Advert
Advert
Advert
İlk Seçim Sonu Düşünceleri
Aytekin Ertuğrul

İlk Seçim Sonu Düşünceleri

Bu içerik 1364 kez okundu.

İlk Seçim Sonu Düşünceleri

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertuıgrul@hotmail.com

En zor yazı seçim sonu düşüncelerdir. Çünkü seçim denilen şey en zor şeydir de ondan Seçimlerde bir üst bir de alt yapı vardır. Seçimlerde üst yapı dediğimiz zaman şunu kastediyoruz. Gelişmiş ülkeler artık eskisi gibi az gelişmiş ülkeleri özellikle ikinci cihan savaşından sonra silahla işgal hareketlerini terk ettiler. Ekonomik ve kültürel hareketlerle istila yöntemlerine ulaştılar. Bu iktisadi ve kültürel işgal hareketlerinin en önemli vasıtaları da STK lardır. Kapalı ve açık STK lar vardır. Ulusal ve uluslar arası STK lar vardır. Milli, gayri milli, uydu veya bağımsız STK lar vardır. Bu STK lar o ülkelerin TBMM’lerini ele geçirirler görevleri budur. 14 Mayıs 1950 den sonra Türkiye’de de uygulanan sistem budur. Özetlersek; seçimler ulusal iradenin gerçekleştirilmesi için değil uluslar arası sermayenin egemenliğinin gerçekleşmesi için yapılır.

Uluslar arası sermaye egemenliğinin gerçekleştiğinin ilk işareti açık bütçeler yapılarak ulusal paranın ezilmesidir. Atatürk gününde 80 kuruş olan bir ABD dolar aşağıda yazdığımız AKP karnesinde de açıkça görüldüğü gibi 5.000.000 defa artmıştır. Bu artışa seçimlerde Türk milletinin onay verdiğini düşünmek asla doğru değildir. Şimdi rakamlara dönelim bakalım nedir durum. Ama önce AKP nin karnesi.

Bir gram altın 18 YTL den 114 YTL ye çıkmıştır.

ABD doları 1.320 000TL den den 4.650.000TL ye çıkmıştır.

Çeyrek altın 24 YTL den 312 YTL ye çıkmıştır. 

Cari Açık 626 Milyon Dolardan 47.300 Milyon Dolara çıkmıştır.

Dış Borç 129. MD den 453. MD ye çıkmıştır.

İç Borç 155 MYTL den 596 MYTL ye çıkmıştır.

Alınan oyların açıklanan oylarla uyuşmadığı ilk bakışta apaçık görülüyor. Temel paşanın köyündeki sandıktan Muharrem İnce’ye sadece tek bir oy çıkmış. Demek ki operasyonu yapanlar bu sandıkta biraz ölçüyü kaçırmışlardır. Bunun tek yolu vardır. Orada bütün sandığa giderek oy kullanan vatandaşların kime oy verdikleri Cumhuriyet savcılarınca soruşturulur te tek ifadelerine baş vurulur çıkan oylarla karşılaştırılır. Bunu ortaya çıkarmak kolaydır ama bu yola gidilmeyecektir.

Balkon konuşmasında sayın Erdoğan diyor ki: Bu seçimin galibi demokrasidir Türk milletidir. Siz tarih yazıyorsunuz.( Bu konuşma yapıldığı zaman daha henüz YSK hiçbir açıklama yapmamıştı.)

Gerçekten de tarih yazılıyor. Vakanüvistler notlarını alıyor. AKP karnesi de bir tarih kesitidir. İşte yukarıda duruyor.

DENK bütçe yaparak bu ağır gidişi durduracak mısınız?

Yoksa açık bütçeye devam emperyalist babalara selama devam mı edeceksiniz. Türk milletini ve Türk tarihini ilgilendiren soru budur.

Açık bütçe ile gidilerek Türk milletinin sofrasından yiyecek ve içeceklerin alınmasına tamam mı devam mı? BU balkon konuşmasında bu sorunun cevabı yok.

Seçim Sonuçlarını da kısaca özetleyelim.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde  AKP %52,5 , Muharrem İnce %30,7, S. Demirtaş %8,3 ve Meral Akşener %7,4

 TBMM seçimlerinde ise. AKP 42.5 ve 293 Milletvekili, CHP %22.7 ve 146 Milletvekili, MHP 11,2 ve 49 Milletvekili, HDP%11,1 ve 67 Milletvekili ve İyi parti%10 ve 45 Milletvekili

Ne diyelim Türk milleti iradesini serbest kullanarak yukarıdaki gidişe devam mı demiştir. HAYIR. Türk milletinin hür iradesini kullanmasını engelleyen bir çok tuzaklarla boğuşa boğuşa ancak bu kadarını başarabilmiştir. Dışa bağımlı STK ların denetiminde dışa bağımlı partilerin kontrolünde yapılan seçim propagandalarında, açık bütçelerin ve enflasyonun tartışılmasının bile yapılamadığı bir ortamda, doğru davranış bilgilerinin kendisine verilmediği  tuzaklarla dolu seçimde  demokrasimiz Türk milleti sayesinde bir arpa boyu yol almıştır. Millet ittifakının davamı güçlendirilmesi acıların yoklukların milletimizle paylaşılması demokrasinin gereği olduğu kadar AKP nin kuracağı icraat hükümetine ayar verme gücüne ulaşmasının da bir şartıdır. Allah Türk milletine başarılar için bilgi kuvvet inanç ve sabır versin.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek