Advert
Advert
Advert
Mart Ayı Dert Ayı
Aytekin Ertuğrul

Mart Ayı Dert Ayı

Bu içerik 1679 kez okundu.

Mart 1. Hafta Yazısı

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

Mart ayı dert ayı+ Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır bu iki deyim, boşuna söylenmemiştir. Enflasyon ve hayat pahalılığı altında inim inim inleyen bizler için her ay dert ayıdır. Dün(1 Mart 2018) tarihinde yine 8 aslanımız Afrin seferinde yere düştü. Anayasa bilim yolu vs. boş işler olarak görüp devlet ve Cumhuriyet yönetilemiyor. Bir partinin düşüncesi ayrıdır. Cumhuriyetin ve Yüce dinimizin yönetim düşüncesi ayrıdır. Cumhuriyetimizin ve Yüce dinimizin yönetimdeki temeli “bilimdir” , Yüce Peygamberimiz” Bilim Çin’de bile olsa gidin alın” Hadis-i Şerifi ile ve Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk “ Hayatta en hakiki mürşit bilimdir “ direktifleri ile bu yolu tartışmasız ve açık seçik çizmişlerdir. Bu yolda olmayanlar bir gün gelecek yanıldıklarını, kandırıldıklarını acı acı göreceklerdir. NOKTA

 

2. Vedat Günyol deneme yarışması sonuçlandı:

2. Vedat Günyol Deneme Ödülü “nün kazananları belli oldu – Seçici kurul adına açıklama yapan Av Celal Ülgen: Yarışmada birincilik ödülüne, "Üstümüzdeki Gül Yaprağı" eseriyle Feridun Andaç layık görüldüğünü açıkladı. "Seçici kurul iki esere de özel ödül verme kararı aldı. Bunlardan biri 'Buyurun Siz De Deneyin' kitabıyla Mehmet Serdar Kubilay, diğeri de 'Umut Hep Vardır' isimli yayımlanmamış eseriyle Gülsüm Cengiz oldu. Seçici kurul özel ödülü kazananları birbirine göre derecelendirmedi, ikisi de eşit oranda oy aldı." ifadelerini kullandı.

Biz de bu yarışmaya son kitabımız “Karanlıktan çıkış yolu vardır” ( Siyasi denemeler) adlı kitabımızla katılmıştık. Dereceye giremedik ve ödül alamadık. Ama çok sevinçliyim. Çünkü bu ne demektir. Bu şu demektir. Karanlıktan çıkış yolu vardır adlı siyasi denemeler kitabımız fena olmadı. Siz denemelerin bir kısmını bu sütunlarda okudunuz. Demek ki artık Türkiye’de yazarlar bunca çilelere bunca olumsuzluklara bunca mahkemelere yargılamalara karşın Türk milletinin yaptığı bu ölüm kalım savaşında Türk Milletine ışık tutmak üzere yazılarını her şeye rağmen yazıyorlar.  Namık Kemalin Hürriyet Kasidesinde;   “ Çalış idraki kaldır muktedirsen ademiyetten” diye yazdığı günlere adeta döndük.  Ve 3 yazarımız bizim kitabi da aşıyorlar yarışta geçiyorlar. Rahmetli eşsiz insan, aşılamaz yazar, öz Türkçeci devrimci Vedat Günyol bu sonuçları görseydi sevincinden belki de çıldırırdı. NOKTA:

 

Bir Kitap Fuarının Ardından

Ankara 12. Kitap fuarı 16-25 Şubat tarihleri arasında Ankara Ticaret Odası Kongresium salonlarında yüzlerce yayınevinin katılımı ile gerçekleştirildi. Bu kez kitaplara ilgi çok fazla idi. Türk insanı artık “ Karanlıktan çıkmak için kitap, yazı makale, risale fıkra” ne bulursa okumak gerektiğini başka bir yolun kalmadığını acı acı anlamıştır. Bir veya birkaç kişinin konuştuğu bütün milletin hiç anlamadan tartışmadan dinlediği düzenlerden başarılı olmaya düzlüğe çıkmaya imkan olmadığını bütün Türk milleti görmüştür, Yazarlarımızın gördüğü ilgi ve imza kuyrukları işte bu gerçeğin görünümü idi. İmza günüme Türk Tabipleri birliğinin üye kuruluşu olan Türkiye Cumhuriyetinin Baş Kenti Ankara Tabipler odasının çok değerli başkanı Sayın Prof. Dr. Vedat Bulut ile yine Türkiye Emekli Subaylar Derneğinin Sayın Genel Başkanı ( E) Hava Korgeneral Erdoğan Karakuş da katıldılar.

Yüce yaratanın ilk emri “ OKU” dur. İkinci emri de doğal olarak “ YAZ” olmalıdır. Beşikten mezara bilim oku” ise bir Yüce Peygamber buyruğu Hadis-i Şeriftir. Bunun böyle olduğu  Müslüman Türk milleti tarafından hayata geçirilmektedir. Bu nedenle “Umutluyuz.”

Bir gün gelecek denilecek ki; Onlar ne mutlu insanlardı ki; bütün Müslümanlar için ” OKU” dular ve          “ YAZDILAR”

 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti