmiş. Telafisi olanaksız bir acı. Ne yazmalı bilmiyorum. Allah rahmetini esirgemesin. Kalanlara sabır ve başsağlığı versin demekten başka elde bir çare veya davranış biçimi yok.

 Bu gün Türkiye’mizin Dramı Nedir?

Bu gün Türkiye’mizin dramı nedir? Gerçekten bu soruyu sorsak ve cevap vermeye kalksak ne deriz. Biz Türk milleti olarak 14 Mayıs 1950 yılında dünya devleri tarafından ( Ki bunun adı emperyalizmdir) kandırıldık ve birbirimizi yükselten DENK bütçe+ Laik eğitimden uzaklaştırılarak bir birimizi yiyeceğimiz açık bütçe ve dini eğitim yoluna getirildik derim.

 Çıkış ise DENK bütçe + Laik eğitimdir. Başka bir çare düşünen bilen gören duyan varsa bu sütunlar açıktır. Yazın.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti