Advert
Advert
Advert
2020 ye Doğru Gidiş Buruk bir Gidiştir
Aytekin Ertuğrul

2020 ye Doğru Gidiş Buruk bir Gidiştir

Bu içerik 631 kez okundu.

2020 ye Doğru Gidiş Buruk bir Gidiştir.

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertuğru@hotmail.com

2020 ye doğru  gidiş bildiğimiz gidiştir. Enflasyona devam açık bütçelere devam hukuk ve adalet aramaya devam. Yöneticilerin insafa gelmelerini ve DENK bütçeye ve laik eğitme dönmeye ümitle devam hayaller kurmaya davam. Biz de acı acı yazmaya devam edeceğiz. Siz de acı yazılar okumaya devam edeceksiniz.

Şimdi herhangi bir gazetenin yakın tarihlerdeki bir günlük haberleri ile yazımızı yazmaya başlayalım.

Dün açlardan 4’ü daha yoksulluğa yenildi başlıkla haberin devamı şöyle

 1. İşi yoktu kirayı veremedi ölüme gitti: M.Ç. ( 28)Konya İlgin de yaşıyordu. Bir çocuk babasıydı İşten atıldı. Dikiş tutturamadı eşi hamileydi ama patra yoktu kira dahil borçlar bunalttı. Ve önceki gün 4. Kattan atladı.
 2. Krediyi ödeyemedi kendini astı: B.S.( 54) Kocaeli Derince Hastanesinden emekli olmuştu. Ancak emekli maaşı evi döndürmeye yetmedi Bankaya borçlandı Geride borç listesi bırakarak intihar etti.
 3. Eve ekmek götüremedi intihar etti: O.A.( 33) Çorum’da yaşıyordu. Tencereleri günlerdir kaynamıyordu. Ailece açlardı. Eşini ve çocuğunu yemek yesinler diye babasına gönderdi.  Elektrik kablosu ile kendini astı.
 4.  Borç batağına düştü canına kıydı. H.D.(60) Konya’da esnaftı. İşleri yolunda gitmedi. Borç batağına düştü. Borçları olan kişilerin isimlerini yazdığı bir mektup bırakıp hayatına son verdi.

  Acı haberler bu kadar mı?. Hayır. Devamı var.

  a )Kayıp iki dağcıdan acı haber geldi. Uludağ’da 17 gün evvel kaybolan amatör dağcılar Mert Alpaslan ve Efe Sarp’ın cansız bedenlerine ulaşıldı

  b) Sevgilisini pompalı ile öldürdü: Balıkesir’de karısıyla boşanma aşamasında olan M.B. Sevgilisi N. C.’yi pompalı tüfekle öldürdü.

  c) Karısını öldürüp cesedini üç gün boyunca sakladı. E.T.(36) dini nikâhlı eşi E.Ö. U.’u(29 )öldürdükten sonra cesedini gün boyunca yatak odasında sakladı

  d)60 Yaşındaki kadına tecavüze kalkıştı. İ.M. (54) yalnız yaşayan F.A. (80) evine girerek yaşlı kadını darp etti ve tecavüze teşebbüs etti. F.A. bu dünyaya namusumla geldim öbür dünyaya namusumla gideceğim dedi.

  Herhangi bir gazetenin herhangi bir günündeki haberler bunlar. BU haberleri yaratan şeylerin neler olduğu defalarca  yazıldı çizildi okuyan anlayan dinleye yok. Bu olayların iki temel nedeni var. Açık bütçeler ve laik eğitimden uzaklaşma. Yani bilimden Cumhuriyetimizin temel ilkelerinden ve Yüce dinimizin temel fetvalarından( Bilim Çin’de ise bile gidin alın+ komşunuz açken siz tok yatmayın) Hadis-i Şeriflerinden uzaklaşmak ve ayrılmaktır.

  Şimdi yakın günlerde TBMM de 139 Milyar açık bütçe oylanacak. AKP+ MHP milletvekilleri oyları ile kabul edilecek ve Cumhurbaşkanı’mızca da onaylanarak yürürlüğe girecek TBMM de 139 Milyar açık bütçeye EVET oyu verenleri Türk milleti affetmeyecektir. Çünkü o EVET olayı yukarıdaki haberlerin 2020 de yaşanmasına verilecek EVET oyu anlamındadır.

  139 Milyar açık bütçeye EVET diyecekleri izan ve insafa davet ediyor. Ve bu bütçeyi RET ederek siz orada yalnızca açık bütçelere dur demediniz “ Türk Milletinin makus talihini de yendiniz “ dedirtin diyoruz.  Yeni yıla Türk milleti açık bütçelerle ve laik eğitimden uzaklaşmalarla acı ve buruk girmektedir.
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek