Advert
Advert
Advert
Hoş Geldin Boris  Johnson
Aytekin Ertuğrul

Hoş Geldin Boris Johnson

Bu içerik 1317 kez okundu.

Hoş Geldin Boris  Johnson

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

David Lloyd George’un itirafları

1933 tarihinde İngiltere’nin Birinci Cihan Savaşını yapan Çanakkale’ye saldıran ve Çanakkale yenilgisinden sonra “ Ne yapalım ki 100 yılda bir dünyaya gelen dahi o sene Türk milletine gelmişti” diyen anlı şanlı İngiliz Başbakanı David Lloyd George

İngiltere Lortlar kamarasında yaptığı bir konuşmasında şu bölüm var.:” Biz kutsal amaçlarımızdan vazgeçmeyeceğiz. Biliyoruz ki Türkler ne olduğunu bilmedikleri bir dine inanıyor. İşte Türkleri bu dinle yani İslam ile yıkacağız. Bilinçli veya bilinçsiz olarak bütün imamların bizim amaçlarımıza hizmet etmesi gerekiyor. İngiliz istihbaratının birinci görevi budur ”BU 1933 tarihinde ortaya atılmış bir amaç da değildir. BU olayın başlangıcını Kanuni’nin şeyhülislamı Ebusuut efendiye uzatmak gerekir. Ebusuut Efendiyi internet sitelerinden birlikte okuyalım: Sultan I. Süleyman devrinde 1545 tarihinde şeyhülislamlığa getirildi. Başarılı olduğu için Sultan I. Süleyman’ın ölümünden sonra, II. Selim devrinde de görevini sürdürdü.
 Resmi tarihin, 16. yüzyılın en büyük din bilgini diye tanıttığı gelmiş geçmiş en yobaz, en bağnaz iktidar yalakalarından biridir Ebusuud efendi. Kanuni Süleyman zamanında şeyhülislamlık yapmış olan bu adam, yalnız bizim tarihimizi değil tüm İslam âleminin atisini değiştirecek pek çok icraatta bulunmuş,   Medrese tedrisatından akli ilimleri yani felsefeyi,hendeseyi( Matematiği) vesaireyi çıkarmış yerine fıkıh, kelam gibi daha faideli ilimleri sokarak aydınlık geleceğimizin orta yerine mühürlemiştir. 
"Kızılbaşların ( Alevilerin) topluca öldürülmeleri elbette dinimize göre helaldir. 
Bu, en büyük, en kutsal savaştır... Bu yolda ölmek de şehitliğin en ulusudur “diyen Osmanlı şeyhülislamıdır.
 
Ebusuut efendi Kanuni döneminde, , Anadolu'da Kızılbaş olarak nitelendirilen Türkmen Alevileri için verdiği acımasız fetvalarıyla bilinir. Verdiği fetvalar arasında "Kızılbaşların canları, malları helâldir, onlarla savaşırken ölmek şehitliğin en yücesidir" ve "Kızılbaşların kestiği hayvanın eti mundardır, yenmez" gibi, günümüzde de bilinen fetvaları yer alır. ( 1)  
Gelelim İngiltere Başbakanı Sayın  Loyd George'ye 
haklı olarak işini yapıyor. Türkler bilmedikleri bir dine inanıyorlar biz bunu istismar ederek Türk milletini yok ederiz diyor ve kendi  İstihbarat örgütüne direktif veriyor. Bizim yobazlar da hala daha Türkçe Kur'an olmaz diyorlar. 21. Yüzyılda bu karanlığı Türk milletine yaşatanların hepsi vatan haini ve bilimi rehber alan “ Bilim Çin’de bile olsa gidin alın” diyen ve “ Beşikten mezara bilim okuyun” yüce hadis-i Şerifleriyle bezenmiş yüce dinimize de düşman kimselerdir. Ebusuut Efendinin fetvaları ile Medreselerden felsefe ve matematiği kaldırılıp yerine fıkıh ve kelam dersleri konulunca bilimden uzaklaştırılan Türk Milleti Müslümanlıktan da uzaklaştırılmış oldu. Gerisi çorap söküğü gibi geldi. 10 Ağustos 1920 de SEVR masasına oturduk. SEVR masasına bizi oturtan yöneticilerin hepsi vatan haindirler. İzledikleri yollar da vatan hainliği uygulamalarıdır. Sevr'i yırtarak Lozan antlaşmasını yapanlara karşı duranlar onlara gerekli saygıyı göstermeyenler de vatan hainidirler. Atatürk şöyle diyor: “Türk milletinin kahramanı boldur. Ama haini de boldur"

Bu gün 3 yıl önce yayınladığımız bu yazımızı yeniden yazdık. NEDEN ? Bir nedeni var. Çünkü İngiltere'de Boris Johnson diye bir adam başbakan oldu. Kim bu Başbakan. Anadolu’da yaktığımız çoban ateşi ve direnmesine karşı duranların başında yer alan. Ali Kemal diye maruf gaflet dalalet ve hatta  bir hainin torunu. Bundan sonra Türkiye Cumhuriyeti adımlarını dikkatle atmalıdır. Ama ne yazı ki açık bütçeler yaparak bir ABD dolarını Bu gün ( 26 Temmuz 2019) itibari ile 5.702.000 TL yapanlara buna katkı sağlayanlara bu yol için DURMAK YOK YOLA DEVAM diyenlere bir şey anlatamazsınız. Bu hareketin gaflet dalalet ve hatta hıyanetle düşmanlarımıza yardım ve yataklık demek olabileceğini anlatamazsınız. Umarız Ali Kemal'in torunu bu hainlerin torunu gibi hareket etmez. O çünkü ayni zamanda İstanbul’u alan Viyana’yı iki defa kuşatan büyük  bir milletin de  torunudur. Biz Ali Kemal’in  torun undan Atatürk'ün torunu gibi davranmayı bekleriz . Aksi halde bu topraklarda Atatürk'ün torunlarının ve askerlerinin yaşadığını göstermek yaşamamızın bir borcu olur. NOKTA.

(1) İnternet sitelerinden derlenmiştir.

 


              Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurmasınlar (*)    
 

Siyasi yazılar yorucu yazılardır. Siyasette bilim kullanmadan 14 Mayıs 1950 de yola çıkanlar siyaset sandalını karaya oturtmuşlardır. Bu nedenle çabalamaktadırlar. Onun için son zamanlarda elden ele dilden dile dolaşan Ümit Kaftancıoğlu’nun derlediği Yüksek Yüksek Tepelere ev kurmayınız şarkısının sözlerini yazalım ve siz bu şarkıyı Candan Erçetin'den dinleyin.

  Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurmasınlar (*)    

Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurmasınlar,
Aşrı Aşrı Memlekete Kız Vermesinler
Annesinin Bir Tanesini Hor Görmesinler,

Uçan Da Kuşlara Malûm Olsun, Ben Annemi Özledim.
Hem Annemi Hem Babamı, Ben Köyümü Özledim.

Babamın Bir Atı Olsa Binse De Gelse,
Annemin Yelkeni Olsa Açsa Da Gelse,
Kardeşlerim Yolları Bilse De Gelse.

Uçan Da Kuşlara Malûm Olsun, Ben Annemi Özledim.
Hem Annemi Hem Babamı, Ben Köyümü Özledim 

 

(*)Edirne/Yol üstü Köyü-Yöre Ekibi-Ümit Kaftancıoğlu

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek