Advert
Advert
Advert
Seçimden sonra ekonomimiz nasıldır?
Aytekin Ertuğrul

Seçimden sonra ekonomimiz nasıldır?

Bu içerik 1441 kez okundu.

Seçimden Sonra Kısa Kısa

                                                                                  Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

                                                                                draertugrul@hotmail.com

Seçimden Sonra ekonomimiz Nasıldır

Bir TV kanalının alt yazıları aynen şöyledir:

 • TUSİAD: Önümüzdeki seçimsiz dönem ekonomik sosyal ve siyasal reformlar için önemli bir fırsattır.
 • TOBB: Türkiye'nin gündemi artık ekonomi olmalıdır
 • Mart ayında TÜFE yıllık %29,71 ÜFE ise %29,64 oldu
 • Sebze fiyatlarında yıllık artış %70,69 oldu.
 • Otomotiv satışlarında %44 gerileme ve daralma yaşandı
 • Benzinin litresine 19 kuruş zam geldi.

BU ifadeler maalesef gidiş iyi değil böyle gidemez denilen günlerden geçtiğimizi göstermektedir.

Açık bütçeli devletlerin ve milletlerin gelecekleri duraklar maalesef bunlardır. 14 Mayıs 1950 den sonra gelen tüm açık bütçelerin bizi sürüklediği yerlerden çıkış vardır. Bu çıkış tarihi ve bilimsel olarak tektir. O da DENK bütçeye dönmektir.

  Türk Milletinin DENK bütçe feveranını ne duyan var, ne dile getiren var, ne de aklının köşesinden geçiren var.  Açık bütçe yaparak açıkları kapatmak için Kapı kapı dilenerek borç alma siyaseti Tıpkı Osmanlıda olduğu gibi bizi bu günlere getirmiştir. Bizi kurtaracak yol Atatürk'ün yüce dinimizin ve bilimin gösterdiği tavizsiz DENK bütçe yoludur. NOKTA.

 

Denk Bütçe Yapılmadan Güçlü Ekonomi Programı Yapılamaz

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan diyor ki: " Güçlü ekonomik programı yapacağız ve hayata  geçireceğiz" Elinizi tutan yok. 2002 den bu yana neden Güçlü ekonomik programı hayata geçiremediniz? Güçlü ekonomik program ne demek?. DENK bütçeye anayasal hukuk kurallarına, bilime, tarihten alınan derslere dayanan, Atatürk'e dayanan yüce dinimizin hadisi şeriflerine dayanan bir ekonomik program demektir. 

Bu direktif verilmiştir." Bu günkü savaşlarımızın amacı tam bağımsızlıktır. Tam bağımsızlığın bütünü  ancak mali bağımsızlıkla mümkündür: Mali bağımsızlığın korunması için ilk şart bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve DENK olmasıdır."

Yani Atatürk diyor ki: Denk bütçe olmadan güçlü ekonomi ve tam bağımsızlık olmaz. AKP iktidarının deyim yerinde ise duvara toslaması açık bütçeler yapılmasındandır

 Hukuka ve bilime dayanmadan ve DENK bütçe sistemine geçmeden güçlü bir ekonomik program yapılamaz. 

Hukuka ve bilime dayanmadan ve DENK bütçe sistemine geçmeden güçlü bir ekonomik program yapılamaz. 

Hukuka ve bilime dayanmadan ve DENK bütçe sistemine geçmeden güçlü bir ekonomik program yapılamaz. 

 

Sayın İmamoğlu’nu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı yapmamak için yapılan çalışmalar NEDİR

İstanbul büyükşehir Belediyesi Başkanlığını CHP adayı Sayın Ekrem İmamoğlu kazanmıştır. Bu helal bir kazançtır. Hilesiz hurdasız kazançtır. Çünkü muhalefet adaylarının hile yapması asla mümkün değildir. 27.000 oy farkı ile seçimi almıştır. Lami cimi yok bu işin

Seçilen belediye başkanlarımızdan hiç biri Anıtkabir’e gitmemiş ve Atatürk’ü ziyaret etmemiştir. Ama sayın İmamoğlu CHP heyeti adı altında Anıtkabir’e gitmiş ve Atatürk’ümüzü ziyaret etmiştir. Ziyaret sonrası Anıtkabir hatıra defterine güzel bir yazı yazmış ve altını da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı sıfatını kullanarak imzalamıştır. Vay sen mazbatanı almadan bu imzayı nasıl kullanırsın. Günlerdir bu konuşuluyor. Akla ziyan bir iş olduğu gibi çok  önemli ve hayati açıklamalar bile yapılıyor. Biz bu kadar basit bir konunun neresi büyütülmeye uygundur  göremedik. Biz de bu imzayı şöyle kullanalım.

“İstanbul halkının seçtiği ama,  İstanbul  Büyük Şehir belediyesi Başkanı yapılmamak için komplo kurulan başkan” diye imzalarsa ne olur.

 Öyle veya böyle nasıl imzalarsa imzalasın;

 • Türkiye’de enflasyon artmaz.
 • Bütçe açıkları artmaz.
 • Döviz ve altın fiyatları yükselmez.
 • İç ve dış borçlarımız artmaz

Yani, hiçbir şey olmaz. Ama Sayın İmamoğlu İstanbul halkı tarafından Büyükşehir belediyesi başkanlığına seçildiği. Halde sayım geçersiz oyları sayım bahanesi ve yolu ile bu başkanlık önlenirse çok şey olur

 • Demokrasi kalmaz.
 • Hukuk devleti kalmaz.
 • Cumhuriyet hükümetine saygı ve güven kalmaz.

Olacakları bir bir yazarsak bize verilen sütunlar yetmez.

  Anayasamız diyor ki: Seçimlerin başlamasından bitimine kadar, seçimin düzen içinde yönetimi ve dürüstlüğü ile ilgili bütün işlemleri yapma ve yaptırma, seçim süresince ve seçimden sonra seçim konularıyla ilgili bütün yolsuzlukları, şikâyet ve itirazları inceleme ve kesin karara bağlama görevi Yüksek Seçim Kurulunundur. Siz Eyyyyyy YSK  olaya doğru yaklaşın. Sayımları bir an önce yapın bitirin. Ankara’nın da İstanbul’un da mazbatalarını bir an evvel verin. Ulusal iradeye saygılı olun ve ulusal iradeyi gerçekleştirin. Unutmayınız ki; muallakta bırakılan işler aynı zamanda karanlığa bırakılmış işlerdir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek