Advert
Advert
Advert
Seçime Doğru Kısa Kısa -2
Aytekin Ertuğrul

Seçime Doğru Kısa Kısa -2

Bu içerik 1220 kez okundu.

Seçime Doğru Kısa Kısa-2

 

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

 

Atatürk’ten daha  fazla Milliyetçi olunamaz.

Milliyetçilik TDK sözlüğüne göre: Maddi ve manevi açılardan millet ve ülkesinin çıkarlarını her şeyin üstünde tutma anlayışı demektir.

Bir ülkenin parasının değerinin korunması bu tanıma göre milliyetçiliğin en önemli temelidir. Çünkü; para değerinin korunması ile Milletin çıkarlarının korunması arasında çok sıkı ilişki vardır. Onun için dünyanın en milliyetçi devletleri ABD+ İngiltere+ Almanya+Fransa gibi ülkeler paralarının değerini asla düşürmezler. En büyük milliyetçi Atatürk zamanında böyle idik.

Ama Türkiye’de  parti tabelasında milliyetçi yazan bir parti dahi her türlü milliyetçiliği ayakları altına alan bir başka parti ile seçim işbirliğine bile girmiştir.

1923-1938 arasında para değerimiz düşmediği bir yana paramız %35 değer kazanmıştır. İşte Milliyetçilik budur. Atatürk bu milliyetçilik ilkesini iki veciz sözle bize direktif olarak vermiştir.

Mili paranın kudretini beynelmilel buhrana karşı yüksek varlığının esaslarını masun bulundurmak başlıca gayemizdir.(1)

Açık bir bütçenin sayısız sakıncalarını iyi bilen TBMM nin DENK bütçe yönünde kesin karar sahibi bulunması devletin mali ve hatta genel politikası için büyük güvencedir.(1)

İşte en büyük Milliyetçi başkomutanımızın direktifleri.

6 seçkin siyasetçimiz en başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan , Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Selahattin Demirtaş ve Doğu Perinçek olmak üzere bu konuda hala daha düşüncelerini söylemediler. Atatürk gününde 80 kuruş olan ve 81 kuruş bile olmayan bir ABD doları bu gün itibari ile 4.340.000 TL dir. Bu gidişi nasıl durduracaklar, bu yanlış gidişin sonucu olan hayat pahalılığını nasıl önleyecekler ve bu gidişe neden olanları nasıl yargılayacaklar açıklamadılar.Milletimiz 14 Mayıs 1950 de başlayan uzun bir çöl yolculuğundan geliyor. Susadı. Vaha bile olsa görmek istiyor. Ben size bir şey söyleyeyim mi Sayın Cumhurbaşkanı adayları hepsi de benden yaşça küçük kardeşlerim. DENK bütçe vadetmeyen seçimlerden oy bveklemesin. Dost acı söyler çünkü onun acı söylemekten ve acı yazmaktan başka bir silahı ve teçhizatı yoktur. Adaylarımıza DENK bütçeye acilen geçmek yolunda başarılar niyaz olunur.

(1)   Atürkçülük. Birinci Kitap. Genelkurmay Başkanlığı yayınları 1982- Ankara

 

 

İsmet İnönü’nün direktifleri Nedir?

Terörün bu denli büyümesinin ve eğitimin yerlerde sürünmesinin tek sebebi vardır. Açık bütçe yapan hükumetler ve bunları kabul eden TBMM. Ne zamandan beri?. Daha sayın Erdoğan dünyaya gelmeden 4 yıl önceden beri. Bu da 14 Mayıs 1950 dir. O tarihte açık bütçeler yapılmış laik eğitime son verilmeye başlanmıştır. Bu tarih ayni zamanda ulusal egemenliğe ve demokrasiye paydos edildiği tarihtir. Bu tarih ayni zamanda Türk milletinin tam manasıyla iflasa sürüklenmeye başlandığı tarihtir. İşte o tarihte TBMM kürsüsüne çıkan  Batı Cephesi Komutanımız Lozan Kahramanı ve Türkiye Cumhuriyeti’n ilk Başbakanı  kürsüye çıkıyor ve aynen şunları söylüyor: Enflasyon politikası daha iktidarın ilk yıllarından itibaren iktisadi bünyeyi süratle takatinden düşürerek 1952 son baharı başlarında memleketi tam manasıyla iflasa sürüklemiştir. Kelimeyi tartarak kullanıyoruz.(*)

İşte o gün bu gündür İsmet İnönü’nün  (memleketi tam manasıyla iflasa sürüklemiştir.) teşhisini tarihin çöplüğüne atacak DENK bütçe yüzünü Türk milleti görmemiştir. Biz de kelimeyi tartarak kullandık.

 

(*)İsmet İnönü'nün TBMM deki konuşmaları TBMM yayınları Cilt 1 S.243

 

.


 

Son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ne diyor?

 

. “Tamam” sözcüğü için başbakan Binali Yıldırım: “Şer ittifakı tamam diyorsa, bize devam demek düşüyor. Tüm kahpelere ve hainlere inat Erdoğan’la devam” demiştir.@CankayaBasbakan. oldu? Tamam diyenler şer ittifakı oldu. Bu  Twitter hesabı kaldırılmıştır. Demokratik hukuk devletinin Başbakanı,  demokratik ve yasal haklarını kullanan Türk milletinin büyük bir bölümü için “kahpe ve , hain deyimlerini kullanması asla hoş görülemez. Bu söylemler, iç alemin dışa vurumumdur; Herkes, ama herkes Sayın Başbakan dahil, onları da iktidara getiren Anayasaya, hukuk devleti ilkelerine  saygılı olmak zorundadır.

 

Milletvekili andı Ne diyor.

             Milletvekili genel seçimlerinden sonra TBMM’ toplanır ve Anayasada Yazılı olan Milletvekili Andını içerler Bu Antta şu ilkeler yazlıdır:;

            -Anayasaya sadakatten ayrılmama,

            -Hukukun üstünlüğüne bağlı kalma,

            -Devletin varlığını ve bağımsızlığını koruma,

            -Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü koruma,

            -Demokratik ve laik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalma,

            -Herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ayrılmama,

            -Milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruma,

 Yazarın Notu; Bu yemine sadık olacak vaatlerde bulunan bir milletvekili adayı görürseniz oyunuzu verin. Ama ben bu güne kadar birkaç muhalefet milletvekili hariç yeminine sadık İktidar milletvekili, görmedim.Çünkü insan haklarına, çocuk haklarına, aile haklarına, yaşam haklarına, mülkiyet haklarına ve daha önemlisi Türk Milletinin Anadolu’daki BEKA hakkına apaçık aykırı olan AÇIK  bütçelere oy vermişlerdir. NOKTA.

 

 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti