Advert
Advert
Advert
Durmak yok yola devam
Aytekin Ertuğrul

Durmak yok yola devam

Bu içerik 1509 kez okundu.

 

Durmak Yok Yola devam

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

Draertugrul@hotmail.com

Durmak yok yola devam aslında biz Cumhuriyetçi, milliyetçi, dindar,  halkçı laik ilkeleri uygulayarak Türk milletini Anadolu’da ilelebet egemen kılacak bir rotada ilerleyenlerin sloganıdır. Ama bu gün bu slogan Türk milletinin Anadolu’daki egemenliğini yıkmak isteyenlerce kullanılmaktadır. Bunu nereden çıkarıyoruz. Bunu bu kadar dar geçitten geçerken yaptıkları bilimle tarihle insafla insanlıkla hiç bağdaşmayan yoldan siyasilerimiz 14 Mayıs 1950 den bu yana durmadan ilerlemektedir de oradan bili,yopruz. Aşağıda bu yolun IMF yolu olduğunun delilini sunacağız..

Son günlerde yaşadıklarımız bir alt alta yazalım böyle mi değil mi görelim.

1-      Bu ay maaşlarımızın bir bölümü seri numaralarından baskısının yeniliğinden yeni basıldığı apaçık görülen paralarla ödenmiştir

2-      Devlet  protokolüne  sanatçılar alınarak moral oyunu oynanmıştır. Bu devlet geleneğine bütün kurallara aykırı bir gösteridir.

3-      Dolar beklendiği gibi bu sabah itibari ile 4.025.000 TL olmuştur. Atatürk gününde bir ABD doları 80 kuruş idi. Bu tek olay bile  başlı başına Atatürk’ten sonra gelen tüm iktidarların açık ihanetlerinin delilidir.

4-      Artık insanlarımız cinnet geçirmektedirler. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde bir öğrettim üyesi cinnet geçirerek 4 öğretim üyesini silahla tarayarak öldürmüştür.,

5-       İstanbul’da bir hastanede yangın çıkarılmıştır.

6-      Şeker fabrikalarının satılması gibi bir çılgınlığa doğru dört nal gidiyoruz.

. Yunan ordularının Ankara’ya kadar gelişini dahi para basma sebebi, görmeyen ve 15 yılda yaptığı uygulamalarla Türk parasına %35 değer kazandıran bir Ata’nın torunlarıyız. Para değerini düşürerek milletimizi fakru zarurete sürüklemekten ne zaman vaz geçeceğiz. AKP nin 15 yıllık karnesi bize hiç iyi şeyler vadetmiyor. İşte AKP nin karnesi bol bol yazalım, belki düşünceleri değişir insafa gelirler, yüce dinimize bilime ve Atatürk yoluna dönerler diye.

2003 te bir    ABD Doları 1.320.000 TL  iken 4.025.000 ye çıkmıştır. Artış 3 mislidir

2003 te    Bir gram altın. 18.000.000 TL den 168.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış 9 mislidir

 2003 te    Bir çeyrek altın. 24.000.000 TL den 272.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış 11 mislidir

Bu tablo iyi bir tablo değildir. Bir gaflet tablosudur. Fatih Sultan Mehmet bazı tarihçilere  göre en büyük  Osmanlı padişahıdır. Atatürk devletçilik ve DENK bütçe dahil bir çok uygulamalarını Fatih’ten kopya çekerek yapmıştır. Açıktan para basmak tarihe bilime Atatürk ilkelerine ve yüce dinimizin “ komşun açken sen tok yatma” Hadis-i Şerifine aykırıdır.

Tarih 26 Mayıs 1453. Veziri azam Çandarlı Halil Paşa huzura girer. İstanbul’un fethine 3 gün kalmış. Padişah’tan para basmak için izin ister. (O zamanlar öyle idi. Padişahın izni, olmadan para basılamazdı.) O halim selim o efendinin efendisi Fatih Sultan Mehmet birden bire köpürür. Kızar ve Çandarlı’yı azarlamaya başlar.” Siz nasıl devlet adamısınız? bunu bana nasıl teklif edersiniz” . Para basmayın der ve . Alınacak tedbirleri de söyler. Üç gün sonra İstanbul alınır. Orta Çağ kapanır Yeni Çağ açılır. Herkes bu sevincin bayramını yaparken Veziri Azam Çandarlı Halil paşa hala daha Padişahından işittiği azarın etkisindedir. Huzura girer ve der ki:” Be o gün ne yaptım ki sizden hiç görmediğimiz şekilde azar işittim ne olur yanlışımı bana açıklar mısınız? Padişah şu açıklamayı yapar:” Siz bana para basmayı teklif ettiniz öyle değil mi ben de ona kızdım. Para basınca paranın değeri düşer. Paranın değeri düşünce Milletimim cebindeki paranın  da değeri düşer. O zaman da Milletimin değeri düşer. Milletimin değeri düşünce benim de değerim düşer. Siz benim ve milletimin değerini düşürecek teklifte bulundunuz …Hiddetim ondandı “ der.

Atatürk de Fatih gibi düşünmüş ve uygulamıştır. Hiç para basmamış ve paramızın değerini hiç düşürmemiştir Ama AKP karnesinden görüyoruz ki sadece AKP döneminde paramız altına göre 10 defa dolara göre en az 3 defa ezilmiştir. Atatürk’ten bu yana tam tamına 4.800.000 defa paramız ezilmiştir. Türk milleti büyük bir ihanete uğramıştır. İşte İŞİN Özü budur. Bu gaflettir dalalettir ve hatta…. tır. Bu olay biz yazdık diye böyle değildir. Olayın kendisi. Gaflet dalalet ve hatta…. tır. Ey AKP okulda derste imtihanda kopya çekmek intihal yapmak yüz kızartıcı bir suçtur. Ama Atalarımızdan kopya çekerek ilerlemek onları hayırla yad etmek gurur vericidir. Bizi boynu eğri yapmaktan kurtaracak yegane yoldur. Ama bu gün yürüdüğümüz bu yol harici  bedhahların bize önerdiği bir yoldur. Bunu nereden çıkarıyoruz.12 Eylül Öncesi ve Sonrası adlı MGK tarafından çıkarılan çok önemli tarihi tespitler içeren kitabından. Açalım 28 sayfasını bakalım ne yazılmış. Bu arada IMF heyeti çeşitli kereler gidip gelmiş ve ekonomik dar boğazdan çıkmak için önerilerde bulunmuştur.” Türk lirasının yüksek oranda devalüe edilerek değerinin düşürülmesini….ağır sanayi yatırımlarından vaz geçilmesini istemiştir”. (1)

Görüldüğü gibi Paramızın değerinin düşürülmesini ağır sanayi yatırımlarından vaz geçilmesini, IMF, yani düşmanlarımız istemişlerdir. Bir gün gelecek tarihçiler aynen şunları yazacaklardır. “ 14 Mayıs 1950 sonrasında 70 yılda IMF yolundan gidilerek Türk milleti tam manasıyla iflasa sürüklenmiştir.” NOKTA.

 

(1)   12 Eylül Öncesi ve Sonrası: Milli, Güvenlik Konseyi Yayınları 1981 Ankara S 28

 

 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti