Advert
Advert
Advert
Aytekin Ertuğrul

"Karanlıktan Çıkış Yolu Vardır.(*)"

Bu içerik 1437 kez okundu.

“ Karanlıktan Çıkış Yolu Vardır. (*) 

                                                                                         Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

                                                                                         draertugrul@hotmail.com

 

İşin özetinden yazımıza başlayalım. 14 Mayıs 1950 tarihinden bu yana ilerleyen dahili ve harici bedhahlar  eğitimimizi ve  paramızı bozmuşlardır. Eğitimimiz bozulmuş  paramız bozulmuş ve biz bu günlere getirilmişiz. 14 Mayıs 1950 de 280 kuruş olan bir ABD doları bu gün (26 Nisan 2019) itibari ile 5.943.000 TL dir 280 kuruşu 3 TL kabul edelim ve bölelim.5.943.000:3=1.900.000. Be ne demektir. Bu şu demektir.14 Mayısta iktidara gelen demokrasi kahramanlarının ve destekçileri + Haçlıların yaptıkları tek şey işte budur. Paramızı 1.981.500. defa ezmek. Bu gün ulaştığımız duraktaki acılarımızın şehitlerimizin kargaşalarımızın, zamlarımızın sebebi işte budur. Çözüm TBMM nin DENK bütçe yapmasıdır. Açıktan Para basılmazsa para değeri düşmez. Para değeri düşmezse zam olmaz NOKTA. Ne olur sayın iktidar mensupları siz de para basmayın siz de zam yapmayın artık bu gaflet ve dalalete son verin. Bu kadar önemli bu kadar hayati bu kadar gerekli bir yolu bilmiyor musunuz? Bilmiyorsanız ayıp değil bir bilene örneğin Atatürk’e ve İsmet İnönü’ye neden sormuyorsunuz.

Kılıçdaroğlu'na atılan yumruk nereden kaynaklanıyor.? Artık bu konuları kavramalıyız. Bigane kalamayız. Karayılanın hikayesini bilirsiniz. Karayılan bir çobandır Antep'e Fransızlar gelmişlerdir. Antep'in işgal hareketleri tam gaz ilerlemektedir. Bizim çoban karayılan lakabını almadan önce bir taşın ardına saklanır. Kurşunlar atılmaktadır. Piyadeler ilerlemektedir. O da bir taşın ardından saklanarak kendisini korumaktadır. O sırada bir karayılan yanındaki taşın önünden başını yukarı doğru kaldırır. Karayılanı gören Çoban ürker. Ama yapacak fazla bir şey yok. Bekler. Tam o sırada bir kurşun karayılanın başına isabet eder. Karayılanın başı parçalanır ve ölür. O zaman çoban hayatının  ilk düşüncesini duyar." Bu taşın ardında karayılanı bulan ölüm beni de bulur" der. Ve düşmana atılmaktan saldırmaktan ve onu yenmekten başka çare olmadığı düşünür. Hayatının il düşüncesidir bu. Tüm Gaziantep direnişinde yer alır. Karayılanın destanı işte budur. Şimdi, düşünelim. Kılıçdaroğlu gibi sessiz efendi ölçülü bir siyasetçiyi Çubuk'ta bulan yumruk bizi her an  her yerde bulabilir. Onun için bu yumruğun nasıl ve ne yumruğu olduğunu düşünmemiz gerekir diyoruz. Bu düşüncelerimizi aşağıdaki linkte sunuyorum.

http://kaynarcahaber.com/kose-yazisi/374/kilicdarogluna-saldiriyi-kiniyorum.html

 


antep in harbine onbir ay oldu
kanımız kurudu benzimiz soldu
analar babalar yaşların döktü
vurun antepliler namus günüdür
vurun antepliler mertlik günüdür


atına binmiş de elinde dizgin
girdiği cephede hiç olmaz bozgun
çetelerden mi gardaş yılanım azgın
vurun antepliler namus günüdür
vurun Türk milleti kavga günüdür


sürerim sürerim gitmez gadana
Fransız kurşunu değmez adama
gara haberimi verin anama
vurun antepliler namus günüdür
vurun Türk milleti kavga günüdür


kara yılan der ki harbe oturak
nerde düşman görsek orda bitirek
Kilis yollarından kelle getirek
vurun antepliler namus günüdür
vurun Türk milleti kavga günüdür


söz- müzik : anonim
düzenleme: serkan baysal

 

(*)Karanlıktan Çıkış yolu vardır. Op. Dr. Aytekin Ertuğrul: Togan Yayınları 2017 İstanbul.

 

Bir TWET’İN düşündürdükleri

 

Utanarak yazıyorum ki!!!!!!!  Bir partiden olduğunu saklamayan F.B. Adli bir kadın bize de dağıtımı ulaşan  şu Tweti atmıştır.

 

“ An itibari ile Kılıçdaroğlu şehit cenazesinde dayak yedi. Güvenli bir barınakta saklanan i…in.. durumu iyi.”

 

Bu nasıl bir ifadedir. Nasıl bir kindir. Nasıl aldatılarak Sakarya’da Afyon’da Dumlupınar’da yan yana duran omuz omuza, Allah Allah diye düşmana saldıran bu güzel insanlarımız enflasyon politikaları ile tam manasıyla iflasa sürüklenmişler,  insanlıktan çıkarılmışlar ve bir birlerine düşman hale getirilmişlerdir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti