Advert
Advert
Advert
Seçime Doğru Kısa Kısa -1
Aytekin Ertuğrul

Seçime Doğru Kısa Kısa -1

Bu içerik 1202 kez okundu.

Seçime Doğru Kısa Kısa-1

 

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

Millet Tamam Diyor.

Millet ne diyor anlamak için önce Milleti tarif etmek gerekir. Açalım bakalım TDK sözlüğüne birlikte bakalım.

Millet: Ayni topraklar üzerinde yaşayan, aralarında dil, tarih, duygu, ülkü, gelenek ve görenek birliği olan insan topluluğu. Ulus

Şimdi siz Türk milletinin bir kısmına tarihi yanlış öğretirseniz Türk milletini bölersiniz. Haçlı ordularına karşı Çanakkale direnişinin ve  Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’ü dinimizi yok eden deccal gibi gösterir seniz ve Osmanlı İmparatorluğunun yutulmasına parçalanmasına seyirci uçan kuşa borçlanmasına neden olan saltanat mensuplarına Ulu hakan gibi sıfatlar eklerseniz tarihi değiştirmeye kalkarsanız Milleti parçalamış ve bölmüş olursunuz. Parçaladığın milletin parçalarına oy sırasında Tırlar yüklü malzemeleri dağıtırsanız onların oyunu alır bir yerlere gelirsiniz. İşte bu durum bu gündür. Bütün haçlı ordularını Çanakkale’de durduran haçlıların desteği ile İzmir’e çıkan orduları denize döken komutana Denk bütçe + Laik eğitim temelinde  Cumhuriyetimizi kuran ebedi başkomutanımıza devletimizde yer vermezseniz işte bölücülük durağına gelirsiniz. Uzatmayalım sözü” aralarında dil, tarih, duygu, ülkü, gelenek ve görenek birliği” olan Türk milletini, gerçek dışı yalanlarla bölerseniz o böldüğünüz insanlara da millet bizi istiyor diye gerçek dışı yalanlara sarılırsanız Türk milleti sizi istemez. Zaten Türk Milletinin AKP iktidarını çoğunlukla istediği bir seçim süreci de gösterilemez. AKP nin yoldan çıkmış olduğunu ben söylemiyorum. :Çok muhterem hocamız Prof. Dr. Necmettin Erbakan söylüyor. Türk milleti AKP sistemine hiçbir zaman çoğunlukla evet dememiştir. Şimdi ise” TAMAM” diyor. Türk milleti tamam dediği her konuyu başaran bir Milletin adıdır.

 

Enflasyon Dört Nala Gidiyor

 

Bu sabah NTV alt yazısına göre bir ABD doları 4.286.000 TL dir.

1- Atatürk gününde bir ABD doları 80 kuruş idi. Hiçbir zaman 81 kuruş olmadı

2- DP+ Harici bedhahların iktidara geldikleri 14 Mayıs 1950 DE ise 3 TL idi.

3-AKP iktidara geldiği 2002 de  bir ABD doları 1.320.000 TL idi

4- 17 Aralık 1913 te bir ABD doları 1.800.000 idi.

5- 15 Temmuz 2016 ayaklanmasında bir ABD doları 2.800.000 TL idi.

Bu gün ise  4.286.000 TL dir. 

Sayın yöneticiler bu rakamlar size bir şey anlatmıyor mu? Neler yapacaklarınızı bu rakamlara bakarak anlayamıyor musunuz?

Bilim ne diyor ona bakalım:

" Ne türlü bir ekonomik sistem olursa olsun. Başarı şansı tektir. DENK bütçe yapmak" NOKTA

" Ne türlü bir ekonomik sistem olursa olsun onu batırmanın yolu da tektir. Açık bütçeler yaptırmak. Tekrar NOKTA

Ey AKP yöneticileri ey gelmiş geçmiş demokrasi kahramanları " Siz açık bütçeler yaparak Türkiye Cumhuriyetinin ekonomisini batırdığınızın ve bu yolla Cumhuriyetimizi yıktığınızın farkında mısınız. Yoksa ne yaptığınızı bilemeyecek kadar eğitilmemiş gaflet ve dalalette misiniz?.

 

 

Son Başbakanımız  Sayın Binali Yıldırım ne diyor?

Sayın Binali Yıldırım Türkiye Cumhuriyetinin son başbakanıdır. Bunu neye göre yazıyoruz. Çünkü Cumhuriyetlerde iki makam mutlaka olur. Birincisi Cumhurbaşkanı. İkincisi de Başbakan. 2017 referandumunda kabul edilen( İtiraz etmeyin atı alan Üsküdar'ı geçti) Anayasada Başbakan yok. İşte bu son sayın Başbakanımız Binali Yıldırım diyor ki: Hiç bir zaman millete rağmen, milleti yok sayarak siyaset yapmadık. ( *) Neden haklıdır. CHP + İYİ Parti+ Saadet Partisi+ Demokrat Parti yani tüm muhaliflerimiz birleşerek Yeni Kapı ‘da en az 10 defa miting düzenlediler. Dolar düşük biraz daha yükselsin diye. Fiyatlar özellikle benzin mazot ve et fiyatları çok düşük onlar da yükselsin diye. AKP iktidarı demokratik olduğundan bu taleplere uygun açık bütçeler yapmış, açıkları kapatmak için de açıktan  para basarak Türk milletinin bu taleplerini yerine getirmiştir.  Ey Türk milleti böyle olmadı mı?  AKP Türk milletinin bu taleplerine uyarak işte bu karneyi oluşturdu.

                2002 te bir    ABD Doları 1.320.000 TL  iken 4.212.000 TL ye çıkmıştır. Artış 3 mislidir

          2002 te    Bir gram altın. 18.000.000 TL den 176.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış 10 mislidir

          2002 te    Bir litre benzin 1.500.000 TL iken bu gün 5.600.000 TL dir.  Artış 3,5 mislidir                      2002 de    Bir kg dana eti 15.000.000 TL iken bu gün 45.000.000 TL dir.  Artış 3 mislidir

                 2002 de  asgari  ücretle 10 çeyrek altın  alınırken bu gün asgari ücretle 5 çeyrek altın ancak alınabilmektedir. Düşüş %50 dir.

 İşte bütün bunların nedeni Sayın Başbakan açıklıyor. Ben de tanıklık ederim ki 10 defa miting yaparak Türk Milleti bunları istemiştir. AKP de gördüğünüz karneyi hayata geçirmiştir. Demokratik halkçı politika veya ileri demokrasi denilen şey işte budur. AKP ye bu yolda başarılar dilenir.

(*) 6 Mayıs 2018 tarihli gazeteler

 

CHP Köklerine Dönmek Zorundadır

CHP köklerine dönmek zorundadır. Çünkü bu CHP Türk milletinin kurduğu CHP değildir. Anma ehveni şerdir. Türk milletinin kurduğu CHP

1- Egemenlik kayıtsız ve şartsız Türk milletinindir.

2- Tam  bağımsızdır.

3- DENK bütçe+ Laik eğitimcidir

4- Devletçilik öncülüğünde karma ekonomicidir.

5- Dış ilişkilerde teslimiyetçi değil zaferlerini tescil ettiren müzakerecidir. ve tezlerinde ısrarcıdır.

Türk milleti de CHP de köklerine dönecektir. Dönmek zorundadır. Başka bir yolu yoktur. Çünkü bu gün itibari ile Atatürk gününde 80 kuruş olan bir ABD doları 4.235.000 TL dir. Türk lirası  4.500.000  (Dört milyon beş yüz bin )defa düşman paralarına ezdirilmiştir. BU hızla gidersek Anadolu’da Haçlılar bize hayat hakkı vermezler.

14 Mayıs 1950 de fiilen iktidara gelen dahili be harici bedhahlar yönetimi  Türk siyasetinde ve az da olsa CHP de de sürüp gelmiştir. Meselenin özü budur.

 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek