Advert
Advert
Advert
Türkiye’de Rize Dahil 20 İlde Bayan Milletvekili yok
Aytekin Ertuğrul

Türkiye’de Rize Dahil 20 İlde Bayan Milletvekili yok

Bu içerik 1048 kez okundu.

Türkiye’de Rize Dahil 20 İlde Bayan Milletvekili yok

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

Cumhuriyet tarihinde şu ana kadar aşağıda isimleri yazılı vilayetlerimiz hiç bayan milletvekili, çıkarmamışlardır.

Adıyaman-Ardahan-Artvin-Bayburt- Burdur- Erzincan-Giresun- Gümüşhane-Karabük-Karaman-Kilis-Kırıkkale-Kırklareli-Kırşehir- Nevşehir- Niğde- Osmaniye-Rize- Sinop- Yozgat

Ne yazık ki yaz kış yeşil olan Rize’miz de bu listeye dahildir. Oysa Rize’mizin milletvekilliğini haketmiş iki lisan bilen uluslar arası kongrelerde tebliğleri olan, Avrupa'da yapılan askeri sporlarda birincilik alan ihtisas sahibi sivil ve resmi kurumlarda başarı ile görev yapmış bayan doktorları diş hekimleri, mühendisleri vs. vardır. Rize’liler önümüzdeki seçimlerde bu eksiğimizi gidermeliyiz. Başarılar dilenir.

 

Diyanet'ten Atatürk ’süz 30 Ağustos hutbesi tepki çekti.

Diyanet işleri başkanlığının 30 Ağustos 2019 Cuma Hutbesi yayımlandı. Yayımlanan Cuma Hutbesinin konusu 30 Ağustos Zafer Bayramı. Ancak Zafer Bayramı hutbesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün adının geçmemesi tepki çekti.

Hutbede deniliyor ki: Üzerinde yaşadığımız vatan bizim için bir toprak parçasından çok daha fazla anlam ifade eder.  Vatan, hür yaşadığımız ve hür yaşamak için her türlü hayasızca akına göğsümüzü siper ettiğimiz yerdir. Bütün dünyalar verilse dahi bir karışından bile vazgeçemeyeceğimiz cennet yurdumuzdur. Vatan, uğruna canını, cananını, bütün varını feda edip şehadet şerbeti içenlerin, varlığından vazgeçip gazi olanların bize miras bıraktığı mukaddes bir emanettir.

El hak doğrudur. Ancak bu vatan Atatürk’ün başkomutanlığında türlü yokluklar ve imkansızlıklar içinde  tüm Türk milleti tarafından YA İSTİKLAL YA ÖLÜM parolası ile kazanılmıştır. Hükumetimiz derhal bu başkanı görevden almalı veya başkan kendisi istifa etmelidir. Hutbe kendisinden  habersiz yayınlanmışsa soruşturma açmalıdır. Dinimizi ve vatanımız bize bahşeden Atatürk ve silah arkadaşlarına yıl dönümlerinde bile anmayan diyanete Türk Milletinin ihtiyacı yoktur.

Daha önceleri de bir vesile ile yazmıştık. Diyanettekilerin Yüce Müslümanlık dini ile çok az ilgileri vardır.

  1.  Yüce dinimiz bilim dinidir. 
  2. Beşikten mezara bilim okumak dinidir. 
  3. Bilim Çin'de ise gidip alma dinidir. 
  4. Yüce Müslümanlık Komşusu açken kendisi tok yatmayan güzel insanların dinidir. 

    Ama bu günkü diyanet Türk milletini bilimden uzaklaştırarak Yüce Müslümanlıktan da uzaklaştırma görevini adeta 1600-1923 arasında olduğu gibi üstlenmiştir.  14 Mayıs 1950 den sonra Türkiye'mizde tekrarlanan şey işte budur. Müslümanlık dini bilim dini olduğundan Müslüman DENK bütçeyi savunur. Çünkü Bilim her türlü siyasi ve ekonomik sistemin başarısı için DENK bütçeyi ilk şart olarak alır. Diyanet adeta  Köpeksiz köyde değneksiz dolaşıyor. Dine ve Cumhuriyete uygun davranmıyor. Bu da nereden çıktı demeyin. Bu şuradan çıktı. Yüce Müslümanlık bilim dinidir. Bilim olmayan yerde Müslümanlık da yoktur. Yıllar evvel hazreti Ali’nin Söylediği şey işte budur.” Bilimle gidilmeyen yolun sonu karanlıktır”.14 Mayıs 1950 den sonra memleket yönetiminde bilimin emri olan DENK bütçe yok. Karanlıklara doğru gitmiyor muyuz.
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti