Advert
Advert
Advert
AKP bizi nereye götürüyor?
Aytekin Ertuğrul

AKP bizi nereye götürüyor?

Bu içerik 1211 kez okundu.

AKP BİZİ NEREYE GÖTÜRÜYOR?

                                                       Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

                                                       draertugrul@hotmail.com

AKP bizi nereye götürüyor? Daha önceleri   de benzer başlıklarla yazılar yazmıştık. O zaman demiştik ki AKP nereye gidiyorsa iyi gitmiyor. AKP nereye giderse gitsin. Bize göre bir şey yok. Ama AKP gittiği yere bizi de sürüklediğinden AKP nin gittiği yer bizi ilgilendirmektedir. Çocuklarımızı ilgilendirmektedir. Torunlarımızı ilgilendirmektedir. Bu nedenle AKP nereye gidiyor sorusu bizi ilgilendiren önemli bir sorudur. Atalarımız sanki bu sözü bu günler için söylemişlerdir. “Binmişiz bir alamete gidiyoruz kıyamete”

Tekrarın tekrarı olmasın ama AKP iyi, gitmiyor arkadaşlar, dostlar, yurtseverler, Kuvayı milliyeciler, her karış toprağını şehit kanları ile sulayan milletimizin torunları. AKP hiç iyi bir yolda değildir. AKP hiç iyi bir yolda değildir demek Anayasa, bilim, Atatürk ilkeleri ve dinimizin emrettiği yaşamınızda bilim kullanın hayatınız bilim öğrenmekle geçsin ilkelerini izlemiyor demektir. Bu da Cumhuriyetimiz de iyi bir yolda değildir anlamındadır.

AKP nin karnesini ben yaza yaza siz de okuya okuya bıktınız usandınız biliyorum ama konu değişmiyor ki. Nasıl bir değişiklik yapalım. Bu rakamlar AKP nin Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyetini felakete doğru sürüklediğinin kesin ve inkâr edilemez rakamlarıdır. İşte AKP nin karnesi:

                2002 te bir    ABD Doları 1.320.000 TL  iken 4.472.000 TL ye çıkmıştır. Artış 3 mislidir

          2002 te    Bir gram altın. 18.000.000 TL den 200.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış 11 mislidir

          2002 te    Bir litre benzin 1.500.000 TL iken bu gün 5.600.000 TL dir.  Artış 3,5 mislidir                      2002 de    Bir kg dana eti 15.000.000 TL iken bu gün 45.000.000 TL dir.  Artış 3 mislidir

                 2002 de  asgari  ücretle 10 çeyrek altın  alınırken bu gün asgari ücretle 5 çeyrek altın ancak alınabilmektedir. Düşüş %50 dir.

 Başka söze de gerek yok. Bu neden böyledir. Bu şundan böyledir AKP Müslümanlığın ilkelerini Atatürk ilkelerini, milliyetçilik ilkelerini ayakları altına almıştır da ondan böyledir. ( AKP Genel Başkanı her türlü milliyetçiliği ayaklarımızın altına aldık demiştir) Siz açık bütçeye devam ederseniz siz laik eğitimi rafa kaldırırsanız gedeceğiniz yer uçurumdur. Siz kendiniz uçuruma gidin bir diyeceğimiz yok. Ama bizi de uçuruma sürüklüyorsunuz işte buna hakkınız ve yetkiniz yoktur. Ama sizi uyarmak ve hatırlatmak isteriz ki; Size seçimlerle Türk Milleti Anayasa ve Atatürk ilkelerine uygun davranmak şartı ile geçici bir süre yönetim yetkisi vermiştir. Türk milletinin dinini inançlarını Atatürk ilkelerini, Milliyetçilik, Halkçılık Cumhuriyetçilik, Devrimcilik, devletçilik ve Laiklik ilkelerini yok etmek yetkisi bu seçimlerle verilen yetkinin içinde yoktur.

 

Atatürk’ümüzü Türkiye’den çıkar at yetkisi yoktur.

Her karış toprağı kanla sulayarak bize Anadolu’muzu yeniden Yurt yapan şehit kanlarına saygısızlık yapma hak ve yetkisi yoktur.

Dinimizin ve Cumhuriyetimizin esasını teşkil eden “Bilim Çin’de bile olsa gidin alın” ve “Hayatta en hakiki mürşit bilimdir” ilkesinin çiğnenmesi yetkisi yoktur.

Ya ne vardır beşikten mezara bilim okumaya ve okutmaya yetkiniz vardır. Yetkiniz Atatürk ilkeleri ile ve Anayasa ile sınırlıdır. Onlara karşıt veya onlara dayanmayan uygulamaların tümüne yetki yoktur. NOKTA.

 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek