Advert
Advert
Advert
“Olmadı Be Reis” (*)
Aytekin Ertuğrul

“Olmadı Be Reis” (*)

Bu içerik 1549 kez okundu.

“Olmadı Be Reis” (*)

                                                                                        Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

                                                                                        draertugrul@hotmail.com

“Olmadı be Reis” bir dost bilim adamının Reis'ine uyarı olarak yazdığı “Külliye” adlı kitabın adından önce kapağında  yer alan bir tanıtın sloganıdır.Ama ben bu sloganı Reis’imizin son olarak YSK ya etki edilerek İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkanlığı seçimlerinin iptal edilmesi olayını eleştirmek için kullanıyorum. “ Olmadı be Reis”

Önce kısaca “Olmadı be Reis” diye en başında slogan yazılan “Külliye” adlı kitaptan birkaç söz edelim.

“ Külliye” RTEÜ ( Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi) Tıp Fakültesi – Sakıt- dekanı  Prof. Dr. Şaban Şimşek tarafından yazılmış bir anı kitabıdır.

BU kitabı tanıtmak anlatmak bana düşmez. Ama Reisimizle ilgili bir uyarı kitabı olduğundan bir dost kitap olduğu da bir gerçektir. Artık bu gün reisimizi uyarmak adeta imkansızdır. AKP nin çok iyi bildiğiniz karnesini ben uydurmadım gerçek karnedir. Ve şu an itibari ile ( 10 Mayıs 2019) şöyledir.

 

Bir gram altın 18 YTL den 252 YTL ye çıkmıştır. Artış 14 mislidir

ABD Doları 1.660.000 TL den 6.110.000 TL ye çıkmıştır. Artış 3.8 mislidir

Çeyrek altın 24 YTL den 414 YTL ye çıkmıştır. Artış 17,4 Mislidir

Bu feci karneye iyi bir karne çok iyi bir karne diyenler var. Bu karneye iyi bir karne denilemez. Ancak çok kötü bir karne denilebilir. Ama bu feci karne için Reisin yanındakiler çok çok iyi bir karne diyorlar ve Reisi aldatıyorlar. Normal bir insan tarafından veya Reis’e dost biri tarafından bu karne iyi bir karnedir denilemez. Denilecek tek söz vardır. “ Olmadı be Reis” Çünkü acı söyleyen ancak dosttur. Peyniri yemek için sesin ne kadar güzeldir diyenler tilkilerdir.

Reis İstanbul seçimlerinin yenilenmesi Arifesinde  MUSİAD genel kurulunda aynen şunları söylemiştir:

"İstanbul'da bir oyun var, yolsuzluklar var. Ben bir genel başkan olarak, halkımın oyunun arkasını takip etmek, onun sonucunu kovalamak zorundayım. Ben bugüne kadar konuşmadım, hep sustum. Vurun abalıya dediler. Ama artık yetti. Burada bir şaibe var, yolsuzluk var, açık ortada. Gidelim millete, milli irade nasıl bir karar veriyorsa başımız gözümüz üstüne  deriz kabulleniriz."

"Bizim şu anda buradaki gayretimiz sadece YSK'nın bu şaibeyi ortadan kaldıracak milli iradeye bu zemini hazırlamaktır. Ortada bir yolsuzluk var şaibe var bu yolsuzluğun ortadan kaldırılması hem YSK'yı aklayacaktır. Hem de milletimizi rahatlatacaktır."

."Olmadı be Reis” dediğimiz işte bu konuşmadır. Bu söylemdir. Neden böyle diyoruz. Bu konuşmada YSK ya iptal kararı veriniz baskısı vardır da ondan.

“ Olmadı be Reis. Sayın Reisimiz bu beyanatı vermek sizin görevleriniz arasında yoktur. Ama verdiniz ve YSK da İstanbul seçimlerinin sadece Büyük Şehir Belediyesi başkanlığı bölümünü iptal etti. Muhtarlara devam, ilçe belediyelerine devam belediye meclis üyelerine devam dendi. "Olmadı be YSK"

Millete, Türk milletine gidilecek. İstanbul’da seçim yenilenecek. Sonuç ne olacak. Sayın Reis, yanınızda gözüken karanlık bilgisiz sahibinin sesi uzmanlarınıza dikkat ediniz. Yukarıdaki karneniz için sizi uyarmıyorlar. Gidiş iyi değil Reis’im Denk bütçe yapalım. Türk milleti 14 Mayıs 1950 tarihinden bu yana geriliyor ve eziliyor. Denk bütçe yapalım Türk milletinin  Makus talihini yenelim demiyorlar. Bunu demeyenler sizin dostlarınız, yandaşlarınız, taraftarlarınız asla değildirler. Bir yanlış bir başka yanlışla düzeltilemez. 

Açık bütçeler yapmak ve uygulamak yanlıştır. YSK ya Anayasaya ve yasalara aykırı kararlar aldırmak yanlıştır. İstanbul’da seçimleri yenilemek kararı yanlıştır. Bu yanlış karar 23 Haziranda Türk milletinin İstanbul’da yaşayan 16 milyonluk bölümü tarafından giderilecektir. Ders alınır mı bilmem. Ama çevrede yakın yerlerde yer alanların hiç ders alacakmış gibi duruşları ve halleri yok. Size bu yanlışı doğru göstererek yaranın derinleştirilmesine çabalıyorlar. Dost acı söyler.

 

(*) Olmadı Be Reis: Prof. Dr. Şaban Şimşek: Külliye. Barış Kitabevi 2017 Ankara

 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek