Advert
Advert
Advert
Bu hafta yazı yazamadım
Aytekin Ertuğrul

Bu hafta yazı yazamadım

Bu içerik 1370 kez okundu.
Bu hafta yazı yazamadım. Ama bütçe açıkları ile ilgili  Maliye Tuğgeneral Noyan Umruk'un yazısına bir mesajla yorum ekledim. Hastalık mazeretim sürdüğünden haftalık yazımız bu yorum olsun. A.E.
 Siz eğer otobüse trene uçağa metroya açık bütçe durağından binerseniz açık bütçe durağından sonra gelecek duraklar işte bunlardır. Borç almak, Mal mülk satmak, zamlar yapmak Yaşadıklarımız birer sürpriz değildir. Bütçemize açık bütçe durağından katılanların gelecekleri duraklar bellidir. Ve şunlardır.Açık bütçelerle gelinen duraklardır. Bunlar tekrar yazarsak Borç almak, Mal mülk satmak, zamlar yapmak. Bu felaketlerin sonlandırılması ve bitirilmesi ise DENK bütçe ile mümkündür. BU kadar çile umutsuzluk zamlar hayat pahalılığı var. Ama çare DENK bütçedir diyen yok. İşte AKP nin karnesi: 

Bir gram altın 18 YTL den 286 YTL ye çıkmıştır. Artış 15 mislidir

 ABD Doları 1.660.000 TL den 5.700.000 TL ye çıkmıştır. Artış 3.7 mislidir

Çeyrek altın 24 YTL den 469 YTL ye çıkmıştır. Artış 19 Mislidir

 AKP nin rotası bilim değildir. Komşun açken sen tok yatma diyen Yüce Müslümanlığın rotası bu Rota değildir.değildir. Beşikten mezara bilim okuyun diyen Yüce Müslümanlık Rotası bu değildir. ROTA'mızın bilime çevrilmesinden başka bir yol yordam yoktur. 

Bu nedenle Denk bütçe yapmadan asla yolla devam etmeyiniz

Bu nedenle Denk bütçe yapmadan alsa  yolla devam etmeyiniz

Bu nedenle Denk bütçe yapmadan asla yolla devam etmeyiniz

Bu aslında açık bütçe ile asla yola devam etmeyiniz demektir.

Bu nasıl bir gaflettir dalalettir ve hatta..Hıyanettir ki?.....Cumhuriyetimizin muhalefeti ile iktidarı ile  Anayasamızın 166. maddesinde yasaklanan zamların her türlüsüne karşı yemin etmiş olan yeminli yöneticileri nerededirler. Sen paranın değerini korumaz ve  14 Mayıs 1950 de 3 TL olan bir ABD doları bu gün 5.700.000 TL olmuşsa ve sen hala daha olup bitenleri anlayamıyorsan size ne demek gerekir bilmiyoruz. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti