Advert
Advert
Advert
Mart Ayı Dert Ayı
Aytekin Ertuğrul

Mart Ayı Dert Ayı

Bu içerik 1178 kez okundu.

Mart Ayı Dert Ayı

Op. Dr. Aytekin Ertuğru

draertugrul@hotmail.com

 BEKA Sorunu var mıdır?

Beka sorunu vardır . Çünkü paramızın geleceği karanlıktır. Atatürk gününde 80 kuruş olan bir ABD Doları bu gün itibari ile 5.321.000 TL dir. Türk Parasının  Bu kadar ağır hasara uğraması  BEKA sorununu birlikte getirir. Eğitim de de beka sorunu vardır. Laik eğitim olmayan yerde beka sorunun her zaman vardır. Eğitimde Milli Bekayı sağlayacak muhafızlar yetiştiren  laik eğitim yok. Beka sorunu olan Türk milleti bu sorunuı AKP + MHP nin harici bedhahların çizdiği yoldan ayrılmaları ve DENK bütçe ile Laik eğitime dönmeleri sonucunda ulaşabilir. Vatana ve Türk milletine zarar veren bütçeler ve eğitim sistemi  ile AKP+ MHP nin hiçbir ilkeye uymayan ucube  zihniyetleri var olduğu sürece BEKA mız tehlikede olmaya devam edecektir.

Paramızı Ezen MECLİS midir?

Bir ülkede parayı pul eden ve ettiren  bir MECLİS  ve Hükumet varsa orada insan da eziliyor demektir. Ezilen insanların kurtuluş düzenleri; Denk bütçe+ laik eğitim+  çetelerden kurtulmaktır. Açık bütçe ve Çete olan yerlerde yaşayanların mutlu olması sadece hayal edilebilir. Hiçbir belediye başkan adayımızın bu konuya değinmemesi düşündürücüdür.

 

 

Seçimlerden Önce Zamlar var.

Sabahattin Önkibar, kibar ve dikkatli bir yazardır. Ardeşen hamsisi yiyerek büyümüştür. Herkese nasip olabilecek bir şey değil. Köşesinde yazmış. Diyor ki:

 

Tayyip Erdoğan "Anketlere inanmıyorum" noktasına geldi.

Çünkü anketlere göre AKP yerlerde.

Erdoğan panikte. Günde 3 miting yaptığı bile oluyor.

 

Dikkatinizi çekiyorum:

Böyle bir tabloya rağmen iktidar önceki akşam motorine 

28, benzine 13 kuruş daha zam yaptı.

 

Niçin?

 

Çünkü ekonominin ( Bütçenin) bir aylığına kadar bile durumu idare 

etmeye mecali kalmadı.

1 Nisan'da ekonomide ( Bütçede) kıyameti andıran dehşet kararlar alınacak.

Aksi halde iflas. 

Biz de bu düşünceye katılmaktayız. Ama dikkatinizi çekerim. Bu felaket açık bütçelerin yarattığı felakettir. Bir kalem sahibi açık bütçelerin Anayasaya aykırı olduğuna ve iptali gerektiğine işaret ederek Danıştay’da dava açtı. Kim olduğunu ilerde yazarım. Danıştay davayı incelemeksizin ret ederek açık bütçelere  VİZE verdi.

 Bu felaketleri bize yaşatan şey açık bütçelerdir.

Bu felaketleri bize yaşatan şey açık bütçelerdir.

Bu felaketleri bize yaşatan şey açık bütçelerdir.

Üç defa yazalım ki hiçbir tereddüde mahal kalmasın. NOKTA.

 

 

 

SEÇİM NOTLARI: BU seçim demokrasiye ulaşmanın SON seçimidir.14 Mayıs 1950 den sonra hiçbir seçim Demokratik olarak yapılmadı. Bunu neye göre yazıyoruz. Demokratik anayasamız demokratik seçim nasıl olur yazıyor. Bakalım nasıl olurmuş. Seçimler ve halk oylaması serbest eşit gizli, tek dereceli açık sayım ve döküm esaslarına göre yargı denetimi altında yapılır.( Anayasa Madde 67) Şimdi düşünelim. Seçimlerde siz eşit davranan tarafsız Cumhurbaşkanı gördünüz mü? Ben gördün. Fahri Korutürk+ Cevdet Sunay. Hepsi bu kadar. Tarafsız ve eşit davranan Cumhurbaşkanı dün de yoktu bu gün de yok. Anayasamız eklemiştir. Seçim kanunları temsilde adalet ve yönetimde istikrar ilkelerini bağdaştıracak biçimde düzenlenir. ( Anayasa Madde 67)

Şimdi 2002 seçimlerine bakalım. Bu seçimlerde temsilde adalet var mıdır? %10 barajla yapılan seçimlerde %34 oy alan AKP %67 milletvekili çıkarmıştır. %44 oy çöpe atılmıştır.O gün bu gündür AKP tam tamına 13 defa Anayasa değişikliği yaptı. Seçim kanunundaki bu ucube maddede hiçbir değişiklik yapmadı. Anayasamızın bu maddesine uymayan %10 baraja hiç dokunmadı. Acaba NEDEN?

İnsanlar ilerler gerilemezler. ANAP genel başkanı Başbakan ve Cumhurbaşkanı Turgut Özal bir demecinde şöyle demiştir.” Ben seçimlerden evvel zam yapacak kadar enayi değilim. AKP ilerlemiştir. Gerilememiştir. Çünkü onlar seçimlerden bir ay evvel mazot ve benzine zam yaptılar.Ellerine sağlık zamlar Türk milletine hayırlı ve uğurlu olsun. Önce açık bütçe ve sonra da zam yapan ellerinize Allah zeval vermesin.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti