Advert
Advert
Advert
İstanbul Seçimleri ve Sonrası 2
Aytekin Ertuğrul

İstanbul Seçimleri ve Sonrası 2

Bu içerik 1088 kez okundu.

İstanbul Seçimleri ve Sonrası Kısa Kısa-2

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

İstanbul seçimleri daha çok su kaldıracaktır. Ne yapalım ki bu böyle. Türk milleti bir gidiş sistemine hayır demiştir. Bu böyle gitmez demiştir. Bundan sonra kendinize çeki düzen verin emridir.Nedir çeki düzen vermek DENK bütçe + LAİK eğitime dönmektir. İşte her şeyi berbat eden AKP nin güncel karnesi

Bir gram altın 18 YTL den 255 YTL ye çıkmıştır. Artış 14 mislidir

Bir yabancı para( ABD Doları)1.660.000 TL den 5.890.000 TL ye çıkmıştır. Artış 3.7 mislidir

Çeyrek altın 24 YTL den 419 YTL ye çıkmıştır. Artış 17,4 mislidir

Açık bütçelerin yapılması ve uygulanması sonucunda AKP Türk milletini bu çıkmazlara sürüklemiştir. Bu çıkmazlardan çıkmak için çırpınan  büyük Türk milleti büyük bir millî reaksiyon göstermiş ve AKP dönemini sona erdirmek için ileri demiştir. Seçimlerin sonucunu doğru okumak budur. Ha diyeceksiniz Ki;

  • Tek adam demokrasisi,
  • Temel hak ve hürriyetlerin tehlike altında olması,
  • İnsanların idari kararlarla işten atılabilmesi,
  • Özgür medyanın %80 ine el konulmuş olması,
  • Yargının ve yüksek yargının bağımsız olmaması,
  • Üniversite özerkliğinin olmaması,
  • Büyük kentlerin yağmalanması vs. 

    Gibi sebepler de vardır ama tali sebeplerdir. Esas sebep sosyoloji bilimi ve deyimiyle söylersek “Temel çelişme” bunlar değildir. Temel çelişme bütçelerimizin açık yapılmasıdır. Bu yolla ceplerimizden paralarımızın sofralarımızdan hukuka aykırı olarak yiyecek ve içeceklerimizin alınmasıdır. NOKTA.

 

 

İmamoğlu’nun Dramını Türk milleti sona erdirmiştir

Siz seçimlere giriyorsunuz. Kanun diyor ki bir oy bile fazla alan seçilmiş olur. Siz 13.000 Oy fazla alıyorsunuz ve seçilememiş oluyorsunuz. YSK diye bir Yüksek kurul toplanıyor ve diyor ki: Sandık kurullarının kuruluşunda tam kanunsuzluk var seçimleri iptal ettim. Seçimler yenileniyor bir de ne görelim. İmamoğlu 810.000 Fark atıyor. O zaman diyecek bir söz bulamıyorlar ve seçimleri kazandığının belgesi olan “MAZBATA” yi veriyorlar. Onlara kalsa yine de vermeyecekler ama Türk milletinin İstanbul’da yaşayan bölümü bu sefer işi sıkı tutuyor.

 

 İstanbul Seçimlerini Unutalım. İşimize Bakalım, Düşüncesi Doğru Mudur?

Hayır doğru değildir. Çünkü TEMEL çelişmeyi es geçerek tali çelişmelerle uğraşırsanız sonunuz kötünün kötüsüdür de ondan. TEMEL ÇELİŞME’  ( Açık bütçeler ve Enflasyondur) NOKTA. Bunu  hiç ama hiç unutamayız.

Büyük bir gazetenin baş yazısında deniliyor ki: Seçim sonuçları “ TEK ADAM rejimi olan “ Partili Cumhurbaşkanı sistemi’ nin tartışılmaya açılmasına neden olmuştur. El hak doğrudur. Ama eksik söyleyerek gerçek dışı söylemek ve yazmak işte budur. Büyük ihanet devam ediyor. Büyük ihanetin devam etmesi  TEMEL ÇELİŞME nin de  devam ettiğini gösterir. Asıl çelişme yukarıdaki AKP karnesindedir. Ulusal basında hiçbir ceride bu temel çelişmeden yola çıkarak eleştiri yazmıyor yazı yazmıyor. Yandaşlarda da normallerde de  böyle bir bakış açısı yok. Aralarında adeta kutsal bir sözleşme vardır.

 

 

Op. Dr. Kemal Bayazit’in Ardından

NOT: Acımız büyüktür Türkiye'de ilk kalp naklini yapan Op. Dr.Kemal Bayazıt, 89 yaşında hayatını kaybettiÖğrencisi Prof. Dr. Süha Küçükaksu, yaptığı açıklamada, Türkiye'de kalp damar cerrahisinin kurulması ve yaygınlaştırılmasının öncüsü olan Bayazıt'ın uzun süredir tedavi gördüğü hastanede çoklu organ yetmezliği nedeniyle vefat ettiğini belirtti.     

Türk tıbbında ve cerrahisinde bir ekol olan, on binlerce kalbe dokunmuş, yetiştirdiği cerrah ve kardiyologların yüz binlerce kalbe dokunmasını sağlayan hocaların hocası Kemal Bayazıt'ın, yıllar önce "İngiltere'de kal" dediklerinde, "Bana memleketimin ihtiyacı var." diyerek dönmesinin Türk milleti tarafından hiçbir zaman unutulmayacağını ifade eden Prof. Dr. Küçükaksu, Türk tıp camiasına ve kalp hekimliğine başsağlığı diledi.     

Bana gelinceBu kadar büyük bir Tabip bu kadar yüklü bir cerrahi yaşam. Bu kadar halkın sevgisini kazanan bir meslek büyüğümüzün ardından yazı yazmak en zor bir yazı çeşididir. Yazamam. Çünkü öznel bir yazı olur. Eşimin amiri babamın kalbini yenileyen bir operatördü ayni zamanda.. Dr. Kemal Bayazit deyimini kullanırdı. Op. bile demezdi. Hiç bir akademik ünvan almak için çalışmadı. Akademik unvan almadı ve kullanmadı. Bir tek kusuru vardır sigara tiryakisi bir kalp cerrahi idi. Ölümünden sonra ve evvel kendisi için yazılanları ve biyografisini tekrar tekrar okudum. Çünkü onlar Türk tıbbının altın sayfalarıdır. Türkiye'de kalp -cerrahisi yaşadığı sürece anılacaktır. Ankara şehir Hastanesinin Kardiyo -Vasküler cerrahi bölümüne ismini vermek gerekli bir kadirşinaslıktır. Ananları bol olsun. Allah rahmetini esirgemesin.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti