Advert
Advert
Advert
Kısa Kısa Bayrama Doğru
Aytekin Ertuğrul

Kısa Kısa Bayrama Doğru

Bu içerik 1396 kez okundu.

Kısa Kısa Bayrama Doğru

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertubgrul@hotmail.com

Demokrasi nedir sorusu hiç bir zaman doğru yanıtlanmadı. Demokrasi Türk lirasını ezmek yabancı paraların değerini yükseltmek asla değildir. 14 Mayıs 1950 den sonra biz yaşayanlar bundan başka bir şey görmedik. 1918 de Osmanlı Mondros mütarekesi ile resmen yıkıldı. O tarihte bir ABD doları 20 kuruş idi. Bu  gün 5.880.000 TL dir. 14 Mayıs 1950 de ise 280 kuruş idi. Demokrasinin getirdiği iflas ve gaflet dalalet ve hatta h...... işte budur. 14 Mayıs 1950 de ise bir ABD doları ortalama 3 TL idi. Bölersek 5.880.000 3=2.300.000. Yani demokrasi kahramanlarımızın yönetiminde bir ABD doları 2.300.000 defa Türk lirasını ezmiştir. Bunun önlenmesinin tek çaresi DENK bütçedir. Bir ABD doları 27 Mayıs 1960 ta 9 TL idi. Yani DP doların değerini 3 misli yükseltmişti. Şimdikiler 2.300.000 misline tamamladılar. Hiç bir yerde konuşulmayan acı gerçek budur. DOLAR  3 misline yükselince 3 siyasetçi idam edildi. Hepsine Allah Rahmet etsin. Onların bu acı sonu Türk demokrasisine yön vermedi. Bu günkü değerlerle kaç kişi yok edilmelidir. Bütün bunların esas nedeni açık bütçedir. TBMM de DENK bütçeye dönüşmesi, gereklidir demiyor. Tez elden bu eksiğine parmak basmalıdır. Allah yolunu açık etsin. İnşallah Danıştay Davamızı kabul edecek dosyamızı Anayasa mahkemesine sunacak ve tarihimizin bu en karanlık gaflet ve dalaleti bitecek Türk milleti DENK bütçeli, güzel tarihi Cumhuriyetimizin Asri saadet günlerine yeniden dönecektir.

  Gazetecilere yine hapis yine kelepçe mi? Bu sefer hayır.           

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Kadri Gürsel’e önce kelepçe takıldı ve tutuklandı. Sonra yapılan itiraz üzerine denetimli serbestlik kararı ile tahliye edildi. İlk defa yargı kendi kendisini onama kararı verdi. Bir iktidar gazetecilere kelepçe takarak tarihe geçmez. Milletini okutarak. Fabrikalar açarak onlara iş bularak ve herkese iş aş güvenliği sağlayarak tarihe geçer milletini de ilerletir kendisi de ilerler ve mutlu olur.  Şu anda iktidarımız başta olmak üzere hiç bir Türk vatandaşı güven altında ve mutlu değildir. Kan kanla yıkanmaz. Kan su ile yıkanır. AKP iktidarı 2003 ten bu yana kanı kanla yıkamaktadır.  Kadri Gürsel hepimiz gibi açık bütçenin ve laik eğitimden  uzaklaşmamızın mağdurudurAtatürk’ü Sevmeyenler Kimdir?

Atatürk'ü sevmeyenler kimdir. Atatürk’ü sevmeyenler Türk parasının ezilmesine ve düşman parasının yükselmesine izin verdirmemesini hazmedemeyen dahili ve harici bedhahlardır.Atatürk gününde bir ABD doları 80 kuruş idi. 14 Mayıs 1950 de ise 280 kuruş idi. Turgut Özal’a TSK iktidarı verdiği 5 Aralık 1983 te ise 184 TL idi. Bu gün( 30 Mayıs 2019) itibari ile 6.016.000 TL dir. Bölelim 6.016.000: 184=32695 eder. yani son zamanların demokrasi kahramanları Turgut Özal+ Yıldırım Akbulut+ Mesut Yılmaz+ Süleyman Demirel +Tansu Çiller+ Ecevit+  Recep Tayyip Erdoğan yönetimleri toplamda ABD dolarına Türk lirasını 32695 defa ezdirmişlerdir. Gaflet dalalet işte budur. Bu adamlara Atatürk resmini asmak ağır geliyor. Türk milleti bunun karşısında diyor ki. Çekilsinler Atatürk Cumhuriyetinin yönetiminden. Atatürk'ün adına resmine siluetine bedenine varlığına inananlar bu çekilmeyi acilen beklemektedirler. Atatürk'ün Başkomutanlığında Her karış toprağını şehit kanları ile sulayarak kazandığımız Cumhuriyetimizin başında ne işleri var. Şeker Bayramı Kutlu Olsun.

 AKP nin karnesi bu bayram da değişmedi. " Durmak yok yola DEVAM" Deniliyor. Türk parası eziliyor Dolar yükseliyor. Milli birlik ve beraberlik doların yükselişine seyirci kalınarak mı sağlanacak? Dolar bu bayramda da yine 5.900.000 TL dir. Atatürk gününde 80 kuruş olan bu gavur parası bizim bütün bayramlarımızı zehir ede ede bu günlere geldik. TBMM leri ve çıkardıkları hükumetler ısrarla  DENK bütçe yapmadılar. Anayasamızın 166. maddesinde emredilen.

Milli tasarrufu ve üretimi, arttırıcı

Fiyatlarda istikrar ve dış ödemelerde dengeyi sağlayıcı

İstihdamı geliştiren yatırımlarda toplum yaralarını gözeten

Kaynakları verimli bir şekilde kullanmaya özen gösteren planlar ve bu ilkelere uygun DENK bütçeler ısrarla yapılmadı. Yani Müslüman Türk milletine doğru hizmet sunulmadı. Bir millete doğru hizmet yapmamak eyleminin siyaseten ismi çok ağırdır. Bayramda bu ağır sözcüğü bu nedenle kullanmıyoruz.

Açık bütçeler nedeniyle 14 Mayıs 1950 den sonra Türk milleti hiçbir bayram yüzü görmedi. 

  Daha nice nice seker bayramları dilerim. Bayramlarımız kutlu olsun. Selam sevgi ve saygı ile.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek