Advert
Advert
Advert
Türk milletinin en acı yılbaşısı ve Sözcüye verilen cezalar
Aytekin Ertuğrul

Türk milletinin en acı yılbaşısı ve Sözcüye verilen cezalar

Bu içerik 1145 kez okundu.

Türk milletinin en acı yılbaşısı ve Sözcüye verilen cezalar

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

Türk milleti için en umutsuz en özel en acı yılbaşı 1919 yılını 1920 yılına bağlayan yılbaşıdır.27 Aralık’ta Atatürk Ankara’ya gelmiş. Daha TBMM açılmamış. Batı cephesi kurulmamış düzenli ordu birliklerine geçilmemiş Fransızlar Gaziantep ve çevresini işgal etmiş. Yunanlılar Anadolu’da ilerliyor, Antalya İtalya’nın İstanbul  daha henüz işgal edilmemiş ama 16 mart 1920 için işgal planları hazır. Allah bir daha Türk milletine böyle umutsuz karanlık geleceği belirsiz yeni yıllar yaşatmasın.

 

Bu yılbaşına sözcü gazetesinin yazar muhabir ve çalışanlarına verilen cezalar damgasını vurdu.

 

Sayın Çölaşan ve diğer sözcü yazar ve çalışanlarına verilen hapis cezaları üzücüdür ve düşündürücüdür. Önce Anayasa bakalım.  Anayasa madde 138.Hakimler görevlerinde bağımsızdırlar. Anayasaya kanuna ve hukuka bağlı olarak vicdani kanaatlerine göre karar verirler. Bir de Anayasamızın 25. Ve 26 .maddelerine bakalım. İnşallah 139 Milyar bütçe açığı ile girdiğimiz 2020 de bu maddelerin uygulanmasına sıra gelecek.

Şimdi de verilen cezaları liste halinde sunalım:

·  Sözcü yazarı Emin Çölaşan: 3 yıl 6 ay 15 gün

·  Sözcü yazarı Necati Doğru: 3 yıl 6 ay 15 gün

·  Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz: 3 yıl 4 ay

·  sozcu.com.tr Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin: 3 yıl 4 ay

·  sozcu.com.tr Haber Koordinatörü Yücel Arı: 2 yıl 1 ay

·  Sözcü gazetesinin muhabiri Gökmen Ulu: 2 yıl 1 ay

·  Sözcü gazetesinin muhasebe görevlisi Yonca Yücekaleli: 2 yıl 1

Sayın Hakimlere ve vicdanlara seslenmenin bir faydası olur mu bilmem ama vicdanlara seslenmek zorundayız.

Verdiğiniz kararlar Anayasaya ve özellikle 25. ve 26 maddelerine uygun mudur.

Vicdani kanaatleriniz oluştu mu. Bu yazarların ve gazetenin tümü FETO ' ya destek oldular mı. Vicdanlarınız bunu kabul etti mi. Bu kabul için olgu ve deliller yeterli midir?

 Ama sözcü gerçekten FETO ile işbirliği yapmamıştır ama AKP yi eleştirmekte yaya kalmıştır. Bir güne bir gün AKP nin bu karnesini yazmamıştır. Türk milletine manşetten sunmamıştır. İşte AKP nin 2003 ten bu yana karnesi:

2002 den bu yana   Açık bütçeler yapılarak Türk milletinin cebinden 700 milyar YTL kanun zoru ile alınmıştır.

Bir gram altın 18 YTL den 289 YTL ye çıkmıştır. Artış 15.8 mislidir

 ABD Doları)1.660.000 TL den 5.957.000 TL ye çıkmıştır. Artış 3.6 mislidir

Çeyrek altın 24 YTL den 486 YTL ye çıkmıştır. Artış 20 Mislidir

AKP nin başarıları başarısızlıkları buradadır. Asgari ücretlerle 2003 te 10,1 çeyrek altın alınıyordu. Bu gün verilen asgari ücret 2324 YTL hacim olarak %157 artmıştır. Doğru, ama alım gücü yarı yarıya düşmüştür. Şimdi 2324 YTL ile ancak 5,5 çeyrek altın alınabiliyor. AKP döneminde asgari ücretlilerin ücretleri %50 azalmıştır. Bu gerçeği Türk milletine sözcü yeterinde vurgulu olarak anlatmamıştır. Memleket  İsmet İnönü'nün deyimi ile Tam manasıyla iflasa sürüklenmiştir.

 Sözcü gazetesi ve yazarları bu konuda AKP ye dolaylı destek olmuşlardır denilebilir. Ama FETO ile işbirliği yaptıklarını gören duyan okuyan olduğunu sanmam.  Sözcü yazar ve habercileri AKP nin Türk milletine verdiği yıkımı ve zararları belki tam olarak apaçık açıklamamışlardır denilebilir. Biz hepsine geçmiş olsun diyoruz. Fikir suçu haber verme suçu çağ dışı kalmıştır. AKP nin ve yüce yüce mahkemelerin ve hakimlerinin bu gerçeği asla unutmamalarını dileriz. Çünkü haber ve düşünce suçuna ceza isteyenler ve verenler de çağ dışına düşmüş olurlar. Derhal TBMM toplanarak bu suçtan verilen cezaları özel af kanunu çıkararak ortadan kaldırmalıdır. Yoksa tüm TBMM de çağ dışı kalmaktan kurtulamaz. Yazarlarımıza ve habercilerimize en derin saygı ve sevgi ile geçmiş olsun diyoruz. Türk milleti bu orta çağ düşüncesinin varlığının açık bütçelerden ve laik eğitimden uzaklaşmaktan kaynaklandığını öğrendiği andan itibaren bir daha bu karanlık düşüncelere EVET demeyecektir. Çünkü Türk milleti  uzun bir süre orta çağ düşünce ve uygulamaları ile birlikte yaşayacak bir Millet değildir.

 

Kucak dolusu sevgi saygı ve selamlarımla hepinizin yeni yılınızı kutlarım.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek