Advert
Advert
Advert
2018 yılının son yazısı ve düşünceler
Aytekin Ertuğrul

2018 yılının son yazısı ve düşünceler

Bu içerik 1218 kez okundu.

AKP karnesinin  29 Aralık 2018 tarihi itibari ile son durumunu yazarak yazımıza başlayalım.  İşte AKP nin 29 Aralık 2018 tarihi itibari ile son güncellenmesi:

2002 den bu yana   Açık bütçeler yapılarak Türk milletinin cebinden 560 milyar YTL kanun zoru ile alınmıştır.

Bir gram altın 18 YTL den 217 YTL ye çıkmıştır.

Bir yabancı para( ABD Doları)1.320.000 TL den 5.272.000 TL ye çıkmıştır.

Çeyrek altın 24  YTL den 355  YTL ye çıkmıştır. 

Cari Açık 626 Milyar Dolardan 47.300 Milyar Dolara çıkmıştır.

Dış Borç 129. Milyar Dolardan  453. Milyar Dolara çıkmıştır.

İç Borç 155 MYTL den 596 MYTL ye çıkmıştır.

 BU karneyi biz reva gören politikaları izleyenlere bir diyeceğimiz yoktur. Onlara İsa Peygamberin çarmıha gerilirken söylediği söze laik kimseler olduklarını yıl içinde bol bol yazdık. Yazdığımız şudur.” Allah’ım sen bunları affet çünkü onlar ne yaptıklarını bilmiyorlar.”

BU karne sosyal hayatımıza şüphesiz girmiştir. Acı tahribatlar yapmıştır. Bu da yetmemiş ve milyonlarca Suriyeli göçmen veya sığınmacı statüsünde yurdumuza girmişler ve kamplara yerleşmişlerdir. Bunlara ilaveten fert başına düzen milli gelir gerilemiş ıssızlık tavan yapmıştır. Bu acı tabloyu değiştirecek şey “ DENK Bütçedir”  Milletimize verilecek en büyük yılbaşı hediyesi budur. Bu nedenle ben bir T.C. vatandaşı olarak 3 yöneticimizin ağzından Türk milletinin beklediği mesaj ve yeni yıl tebrikleri örnekleri sunuyorum.

 

Çok değerli Yurttaşlarım aziz Türk milleti. 14 Mayıs 1950 tarihinden bu yana açık bütçelerden ve zamlardan bizar oldunuz. 2019 yılında DENK bütçe yapılacak ve 68 yıldır çektiğiniz acılar son vermek üzere hükûmetimiz yola çıkacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılınızı kutlar hepinize sevgi saygı ve selamlarını sunarım.

 Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı, Başbakan ve AKP genel başkanı.

 

 

Çok değerli Yurttaşlarım aziz Türk milleti. 14 Mayıs 1950 tarihinden bu yana sürüp gelen açık bütçelerden ve zamlardan Türk milletini kurtarmak için hiçbir iktidar DENK bütçe yoluna girmemiştir. TBMM nin başkanı olarak size söz veriyorum ki  2019 yılında  TBMM DENK bütçe yapacak ve 68 yıldır çektiğiniz acılara son vermek üzere yola çıkılacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılınızı kutlar hepinize sevgi saygı ve selamlarını sunarım

Binali, Yıldırım

TBMM Reisi

..

Çok değerli Yurttaşlarım aziz Türk milleti. 14 Mayıs 1950 tarihinden bu yana sürüp gelen açık bütçelerden ve zamlardan Türk milletini kurtarmak için hiçbir iktidar DENK bütçe yoluna girmemiştir. Oysa Yüce Peygamberimiz” Komşun açken sen tok yatma” Hadis-i Şerifini  bize bahşetmiştir. Açık bütçeler ve enflasyon değil komşuyu tüm Ümmet-i Muhammedi  tam manasıyla iflasa sürükler. Bu nedenle Yüce dinimiz açık bütçeleri de yasaklar.

14 Mayıs 1950 de demokrasi kahramanlarımızın yaktıkları ateş açık bütçe ve enflasyon batağı yaratmış ülke adeta Cehenneme dönüşmüştür. Müslüman Türk milleti de bu cehennem ateşinde yanmıştır. Halen de yanmaktadır..
Diyanet İşleri başkanınız olarak size söz veriyorum ki  68 yıldır çektiğiniz acılara son vermek üzere her Cuma hutbesinde bundan böyle bütçemizin DENK olarak bağlanması,  denk olarak yürütülmesi ve ayağımızı yorganımıza göre uzatma konuları baş konularımız olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılınızı kutlar hepinize sevgi saygı ve selamlarını sunarım

Prof.  Dr. Ali ERBAŞ

Diyanet İşleri başkanı

 

Öyleyse 2019 yılı sloganımız “ Enflasyon ve açık bütçeler Türk milletinin ve Yüce Müslümanlığın en büyük düşmanıdır. Her görüldüğü yerde ezilmelidir.” olmalıdır.  

 

Her karış toprağını şehit kanları ile sulayarak Cumhuriyetimizi kuran Büyük Türk milletinin yeni yıllarını bu duygu ve düşüncelerle kutlarım.

(*) NOT:  Üç devlet büyüğümüzün ağzından hazırladığımız yeni yıl mesajlarına milletimiz 14 Mayıs 1950 den bu yana hasrettir.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek