Advert
Advert
Advert
Cumhuriyet Gazetesinin Türk Milletine çağrısı ve Atatürk Hava Alanı
Aytekin Ertuğrul

Cumhuriyet Gazetesinin Türk Milletine çağrısı ve Atatürk Hava Alanı

Bu içerik 1456 kez okundu.

Cumhuriyet Gazetesinin Türk Milletine çağrısı ve Atatürk Hava Alanı

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

.

Cumhuriyet Gazetesi Türk milletine bir çağrı yayınlamıştır. Ve demiştir ki:

"Cumhuriyet Vakfı’na yapacağınız her bağış, destek, katkı; 1923 devriminin yaktığı uygarlık ateşinin sönmemesi için tutuşan bir kav olacaktır. 
Her katkı; gazetemizin daha içerikli çıkmasını, Anadolu’ya yayılmasını, dünyadaki gelişmeleri daha iyi izlemesini, sanal yayıncılıkta güncel gelişmeleri yakalamasını, gençliğe daha çok ulaşmasını sağlayacaktır.

 

İnternet Ortamında sayılı Kuvvacılarımızdan sevgili kardeşimiz  Prof. Dr. Süleyman Çelik Bu çağrı üzerine konuyu İnternet ortamına taşımış ve tüm Türk milletinden destek olmalarını istemiştir. Hocamız önemli kuvvacılardan biridir. O Türk milletine yanlış çağrıda bulunmaz.Cumhuriyetin yönetimini yeni devralanlara yakın durmak onlarla güçlükleri  paylaşmak hepimizin güncel görevidir.. Artık  Franz Fanon'un Cezayirlilere yaptığı çağrıyı tekrarlamak günüdür." Herkesin kurtuluşu için herkesin savaşa girmesi gerek"  Her millet kendi kurduğu kurumlar kadar güçlüdür. Öyle olduğu için 14 Mayıs 1950 tarihinden bu yana gün geçmiyor ki Cumhuriyetimizin kurumları veya ilkelerinden birisi söküp atılıyor. Hepimizin çok iyi bildiği gibi Cumhuriyetimizin dahili ve harici bedhahları 14 Mayıs 1950 den bu güne kadar  durmadan yorulmadan Cumhuriyetimizin birer tuğlasını söke söke ilerlemektedirler. Bu gidişe de bir ad takmışlardır. “Durmak yok yola devam.” Cumhuriyet gazetesine maddi destek sağlamak için gereken banka hesap numaraları aşağıdadır.

T. İş Bankası’nda açılan Cumhuriyet Vakfı hesap numaralarına yatırabilirsiniz.
-TL Iban numarası: 
TR67 0006 4000 0011 3980 0074 52
-Bağışlarınızı Cumhuriyet Vakfı’nın web sitesi 
www.cumhuriyetvakfi.org.tradresi üzerinden de yapabilirsiniz.
Cumhuriyetimizin daha kuruluş aşamalarında Yunus Nadi yönetiminde Ankara’da yayına başlayan ve sonradan Atatürk Tarafından Cumhuriyet adı verilen yeni gün gazetesinin devamıdır. Bir de o mücadelenin devamıyız. Artık ne yapmalıyız karar Türk milletinindir.

Yaşamak istiyorsak yaşatacağız

Büyümek istiyorsak büyüteceğiz

Yeşermek istiyorsak tohum ekeceğiz

Cumhuriyetimiz ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek için yanı herkesin kurtuluşu için herkesin savaşa girmesi gerektiğini bileceğizCumhuriyetimiz hazinesi ile parası ile eğitimi ile yönetim biçimi ile ayakta duracak bir takatının kalmadığını her Türk vatandaşı gibi hepimiz görmekteyiz. Bu kampanyadan da Türk Milleti başarı ile çıkacaktır.

 

 

 

Atatürk Hava Alanı Sizlere Ömür oldu.

İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahili ve harici bedhahların olacaktır denilmiştir ya işte bu 14 Mayıs 1950 de başlayan bir karşı eylemler zinciridir. Orhan Veli’nin bir dizesi vardır. O dizesi Gemlik’e giderken tepeyi aştığın zaman karşına çıkardı. Ve hemen arkasından bütün ihtişamı ile Gemlik gelirdi.                          ” Gemliğe doğru denizi göreceksin/ Sakın şaşırma” Hiç şaşırmıyoruz. 14 Mayıs 1950 de bir ABD doları 3 TL idi. Bu gün 5.600.000 TL dir . Bölelim 1.870.000 eder. Bu ne demektir. İşte bu her hafta yazdığımız Cumhuriyetimizin 1.870.00 defa tahrip edildiğinin kesin belgesidir. AKP yönetime geldiği zaman ABD Doları 1.320.000 TL idi. 5.600.000 den çıkarırsak 4.280.000 eder.  Bu AKP döneminin gafletle yönetiminin istatistiğidir. Tüm Cumhuriyet tarihinin Doları yükseltme yarışında AKP4.280.000 TL ile  açık ara birincidir. Buradaki birincilik her sahada kendini göstermektedir. AKP Atatürk adının okullardan, Hava alanlarından cadde ve sokaklardan, Futbol sahalarından vs. silmekte de birincidir. Dahası da var. Ama bu günlük bu kadar. Yani saf temiz Türk vatandaşlarının   anlayacağı, ustalıklı bir şekilde artık İstanbul’da Atatürk adın taşıyan bir hava olmadığıdır. Tarihe karışma gününü beklemektedir. Bir gün Türk milleti elinde “Atatürk hava limanı” tabelaları ile İstanbul Hava alanına giderek Atatürk hava alanı tabelalarını oraya asıncaya kadar da olmayacaktır. NOKTA.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kandıra’da 20 yaşlarındaki genç boğuldu
Kandıra’da 20 yaşlarındaki genç boğuldu
Yeni dalga bağıra bağıra geliyor
Yeni dalga bağıra bağıra geliyor