Advert
Advert
Advert
Hukuk Türkiye’mizin Neresindedir.
Aytekin Ertuğrul

Hukuk Türkiye’mizin Neresindedir.

Bu içerik 1531 kez okundu.

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

AKP yönetiminin Güncellenmiş karnesi işte budur. Sağdan sola oku yukardan aşağı oku soldan sağa oku işte karne budur.

Bir gram altın 18 YTL den 212 YTL ye çıkmıştır. Artış 11 mislidir

Bir yabancı para( ABD Doları)1.320.000 TL den 5.352 YTL ye çıkmıştır. Artış 4 mislidir.

Çeyrek altın 24  YTL den 348  YTL ye çıkmıştır. Artış 15 mislidir. Bir milletin parası iler altını ile gümüşü ile eğitimi ile bu kadar oynanabilen bir ülkede hukuk kalmıyor. Benden hukuk istemeyin sabır isteyin deniliyor.

Andımızı yasaklayanlara ne diyeceğiz

Sayın Av. Erdem Akyüz çok önemli bir konuya temas etmektedir. Andımızın okunmasının yasaklanması çok daha ağır bir suçtur ama bunu kendisi Avukat olduğu için yazmak suç olur diye yazmıyor.  Andımızın okunmasının yasaklanması aymazlık ve emperyallere hoş görünmeye çalışmak düzeyinde ağır bir girişimdir. Andımızın okunması açılım döneminde PKK ya yaranmak için kaldırılmıştır.  Andımızın kaldırılması ile ilk ve orta öğretimden  siyah önlük ve beyaz yakanın kaldırılması  bile  Türk Milleti için  AKP nin  iktidarına yol vermek için yeterli sebeplerdir. Altın ve dövizdeki artışlarla hayatımızın AKP döneminde 13 misli, pahalanmasının karnesini yukarıya yazdık.  Türk seçmeni 30 Mart 2019 da  İleri.... İşte Andımız biz kaldırmıyoruz.

 

Türküm, doğruyum, çalışkanım

İlkem, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak,

 yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir

Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir

Ey Büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe

 durmadan yürüyeceğime ant içerim

Varlığım, Türk varlığına armağan olsun

Ne Mutlu Türküm Diyene! ”

 

CIA eski Türkiye masası şefi Paul Bernard Henze'nin raporu

Mustafa Acer’in yazısından öğreniyoruz ki CIA eski Türkiye masası şefi Paul Bernard Henze bir rapor yazmış rapora aynen şunları yazmış:

Türkiye'nin bu şekliyle, Amerikan politikalarının yanında olacağından emin olamayız.

Ülkeyi kuranlar, denetim mekanizmasını çok sıkı tutmuşlar. Hükumeti ikna ettiğimizde Meclis; Meclis'i ikna ettiğimizde ordu; orduyu ikna ettiğimizde yargı karşımıza geçebiliyor.

Eğer Amerika'nın çıkarı Türkiye'de bir federal devlet kurulması ise mutlaka ve öncelikle yargı, ordu, Meclis ve hükumeti tek elde toplayan başkanlık rejimine geçilmelidir.

Bir kişiyi ikna etmek, birbirini denetleyen yapıyı ikna etmekten çok daha kolay olacaktır. Eğer o bir kişi Amerikan çıkarlarına yardım etmek konusunda tereddüt ederse, bir kişi üzerine kurulmuş yapıyı yıkmak Amerika için sorun olmaz." Ben sayın Mustafa Acer’in yalancısıyım. Raporu ben aslını görmedim. Ama bize çok uyuyor yani rapor objesine uygundur. Bu nedenle de doğrudur. CIA eski Türkiye masası şefi Paul Bernard Henze'nin raporu; Düşündürücü , ürkütücü, endişeli, karmaşık, ama hayata geçirilmiş bir rapordur.  Yazının sonundaki Atatürk direktifi her şeyi açıklıyor ve yolumuzu kayıtsız ve şartsız belirliyor. Atatürk diyor ki: “Bu günkü savaşmalarımızın gayesi tam bağımsızlıktır. Bağımsızlığın bütünü ancak mali bağımsızlıkla mümkündür. Mali bağımsızlığın korunması için İLK ŞART bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve DENK olmasıdır.”     Mustafa Kemal Atatürk

AKP döneminin bütçe açıkları toplamı 560 Milyar YTL yi aşmıştır. Gerisini siz düşünün.


Hukuk Arayan Tüm Türk Yazarlarına ve Türk milletine

İsmi bende saklı bir yazar. Kendisini tanımıyorum. Ama 29 Kasım tarihli yazısında hukuk aradığını gördüm. Ona kısa bir özel mail attım. İstedim ki Tüm Türk yazarlarına bu mailimi göndereyim. Mailde dedim ki: Hukuk aradığınız Türkiye'de hukuk denilen nesne 14 Mayıs 1950 den bu yana hiç yok. Neden? İnsanların ceplerinden paraları sofralarından yiyecek ve içecekleri alınabilen tuzakların meşru olduğu bir yerde hukuk mukuk olmaz. Kimse kimseyi kandırmasın.   Bu konuda Atatürk'ün kesin emri vardır DENK bütçe.Hukuku savunmanın samimi ve tek yolu vardır. DENK bütçeyi savunmak.

Yandex’e  girin “Türkiye’de demokrasi var mıdır” yazın. Karşınıza  benim yazım birinci olarak çıkacak Yandex  bize bu konuda torpil geçmiş. Türkiye’de demokrasi neden yokmuş her Türk yazarının bunu araştırmak ve Türk milletini aydınlatmak borcu vardır. 30 Martta Türkiye’de demokrasi isteyenler DENK bütçeyi savunan adayları gösteren partileri seçmek zorundayız.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek