Advert
Advert
Advert
Seçim Sonu Düşünceler-1
Aytekin Ertuğrul

Seçim Sonu Düşünceler-1

Bu içerik 1514 kez okundu.

İçinde bulunduğumuz Durum Nedir?

 AKP olayını daha henüz Türk Milletine anlatamadık. Çünkü AKP= Dahili + Harici bedhahlardır. Bu förmülü henüz milletimize anlatamadık. Bu kadar mı hayır. Bu baskın seçimde AKP her cephede iyi hazırlandı. İşin içinde uluslar arası ellerin olmadığını söylemek asla mumkun değildir.

Asgari ücretleri 10 çeyrek altından 5 çeyrek altına indir.

Ücretleri Altın temel alınırsa %55 düşür.

Bütün Cumhuriyetin  KİT'lerini sat Ama yine de bu kadar oy al.

Bu size bir şey anlatmıyor mu? CHP nin  bütün  kapıları Atatürkçülere bilimcilere ve araştırmacılara  kapalıdır. Sözün özü: Kuvayı milliye cephesi ve düşüncesi maddi çıkarlarla yok edilmiştir. Maddi çıkarları kabul etmeyen ve cephesini değiştirmeyen az da olsa kişiler işten atılarak o da olmazsa bir kurşun sıkılarak yok edilmiştir. Artık gözlerimiz görsün. TBMM ve onun hukuku yoktur. Türk milletinin egemenliği elinden alınmıştır. İçinde bulunduğumuz durum kolay bir durum değildir.

 

 

Sayın Cumhurbaşkanımız seçimlerden evvel TWET atmıştır. Ve demiştir ki;

Türkiye, demokrasi yolunda aldığı mesafeyi bugünkü seçimde bir kez daha perçinleyecektir.

 

Bu twet doğru mudur? Sayın Cumhurbaşkanının Tweti Midir? Eğer bu Sayın Cumhurbaşkanının tweti ise bana da hitaben yazıldığından cevap hakkım vardır. Cevap veriyorum

1- Demokrasi 14 Mayıs 1950 de tarihe gömülmüştür. 1923-1938 arasında tam demokrasi vardır çünkü o günlerde hiç zam olmamıştır.

2- 1938-1950 arasında demokrasiye benzer şeyler  şöyle veya  böyle yaşanmıştır.

3- 14 Mayıs 1950 den sonra ise demokrasiyi ne gören var ne duyan ne dokunan

Neden böyle yazdık? Çünkü zam demek milletin cebinden para ve sofrasından yiyecek almak demektir. Demokrasiye ulusal iradeye, bilime, tarihe aykırı olan da budur.  O gün bu gündür demokrasi peşinde koşa koşa milletimiz artık yorgun düştü. Demokrasi yalanları ile avutuldu. Hele hele sayın Cumhurbaşkanımız sanıyorum ki demokrasiyi hiç anlamamış görmemiş duymamıştır. Çünkü o 1954 doğumludur. Ben şahsen demokrasinin şöyle böylesini kör ve topalını 1950 yılına kadar gördüm ama Sayın RTE hiç görmemiştir. 

Demokrasi DENK bütçe ile laik eğitimle ancak olur.

Demokrasi DENK bütçe ile laik eğitimle ancak olur.

Demokrasi DENK bütçe ile laik eğitimle ancak olur.

Üç defa yazdım ki tereddüt olmasın

Rakamlarla seçim sonuçlarını irdelemek benim işim değil. Ama birkaç örnek ermek zorundayım.

Birincisi Rize: 7 Haziran AKP oyu %67 1 kasım oyu %75 CHP %18 ve %14. Bu maddenin  doğasına aykırıdır. Rize ve kazaları Türkiye’mizin en aydın en entelektüel en çok briç bilen insanlarının yaşadığı bir kenttir. Bu rakamlar inanılması olanaksız rakamlardır.

Gelelim Osmaniye ilimize. 7 Haziran AKP%39  1 Kasım AKP%46 MHP ise 7 Haziran %41  ve şimdi %34 bu rakamlarda inanılması biraz zor rakamlardır.

 

Gelelim Hatay İlimize: Hatay ilimiz AKP nin izlediği Anayasa dışı dış politikalar ve özellikle Suriye politikası nedeniyle en çok zarar görmüş bir ilimizdir. 1 Kasımda AKP:%43 7 Haziranda%38 CHP ise 1 Kasımda %36 ve 7 Haziranda %36 bu da eşyanın doğasına aykırıdır.

 

Türk milleti zor bir dönemece girmiştir. Bu dönemeçten kazası belası geçerek  düzlüğe çıkacaktır. Başarılar dilenir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek