Advert
Advert
Advert
İstanbul seçimleri ve sonrası kısa kısa
Aytekin Ertuğrul

İstanbul seçimleri ve sonrası kısa kısa

Bu içerik 858 kez okundu.

İstanbul Seçimleri ve Sonrası Kısa Kısa

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

İstanbul seçimlerinde AKP Genel Başkanı+ Sayın Cumhurbaşkanı+ Sayın Devlet Bahçeli+ Osman Öcalan da yenildiler. Kime yenildiler. İmamoğlu %54.03 Sayın Binali yıldırım ise %45.09 oy almışlardır. Türk milletine yenildiler. Türk milletinin İstanbul’da yaşanan bölümü başta olmak üzere. Bütün Türk milleti haklı olarak övünmelidir Övünme en doğal  haklarıdır. %34 ile 2003 te başa getirdiğimiz ve hiç bir seçinde %51 almadığı halde gaflet dalalet ve hatta  hile ile seçimleri alan. “Atı alan Üsküdar’ı geçti” diyen ve aldığı altın ve döviz değerlerini aşağıdaki gibi insafsız ve inanılması güç duraklara taşıyan AKP iktidarının yolu kesilmiştir. Ancak kendisine çeki düzen vererek yola devam edebilir. Nedir çeki düzen vermek DENK bütçe + LAİK eğitime dönmektir.. İşte her şeyi berbat eden AKP nin güncel karnesi

Bir gram altın 18 YTL den 255 YTL ye çıkmıştır. Artış 14 mislidir

Bir yabancı para( ABD Doları)1.660.000 TL den 5.890.000 TL ye çıkmıştır. Artış 3.7 mislidir

Çeyrek altın 24 YTL den 419 YTL ye çıkmıştır. Artış 17,4 Mislidir

Bu felaketi yaşayan ve bu felaketten kurtulmak için çırpınan  Büyük Türk milleti büyük bir millî reaksiyon göstermiş ve AKP dönemini sona erdirmek için ileri, emrini vermiştir. Kutlu olsun.

 

 

 

TTB ( Türk Tabipleri Birliği) Merkez Konseyi üyelerine ceza Yağdı

BU konuyu sürekli yazman zorundayız. Çünkü durum çok ağırdır. Türk milleti bilim öğrenmekten ve bilimi her türlü vasıta ile açıklamaktan men edilemez. Ne yapalım ki anayasamız böyle diyor Harp bir halk sağlığı sorunudur şeklinde bildiri açıklayan TTB Merkez Konseyi üyelerine ceza yağdı. Cezalar Aşağıdaki, linkten okunabilir. Ceza veren hakimlerimiz hiç Anayasa okumamışlar mıdır? Hiç bilim okumamışlar mıdır? Türkiye'de yaşamıyorlar ve Türkiye’yi bilmiyorlar demek gerekir.  Elbette ki, savaş bir halk sağlığı sorunudur. Bu görüş siyasi bir görüş de değildir. Bilimsel bir görüştür. Savaşta enflasyon artar. Eğitim durur. Çitçiler silah altına alındıklarından  tarımsal üretim de durur. Eklemeliyim ki: açık bütçe ve enflasyon olan toplumlarda da halk sağlığı sorunları yaşanır. Enflasyon ve açık bütçeler, insanların ceplerinden paralarını sofrasından yiyecek ve içeceklerini almak demektir. İnsanların sofrasından yiyecek ve içecekleri ile ceplerinden paralarının alındığı sistemlerde halk sağlığı sorunları yaşanır. Nitekim bu nedenle 14 Mayıs 1950 den sonra Dünya Sağlık Örgütünün tanımladığı sağlık: “Sağlık sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, bedence, ruhça ve sosyal yönden tam iyilik halidir.” Türkiye'mizde hiç olmamıştır. Kararı bir hekim olarak anlayamadığımı bana anlatacak bir yargıç aradığımı ilan ediyorum. Ve diyorum ki:

Savaş bir halk sağlığı sorunudur

Savaş bir halk sağlığı sorunudur

Savaş bir halk sağlığı sorunudur

 SON bir defa daha: SAVAŞ BİR HALK SAĞLIĞI SORUNUDUR. NOKTA:

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek