Advert
Advert
Advert
DENK Bütçe Laiklik Kadar Önemlidir
Aytekin Ertuğrul

DENK Bütçe Laiklik Kadar Önemlidir

Bu içerik 1129 kez okundu.

DENK Bütçe Laiklik Kadar Önemlidir

(Atatürk ölmedi sadece ebediyete intikal etti.)

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

Atatürk'ün Türk milletine açtığı uygarlık yolunun temellerinden biri ve başlıcası laikliktir. Laiklik herkesin dinini veya dinsizliğini serbestçe yaşamasıdır. Bunu bir kenara koyun. İkincisi ise DENK bütçedir. Denk bütçe  hukuk devletinin ve  hümanizmanın temelidir. Antı emperyalizmin ve bağımsızlığın de yegane  savunma sistemidir. 14 Mayıs 1950 den sonra ise  açık bütçelerle insanların ceplerinden paraları sofralarından yiyecek ve içecekleri alınmıştır/alınmaktadır. Akit'teki Türk vatandaşlarımızın da ayni şekilde ceplerinden paraları sofralarından yiyecek ve içecekleri alınmaktadır. Davamız bu açıdan bakılınca  tüm Türk Miiletinin davasıdır. 19 Mayıs 1919 tarihindeki ayırım devam ediyor. O zaman Yunanistan'ın Türkiye topraklarını işgal etmesinden yana olanlar ve buna karşı olanlar vardı. Siyasi olarak söylersek. Dahili ve harici bedhahlarla kuvay-i milliyeciler vardı. Bu gün dahili ve harici bedhahlar da vardır ve kuvay-i Miliyeciler de vardır. Dahili ve harici bedhahlar Açık bütçe yaparak Türk milletinin cebinden paraları sofrasından yiyecek ve içecekleri alarak ilerliyorlar. Bu ilerleyişi Döviz ve altın fiyatlarının yükselmesinde somut olarak görmekteyiz. Kuva-yi Milliyeciler ise bütçemizi DENK yapma mücadelesi veriyoruz. AKP nin karnesine bir göz atalım.

Bir gram altın 18 YTL den 208 YTL ye çıkmıştır. Artış 12 mislidir

Bir yabancı para( ABD Doları)1.320.000 TL den 5.332.000 TL ye çıkmıştır. Artış 4 Mislidir.

Çeyrek altın 24  YTL den 361  YTL ye çıkmıştır. Artış 15 mislidir. 

Dış Borç 129. Milyar Dolardan  453. Milyar Dolara  çıkmıştır.


 

Bunun da çaresi DENK bütçedir. Türk milletini ancak DENK bütçede birleştirebiliriz.


 

Laikliğe gelince  laiklik=dinsizliktir formülü Harici ve dahili bedhahlarca o kadar çok işlenmiş ve yerleşmiştir ki. Sayın Cumhurbaşkanımız bile aynen şöyle demektedir." Ya laik olacaksınız ya da Müslüman. İkisi bir arada olmaz." Aslında Müslümanlık Laik bir dindir. Bilim Çin'de bile olsa gidin alın demek laikliğin ta kendisidir.  Dikkat edilirse Yüce Peygamberimiz " Müslümanlık Çin'de bile olsa gidin alın demiyor. Bilimi gidin alın diyor." Ama henüz bu doğruyu Türk milletine anlatamadık. Bu konuları. Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk çok işledi. Ama ömrü yetmedi. Bu gün ise. Sayın Güner Akça+ Sayın Sedat Şenermen ve Ayşe Sucu gibi öznel yazarlarımız konuyu  işliyorlar. Yararlanılmalıdır.

1 Kasım 1938 Atatürk'ün ölüm tarihi değildir. Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği bir gündür.O ebediyen Türk milleti yaşadıkçla yaşayacaktır. Gerek 29 Ekıimde gerek 10 kasım 2019 da bunu yaşayarak gördük.

 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yangında aile yok oldu!
Yangında aile yok oldu!
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...