Advert
Advert
Advert
Yeni seçilen belediye başkanlarımıza açık mektup
Aytekin Ertuğrul

Yeni seçilen belediye başkanlarımıza açık mektup

Bu içerik 2246 kez okundu.

Yeni seçilen belediye başkanlarımıza açık mektup

                                                                    Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

                                                                    draertugrul@hotmail.com

Yeni seçilen tüm belediye başkanlarına ve özellikle yeni seçilen Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a + İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e + İstanbul'a başkan seçilmekte olan Ekrem İmamoğlu'na ve de tüm yeni seçilen belediye başkanlarına açık hem de apaçık mektubumuzdur. Açık mektup demek Anayasamızı ihlal demektir. Çünkü Anayasamızda muhaberenin gizliliği esastır. Öyle durup durup herkese açık mektup yazamazsınız. Ama açık hem de apaçık yazacağız. Çünkü bu arkadaşlarımız ve tüm yeni seçilen belediye başkanlarımız artık Türkiye’mizin  Belediye başkanlarıdırlar. Millet seçmiştir. YSK da bu seçimleri onaylamış ve mazbataları kendilerine verilmiştir. Onun için biz onların başarılarını istiyoruz. Türk milletinin 14 Mayıs 950 tarihinden bu yana “Demokrasi maskeli” bazı siyasilerin Türk milletine harici bedhahlarla birlikte uyguladıkları açık bütçe tezgahından Türk milletini kurtarmadan hiç kimse Türk milletini mutlu edemez.

Benzer mektup 14 Nisan 2014 tarihinde yazılmıştır. O tarihte yazdığımız mektup şöyle başlıyor Rize Belediyesi Başkanlığını kazanan Sayın Prof. Dr. Reşat Kasap’a, Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanlığını kazanan Sayın Enver Yılmaza ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanlığını kazanan Sayın Dr. Lütfü Savaş’a açık mektup

Bu mektup bir gizlilik ihlalidir. Ama bu arkadaşlarımız dostlarımız meslektaşlarımız belediye başkanı olmuşlardır. Ateşten gömleği giymişlerdir. Onları yalnız bırakamayız. Onlara elimizden geldiği kadar dilimizin döndüğü kadar yardımcı olmak zorundayız. Zaman zaman bu mektuplarımız ve gerektiğinde eleştirilerimiz devam edecektir. Çünkü onların başarısını istiyoruz.
  2014 te seçilen belediye başkanlarından Prof. Dr. Reşat Kasap'a ve Enver Yılmaz'a materyal yorgunluğu tanısı konularak değiştirildi. Yerlerine Rize'de Rahmi Metin ve Ordu'da ise Hilmi Güler seçildiler. Herkesin çok iyi bildiği gibi ayni teşhis Ankara’da  Sayın Melih Gökçek’e, İstanbul’da Sayın Kadir Topbaş’a, Balıkesir’de Sayın Edip Uğur’a, Bursa’da Sayın Recep Altepe’ye ve Düzce’de Sayın Mehmet Keleş’e konuldu. Sözü edilen başkanlar seçim dahi beklenmeden görevlerinden alındılar veya istifa ettirildiler.

Bu işler Ahmet geldi Mehmet gitti ilkesi ile yürütülemez. En iyisi biz işi temelinden alalım. AKP nin 2014 teki karnesini bulalım ve yazalım.

İşte 2014 teki AKP karnesi:

Bir gram altın 18 YTL den 98 YTL ye çıkmıştır artış 5 mislidir

ABD Doları 1.320.000 TL den  2.118.000 TL ye  çıkmıştır. Artış 1,8 mislidir

Çeyrek altın 24 YTL den 156 YTL ye çıkmıştır.  Artış 6 mislidir

Şimdi de güncel karnemizi yazalım ve düşünelim:

Bir gram altın 18 YTL den 234 YTL ye çıkmıştır. Artış 14 mislidir

ABD Doları 1.320.000 TL den  5.643.000 TL ye  çıkmıştır. Artış 4, mislidir

Çeyrek altın 24 YTL den 375 YTL ye çıkmıştır.  Artış 15 mislidir

Bu tabloyu Ankara Hükumeti yaptığı bütçelerle, alım satımları ile, israf ekonomisi ile, iç ve diş gezilerde ve saraylarda harcadıkları ile  oluşturmuştur. Ama belediye başkanlarına metal yorgunluğu denilerek fatura onlara çıkarılmıştır.
Başarı için birçok şartlar gereklidir ama iki temel şart kaçınılmazdır. Para ve bilgi. Para yıllık bütçelerle tahsis edilir. Bilgi milli eğitimin çağımıza uygun müfredatı uygulamasıyla gençlerimize verilir. Bütçeler açıksa ve milli eğitim de laik  değilse, Belediye Başkanları cihan allamesi olsalar da başarılı olamazlar. Bu kadar kesin hükme nasıl varıyoruz.  Bütçe açığı demek paranın ezilerek milletin, vatandaşın, devletin ve devlet hizmetlerinin ezilmesi demektir. Bu olay tam tamına 14 Mayıs 1950 den beri         ( 69 senedir) sürüp gelmektedir. Bu böyle olduğu için de 1950 den beri ve özellikle AKP nin iktidara geldiği 2002 den beri Türkiye’de Anayasamıza uygun, milletimizin geleceğine uygun bilime uygun Atatürk'e uygun( Kıbrıs Barış Harekâtı hariç) bir işi ve hizmeti yoktur. Böyle bir hizmetin yapılabilmesinin şartları da yoktur. Bilenler duyanlar varsa bunları milletimize duyurmaya hazırız. Hodri meydan.


Belediye başkanlıklarının yapmakla mükellef oldukları hizmetler memleketteki eğitim ve bütçe hizmetleri ile doğrudan doğruya ilgilidir. Sözünü ettiğimiz bu iki ana konuda yanlışlar varsa belediyeler de halka hizmetlerini yanlış veya eksik yapmak zorunda kalırlar

Bir memlekette açık bütçe ve enflasyon varsa
Bir memlekette laik eğitim yoksa.
Seçilen belediye başkanlarının başarı şansları da hiç yoktur.


O halde sayın başkanlarım siz başarı şansının iki temel ana öğesinden yoksun olarak görevlerinize başlıyorsunuz. Onun için başarınızın şartları seçildiğiniz iliniz içinde değil Türkiye bütünündedir. Açıklanan nedenlerle laik eğitime geri dönmek ve Türk Milletini yeniden denk bütçeye ulaştırmak için sizin AKP nin açık bütçeli ve laik eğitimi yerle bir eden eğitim uydurmaları ile de halkınızla birlikte mücadele etmeniz gereklidir. İşte geldik işin püf noktasına,. yılmayım ,ürkmeyin. Eğer Yüce Peygamberimize ve Atatürk’e giderek ne yapalım diye sorarsak mesele yoktur. Onlar bize diyecektir ki:

İlim Çin de bile olsa gidin alın
Beşikten mezara bilim öğrenin
Hayatta en hakiki mürşit bilimdir.


Milletimiz belki bunları bilinçli olarak henüz kavrayamamıştır ama sofrasındaki ekmeğin her gün azaldığını yetiştirdiği evlatlarının yiyecek ve içeceklerinin azaldığını her gün yaşamaktadır. Milletimiz 14 Mayıs 1950 yılından bu yana açık bütçelerin neden olduğu zamlarla boğuşa boğuşa harap ve bitap düşmüştür. Atatürk gününde 80 Kuruş olan bir ABD doları bu gün itibari ile 5.685.000 TL dır. Tam tamına 6.920.000 defa Türk parası düşman paraları karşısında ezilmiştir. İşte temel sorun budur.

Her belediye başkanı hangi partiden olursa olsun milleti tektir. Türk Milletindendir. Sistemdeki yanlışlar ve eksikler belediye hizmetlerine de yansır. Bu nedenle her belediye başkanı açık bütçelerle, laik ve bilimsel olmayan eğitim sistemi ile mücadele etmek denk bütçeye ve laik eğitime dönmek mücadelesinde Türk milletine öncülük ve rehberlik yapmak zorundadır. Bu mücadelelerinizde başarırlar dilenir.
 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek