Advert
Advert
Advert
Atatürk Başkomutanımızdır ve Dünyanın En Büyük Müslüman Lideridir
Aytekin Ertuğrul

Atatürk Başkomutanımızdır ve Dünyanın En Büyük Müslüman Lideridir

Bu içerik 1070 kez okundu.

Atatürk Başkomutanımızdır ve Dünyanın En Büyük Müslüman Lideridir.

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

 

Son zamanlarda Atatürk’e dil uzatmak çok az da olsa moda haline geldi. Başta Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağına dair yemin edenler bu yeminlerine uymaz ve ona sarhoş deccal gibi adinin adisi düşüğün düşüğü sıfatlara laik görenler veya bu sıfatları kullananları az da olsa varlar.

İşi baştan alalım ve tek tek konuşalım. Öncelikle şunu belirtelim ki :Atatürk’ün başkomutanlığında 19 Mayıs 1919 da başlayan ve 9 Eylül 1922 de İzmir'de sonuçlanan Kurtuluş savaşımızın karşıtlarına ( Harici ve dahili Bedhahlarımıza) hain  denilir. Devrimler ise Türk milletinin başına bir daha böyle bir  BELA  gelmesin diye alınan tedbirler ve  bilimin gerekli kıldığı önlemlerdir. En önemli devrimler DENK bütçe+ Beşikten mezara bilin okunan Laik eğitimdir. Türk milleti bu iki ilkeden asla taviz veremez. Vermemelidir. Verenlere gaflet dalalet ve hatta hıyanet içinde olduklarını söylemekten ve yazmaktan başka bu hain duruşu Türk milletine anlatacak söz yoktur. 14 Mayıs 1950 tarihinde iktidara gelenler "Dahili ve Harici bedhahlar" ın görüş ve amaçlarını sürdüren iktidarlar işte bu iki temel ilkenin yok edilmesinde birleşmişlerdir. Şimdi F. T. adlı meczup bir yazar müsveddesinin yazdığını görelim ve sonra bu yazıya karşı Türk milletinin taşıdığı yüce düşünceleri yazalım. F.T. diyor ki: .”Darbeyi başaramayana Hain, başarabilene Ulu Önder diyorlar”.

 Bu düşünce tıbben sapıklık  kategorisine girer. Çünkü objesine uygun değildir. Türk Milleti bütün benliği ve varlığı ile 19 Mayıs 1919 da Samsun’da başlayan ve 9 Eylül 1922 de İzmir’de Tüm düşmanlarımızın denize dökülmesiyle noktalanan Büyük Kurtuluş savaşımızın tümü ile arkasındadır. Ve Baş Komutanın emrindedir. Bu düşünceye karşıt olanlara her zaman ayni sıfat Türk milleti tarafından verilmiştir. Bu yargı ve karar Türk adaleti  tarafından da tescillenmiştir. Şimdi gelelim işi baştan alıp açıklamaya.

 14 Mayıs 1950 de bir ABD doları 3 TL idi. Bu gün ise 5.557.000 TL dir bölelim.5.557.000:3=1852333. Bu ne demektir. F.T. adlı meczubun da anlayacağı şekilde apaçık yazalım. 14 Mayıs 1950 tarihinde göreve gelen ve günümüze kadar yönetimi cebren ve hile ile bırakmayan harici bedhahlar+Dahildeki işbirlikçileri tarafından Türk lirası 1.852.333 defa( Yazı ile bir milyon sekiz yüz elli iki) ezilmiştir. İşte bu gün konuştuğumuz/konuşacağımız  büyük ihanet ve büyük hainlik uygulaması  budur.  Bu uygulama sonunda Müslüman Türk milletinin ekmeği Haçlılara verilmiştir. Müslümanlarımız!!!!! Ölen insanlarımız için hayır duaları okurlardı.  ABD ve Haçlı menşeli Müslümanlar ise okumuyorlar. Ve diyorlar ki. Darbeyi başaramayana Hain, başarabilene Ulu Önder diyorlar. Nokta. ” Demek sureti ile ayrıca bizim söylememize gerek kalmadan ne olduklarını da söylüyorlar.  F.E. başınıza sıfat koymaksızın sade bir Türk vatandaşı olarak  yazıyorum . Bir ABD doları 1923-1938 arasında 80 kuruş idi. 81 kuruş olmadı. Bu gün yukarıda yazdığımız gibi 5.557.000 TL dir. Ayrıca o dönemde sigara marketlerinde bir paket  yabancı sigara satılamazdı. Şimdi ise sigara satan yerlerde bir tek Türk sigarası paketi dahi yok Müslüman Türk milletinin parasının Haçlı paraları tarafında 1.852.000 defa ezilmesi demek,   Müslümanın ekmeğini alarak haçlılara vermek demektir. 1600-1920 tarihleri arasında  beşikten mezara bilim okuyan, Bilim Çin’de olsa bile gidip alan komşusu açken kendisi tok yatmayan Müslümanlıktan Türk milletini uzaklaştırsak Türk milletini yüce Müslümanlıktan da uzaklaştırmışlardır. Bu ihanetlerin sonunda kendimizi SEVR masasında bulduk. 14 Mayıs 1950 ve sonrası döneminde de "Beşikten mezara bilim okuyun".  "Komşunuz açken siz tok yatmayın " diyen Hadis’i Şerifleri olan yüce Müslümanlıktan uzaklaştırılma yoluna bizi tekrar çıkardılar. Biz şimdi o yüce Müslümanlığı istiyoruz. Siz Atatürk'ün değerlendirilmesini hainlerin açısından yapmayın. Müslümanlığından ve Milliyetçiliğinden hiç kimsenin şüphe dahi edemeyeceği Mehmet Akif Ersoy'dan dinleyin. O diyor ki: " "Mısır'da 11 yıl kaldım Fakat 11 saat daha kalsaydım çıldırırdım. Sana halisane ( Gerçek) bir fikrimi söyleyeyim mi? İnsanlık da Türkiye'de, Milliyetçilik de Türkiye'de, Müslümanlık da Türkiye'de, Hürriyetçilik de Türkiye'de. " ALLAH BENİM ÖMRÜMDEN ALIP MUSTAFA KEMALE VERSİN" (*)

Atatürk düşmanları Yüce Müslümanlığın da düşmanlarıdırlar. Çünkü Yüce Allah’ın kitabı Kur’an’ının ilk emri “OKU” yu uygulayan her Müslüman’a okuma yazma öğreterek Yüce Allah’ın emrini hayata geçiren böylece Türk milletini yeniden yüce Müslümanlığa ulaştıran en büyük Müslüman Atatürk olmuştur. Atatürk'e düşmanlık besleyenler  gaflet ve dalalet içindedirler. Farkında olmadıkları şey üzülerek belirtelim ki yukarıda açıkladığımız gibi Türk milletinin değil Haçlı düşmanlarımızın amaçlarına hizmet ettikleridir.. NOKTA


 

(*) Sinan Meydan: Bir Ömrün Hikayesi: 4. baskı. İstanbul 2012. S 673

 

          Acı ve  öznel NOT: Çok değerli hocalarımızdan Prof. Dr. Akgün Hiç Sönmez’ikaybettik. Hacettepe’nin çocuk cerrahisini kurduğu gibi Türkiye’de çocuk cerrahisinin gelişmesine büyük emekler vermiş ve bunu başarmış bir ağabeyimizdir. Büyük kızım Dr. Elvan Ertuğrul’un 8 aylık iken barsak boğulması ameliyatını yapan  usta el ona aittir. Bir hekimde bulunması gereken  bilgi yükü, alçak gönüllü olma, karınca gibi çalışkan,  hasta ve tüm insanlara saygı ve sevgi ile yaklaşma  özelliklerini şahsında toplamış nadir meslek büyüklerimizdendir. Toprağı bol olsun ananları çok olsun Allah rahmet etsin.

 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek