Advert
Advert
Advert
Seçime Doğru Kısa kısa -2
Aytekin Ertuğrul

Seçime Doğru Kısa kısa -2

Bu içerik 1180 kez okundu.

Seçime Doğru Kısa kısa -2

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

İşte MGK’nın bildirisi:

Milli Güvenlik Kurulu toplantısı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında toplanarak yazılı bir açıklama yayınlamıştır. Bildiri Özetle şöyledir:

Ülkemizin güvenliğini yakından ilgilendiren önemli iç ve dış gelişmeler bütün yönleriyle ele alınarak, millî birlik ve beraberliğimiz ile bekamızı tehdit eden FETÖ/PDY, PKK/PYD-YPG ve IŞİD başta olmak üzere, yurt içinde ve yurt dışında terör örgütlerine karşı sürdürülen mücadele hakkında Kurul'a bilgi sunulmuştur. Türkiye'nin; bütün terör örgütleriyle mücadelesini, geçmişte olduğu gibi aynı azim ve kararlılıkla yerine getirmeye devam edeceği vurgulanmıştır.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler genel seçimlerinin, yurt bütününde huzur ve güven içinde gerçekleştirilmesi için yetkili kurumlarca alınan tedbirler gözden geçirilmiştir.

Suriye'nin siyasi birliği ve toprak bütünlüğü çerçevesinde tüm terör örgütlerinden temizlenmesi, ülkeye huzur ve barış ortamı getirilmesi için Türkiye'nin gösterdiği gayretlerine kararlılıkla devam edeceği; güney sınırları boyunca oluşturulmaya çalışılan terör koridoruna asla izin vermeyeceği kuvvetle vurgulanmıştır”.

İyi güzel de iç ve dış gelişmeler bu yönde değil ki. İç gelişmeler çok çok fana gidiyor. İçerde bir çeyrek altın 376 YTL ye çıkmıştır. Bütçe açıkları ve borçlanmalar yükselmiştir. Milli eğitim artık millîsi başında olmayan bir eğitimdir. Bunları düzeltmeden iç ve dış meseleler yenilemez. Açık ve anlaşılır yazarsak.

Denk bütçeye ve laik eğitime dönmeden iç ve diş kötü gelişmeler önlenemez.

Denk bütçeye ve laik eğitime dönmeden iç ve diş kötü gelişmeler önlenemez.

Denk bütçeye ve laik eğitime dönmeden iç ve diş kötü gelişmeler önlenemez.

 

Seçimlere Doğru Gidişimiz Nasıldır

Seçimlere doğru gidişimiz iyi değildir. İyi olması için ne olmalıdır. YSK seçimlere giren tüm partilere eşit mesafede durmalı seçimler  düzen içinde ve dürüst olarak yönetilmelidir. Anayasamızın 79. Maddesine göre bunu sağlayacak YSK ortada görülmüyor. YSK derse ki: AKP Genel Başkanı= Cumhurbaşkanıdır. Cumhurbaşkanı devletimizin başıdır tarafsızdır seçim yasaklarına tabi değildir. Neler olduğunu hep birlikte görmekteyiz. Daha önceki yazılarımızda yazdık. Seçime kadar AKP genel başkanlığını bir yardımcısına vermelidir. Tarafsız bir cumhurbaşkanının denetim ve gözetiminde seçimler yapılmalıdır. Dedik ama dinleyen anlayan yok.

Demokrasinin  olmazsa olmazları vardır. Denk bütçeler + Laik eğitim+ Tarafsız ve adil yargı tarafsız bir Cumhurbaşkanı. İşte bunlardan biri yoksa demokrasi topallar. Daha önceleri de yazdığımız gibi 14 Mayıs 1950 den sonra DENK bütçe ve laik eğitim olmadığından bir gün bile DEMOKRASİ olmamıştır. Duyan gören dokunan hayal bile olsa hisseden varsa söylesin biz de bilelim öğrenelim..

 

 

 

 

 

 

Seçim Bildirgemiz:

AKP n in güncel( 20 Mart 2019 ) tarihli karnesi:

Bir gram altın 18 YTL den 229 YTL ye çıkmıştır. Artış 12 mislidir

Bir yabancı para( ABD Doları)1.320.000 TL den 5.476.000 TL ye çıkmıştır. Artış 4 mislidir

Çeyrek altın 24 YTL den 377 YTL ye çıkmıştır. Artış 14 Mislidir

Dış Borç 129. MD den 453. MD ye çıkmıştır. Bu karneye göre; AKP döneminde Türk milletinin beli kırılmıştır. İsmet İnönü'nün deyimi ile Türk milleti tam manasıyla iflasa sürüklenmiştir. Atatürk'ümüze göre Türkiye Cumhuriyeti güvenceden yoksun kalmıştır. Hala daha AKP+ MHP+ CHP+ TÜM Muhalefet partileri oy birliği ile  DENK bütçe demiyorlar. Yazıklar olsun

Bu karneye aldatılmış aldanmış kandırılmış kıtalar dışında 31 Martta Türk milleti oy vermez. NOKTA.

Bu karneyi vatansever Tüm Türk milletine selam sevgi ve saygılarımızla ulaştıralım

 

..........................................................................................................................................................................................................................................

 

Biz en iyisi  Aşık İsmail Daiminin sözlerini yazdığı Yıldız Tilbe’nin seslendirdiği Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım türküsünü söyleyelim.

Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahim,
Bu Da Gelir Bu Da Geçer Ağlama.
Göklere Erişti Figanım Ahım, 
Bu Da Gelir Bu Da Geçer Ağlama.

Bir Gülün Çevresi Dikendir Hardır, 
Bülbül Har Elinde Ah İle Zardır.
Ne Olsa Da Kışın Sonu Bahardır,
Bu Da Gelir Bu Da Geçer Ağlama.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti