Advert
Advert
Advert
Türkiye’mizi Nereye sürüklüyorlar
Aytekin Ertuğrul

Türkiye’mizi Nereye sürüklüyorlar

Bu içerik 1132 kez okundu.

Türkiye’mizi Nereye sürüklüyorlar

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertuğrul@hotmail.com

Türkiye’mizi bir takım insanlar ve odaklar bir yere sürüklüyorlar. Böyle yorum gerektiren bir şey yazdım ki ben de bunun altında kalamam. Evet Türkiye’mizi bir yerlere sürükledikleri, herkesçe görünüyor ama nereye sürükleniyor kimsenin dili varmıyor. Benim de dilim varmıyor ama yazmak zorundayım. TÜRKİYE'MİZ YIKILIŞA VEYA 2. SEVR’E SÜRÜKLENİYOR.

AKP nin karnesini ele alalım ve inceleyelim görelim nereye sürükleniyoruz.

İşte bu gün 23 Kasım 2019 itibari ile güncel karne:

Bir gram altın 18 YTL den 270 YTL ye çıkmıştır. Artış 15 mislidir

 ABD Doları)1.660.000 TL den 5.715.000 TL ye çıkmıştır. Artış 3.7 mislidir

Çeyrek altın 24 YTL den 442 YTL ye çıkmıştır. Artış 19 Mislidir

 Bu karne AKP nin icraat karnesidir. Uydurulmuş bir karne değildir gerçektir. Doğrudur. Artık yolumuz rotamız nedir siz karar verin. Bu karne yolunda hiç aydınlık mahal ve yol yok. Hepsi meçhul hepsi karanlık NOKTA

 

Saraya Giden CHP li kim?

 

CHP linin biri Sayın Cumhurbaşkanına gidip beni CHP genel başkanı yaparsanız diye başlayan konuşma yaptı mı?

Rahmi Turan asla havada yazı yazmaz. Ha bir ihtimal var saraydan güvendiği bilgi aktarıcısı Sayın Rahmi Turan’ı işletmiştir. Veya kumpasın bizzat bir ayağı olmuştur. Gelişmeler bir CHP linin saraya gittiği yolunda değildir. Ancak 2020 bütçesi 139 milyar açıktır Bu açık bu sürede hiç bir yerde konuşulmamıştır. Kumpasçıların da zaten amacı bu idi. Açık bütçelere devam Türk milletini fakru zarurete sürüklemeye devam.

2020 bütçesi kanun tasarısı 139 Milyar açık olarak TBMM ne verildi. TBMM de işte bu bütçe görüşülüyor. Bu bütçe hukuk dilinde BUTLAN bütçedir. Butlanın kelime anlamını yazmıştım. Bir daha yazalım.

(*)MUTLAK BUTLAN: İşlemin ölü doğumu demektir Ortada bir işlem var ancak işlem hukuki bir hüküm ifade etmez. Mutlak butlanla  sakat olan  bir hukuksal işlemin iptal edilmesini sadece hukuksal işlemin tarafları değil herkes isteyebilir.2020 yılı  Bütçe kanun tasarısı 139 Milyar açık olduğundan BUTLANDIR çünkü Anayasamızın 3., 5., 35. Ve 166 maddelerine aykırıdır. Ey TBMM, Ey Danıştay, Ey Sayıştay, Ey Yargıtay, Ey Anayasa mahkemesi Butlan açık  bütçelerle batıyoruz. Bu batışı önlemek için acele edelim. İşi gücü bırakalım sırf bu işle uğraşalım.

NOT: Biliyorum hep açık bütçeleri yazıyorsunuz diyeceksiniz. Ne yapalım ki yazıyoruz. Çünkü bütçelerimizi hep açık yaparak cebimizden paralarımızı sofralarımızdan yiyeceklerimizi 14 Mayıs 1950 tarihinden bu yana hep alıyorlar.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek