Advert
Advert
Advert
Seçime doğru kısa kısa
Aytekin Ertuğrul

Seçime doğru kısa kısa

Bu içerik 1328 kez okundu.

Seçime Doğru Kısa Kısa

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

 

Yüce Dinimiz Kullanılarak SEVR rotası verilmeye çalışılıyor.

Yüce dinimiz Müslümanlık bizatihi laik bir dindir. Laikliği emretmektedir. "Beşikten mezara bilim okuyun" ve "bilim Çin'de olsa bile gidin alın" diyen bir din laik bir dindir. Hayatta  bilimim kurallarını uygula bilime göre yaşamını tanzim et demektir. Asıl din  istismarı Yüce dinimizi laikliğe karşı göstermektir. Komşun açken sen tok yatma da bir laik söylemdir. Çünkü komşun kim tarif etmiyor. Müslüman veya Hırstiyan ilgilenmiyor. 1600-1923 arasında yüce dinimizin temeli olan bilimden uzaklaştırılarak Yüce dinimizden de uzaklkaştırldık. Her türlü bilimsel ilerlemeye " GAVUR İCADI" denildi. Müslümanlık da elden gitti vatanımız da elden gitti. Yandaş basında H.K. Adlı bir hoca Müslümanlıkla laiklkik bağdaşmaz diyor. Işte bu söylem 1600-1923 arsaındaki SEVR yolundaki söylemlerin ta kendisidir. Haçlılar öyle buyuruyorlar. Laik olmayın bilim yolundan ve Yüce Müslümanlık yolundan gitmeyin diyorlar. Tüm Müslüman milletleri kolay yutulacak lokma yapmak istiyorlar. Bu hoca kime hizmet etmekte olduğunun farkında mıdır?

 


 

 

Seçimler Beka Sorunu olmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımız diyor ki: Bu seçimler ülkemiz açısından beka sorununa dönüşmüştür. Doğru söze ne denir. Biz de ayni düşüncedeyiz. Ülkemizin bekasını istiyorsak bu seçimlerde  2002 den bu yana bekamıza yönelik açık bütçeleri bir biri ardında yapan uygulayan ve çeyrek altını 14 misline, Doları 4 misline çıkaranları yani Türkiye'mizi pahalılık üssüne çevirenleri evlerine göndermek gerekir. Beka  sorunumuzu tam ve  iyi anlamalıyız ki davranışımız da doğru olsun.

 

İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu Ne diyor.

İç İşleri bakanı  Süleyman Soylu diyor ki: Bu yeni sistemde Türkiye artık eskisi gibi hükumetlerin yıkılıp bozulacağı, birtakım operasyonlarla alt üst edilebileceği bir anlayış yoktur. Bu sistemde Cumhurbaşkanı seçildi mi beş yıl görevde. Artık koalisyonlar, Meclis'teki sayılar bir önem taşımamaktadır. Bu yeni sistem, bir istiklal sistemidir. Hesabını, kitabını, planını yaptın mı, bu planını beş yıl boyunca yürütebileceği bir sistemdir. Türkiye son 4 yılda 6 seçim geçirdi. Şimdi yedincisine gidiyoruz. Ama bir daha 4,5 yıl seçim olmayacak. Tayyip Erdoğan'ın ayağına topu vereceksiniz, tam 4,5 yıl boyunca sahada bir CHP'ye gol atacak bir PKK'ya gol atacak, bir Türkiye'yi geri bırakmaya çalışan o dışarıdaki zihniyetlerin tamamına gol atacak. O gol attıkça, milletimiz hop oturup hop kalkacak. Hiç merak etmeyin.

Önümüzdeki 4,5 yıl seçimsiz, tartışmasız bir yıl olacak; ve 4,5 yıl boyunca Tayyip Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'nun kalesine golleri peşi peşine atacağı bir 4,5 yılı hep beraber yaşayacağız.”

Sayın bakan bildiğimiz kadarı ile bir işletmecidir. İç İşlerinden, sosyolojiden, siyasetten pek fazla anlamıyor. Bunların ekonomiye, bütçeye ve eğitime dayandığı konusu ile fazla ilgili değil. Kim kimin kalesine gol atacak atıyor bilmiyor. 14 Mayıs 1950 den bu yana açık bütçeler yapılarak Türk milletinin kalesine gol atılıyor. O tarihte 3 TL olan bir ABD doları bu gün 5.188.000 TL dir. Artış 1729000 mislidir. İşteb Türk milletinin kalesine atılan gol budur.

Yukarıdaki sözleri söyleyen bir İç İşleri Bakanına sahip olmak Cumhuriyetimiz için bir talihsizlik midir yoksa başka bir şey midir karar veremedim. Onun için size sunuyorum. NOKTA.

 

 

Seçim Notları:Seçimlere dört nala gidiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız bir zamanlar şöyle demişti.At izi it izine karışmıştır. Bunu dedi ama bu devam ediyor mu bitti mi söylemedi. Bize göre bu söz hala geçerlidir. Seçimler yargı organlarının genel yönetimi ve denetimi altında yapılır. Anayasa madde 79. Bunu sağlayacak yargı kuruluşu var mı? Bana göre yok. Çünkü yargı savcılık hakimlik ve savunmadan oluşur. Seçim kanunumuzda savunma yani Avukatlarımıza yetki ve görevleri tanımlanarak rol verilmemiştir. Seçim kanunumuzda bu konuda boşluk var. Bu gün görünüşte icra seçimleri tek başına yürütüyor ne yargı ne savunma işlev göremiyor görüntüsü hakimdir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti