Advert
Advert
Advert
Bir şeker bayramının ardından
Aytekin Ertuğrul

Bir şeker bayramının ardından

Bu içerik 1371 kez okundu.

Bir şeker bayramının  ardından

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

Müslüman Türk milleti olarak bir Şeker bayramı geçirdik. Bu bayram tebriklerine ve  kutlamalara ister istemez halimiz melalimiz durumumuz ve geleceğimiz yansımıştır. Ben de bu tebriklerden kısa bir derleme yaptım. Şeker bayramımızı böyle uğurlayalım diye.

 

Sayın Başkanım, seker bayramımızı ne yazık ki şeker tadında değil buruk bir tatta kutluyoruz. Gerçek şeker bayramları DENK bütçe+ Laik eğitim + Tam bağımsız + Her sahada bilimi uygulayan çağdaş Yeni Türkiye'ye döndükten sonra kutlayacağız. Derin sevgi ve saygılarımla

 

 Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın Suruç saldırısı üzerine verdiği beyanat aşağıda sunulmuştur. Son Hükümet başkanı da olsa terör meselesinin  TBMM ve hükümetinin izlediği Cumhuriyetimizin temel ilkelerine aykırı açık bütçe ve laik eğitimden uzaklaşılmasından kaynaklandığını ve beslendiğini görememiştir

Diyor ki: Sebebi ne olursa olsun, zorla, kanla seçim kazanılmaz. Seçim demek demokrasi demek, seçim demek insanların iradelerini hür bir şekilde sandığa yansıtması demek. Eminim ki: Türk Milleti Tamamen ayni düşüncededir. Ve de eminim ki: Sandığa Türk milletinin attığı tüm oylar aynen sandıktan çıkacak ve sayılarak sonuç ilan edilecektir.Hiç bir şaibe yaşanmayacak şaibeyi düşündürecek bir tek olay dahi olmayacaktır.

Ve demeye dev am ediyor. Biz gerek FETÖ, gerek PKK, Türkiye'nin bekası meselesi olarak görüyoruz. Terörün komşu ülkelerde ülkeyi yok ettiğini gözümüzle görüyoruz. Terör, hala Türkiye'nin önemli bir gündem maddesi. Eminim ki: Tüm Türk milleti burada da ayni düşüncededir. Ama Türk milletinin bu görüşe karşı itirazı var. Eksik bir yorumdur. Yıllardır açık bütçeler ve enflasyon yapıyorsunuz. Laik eğitime son verdiniz. FETO+ PKK ve hatta AKP iktidarı dahi bu yanlışların sonucudur. Atatürk gününde 80 kuruş olan bir ABD doları AKP iktidara geldiği zaman 1.320.000 TL idi. Bu gün 4.700.000 TL dir. Bu sonuca AKP nin de aynı açık bütçe yolunda devam etmesi sonucunda geldik. AKP nin karnesini tersine çevirecek DENK bütçeye + Laik eğitime dönerek  bu karanlıktan çıkacağız.

AKP döneminde; Bir ABD doları 1.320.000 TL den 4.700.000 TL ye çıkarılmıştır.

Bir çeyrek altın 24.000.000 TL den 324.000.000 TL ye çıkmıştır.

Türkiye’mizin aydın yazarları bunu yıllardır yazıyorlar. Terörün bitmez tükenmez kaynağı budur diyorlar. Siz ne yapıyorsunuz?

 açık bütçelere devam.

Laik eğitime paydos demeye devam.

Peki tedbiriniz nedir. Paradan 6 sıfır silmek. TBMM nin denetimini kaldırmak. 

 Bilime uymayan tarihe uymayan Peygamberimizin yoluna uymayan Atatürk ilkelerine uymayan yollardan gidilerek açtığınız çukurlar ve yaralar kapanmaz. İç İşlerine, Adalet İşlerine, Ulaştırma İşlerine ve Eğitim İşlerine işin ehli bakanlar getireceksiniz.

Bu bayrama  yine eski acılarımızla hiçbir düşünce değişikliği yapmadan giriyoruz. Bu milletin meselelerini anlamak ve çözmek için onları az da olsa  okuma zahmetine lütfen katlanın

Türk milletine acı bayramlar sunmaktan artık vaz geçin. 9 Eylül’de İzmir’e varın. Ama siz İzmir yollarında değilsiniz. İzmir yoluna girin bayramlarda İzmir Marşı’nı hep birlikte okuyalım.

İzmir Marşı

İzmir’in dağlarında çiçekler açar
Altın güneş orda sırmalar saçar
Bozulmuş düşmanlar yel gibi kaçar
Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa
Adın yazılacak mücevher taşa

İzmir’in dağlarında oturdum kaldım
Şehit olanları deftere yazdım
Öksüz yavruları bağrıma bastım
Kader böyle imiş ey garip ana
Kanım feda olsun güzel vatana

İlk Yardım Dersleri Liselerden kaldırılamaz.

Bayramda bir bu eksik denilir ya İşte bizimki de o. Liselerden ilk yardım dersi kaldırılacakmış Bunun üzerine de mesaj yazmak zorunda kaldık. Ağzımızı açtık gözümüzü yumduk. Bu güzelim güzeli gelişmiş ülkelerdeki uygulamalara benzer uygulamanın kaldırılmaması için  mesaj yazmak zorunda kaldık. İşte İlk yardım mesajımız.

 

 

Ben şahsen Türkiye'mizin ilk yardım hocalarından biriyim. Liselerden İLK Yardım dersini  kaldırmayı düşünenler ve kaldıracaklar hepsi ama hepsi ya toptan cahildirler. Ya da toptan  vatan h…….dirler.

Bu şeker bayramımız az şekerli en son şeker bayramımız olsun. Amin.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti