Advert
Advert
Advert
SURİYE-İBLİD’E MÜDAHALEMİZ NEDİR?
Aytekin Ertuğrul

SURİYE-İBLİD’E MÜDAHALEMİZ NEDİR?

Bu içerik 1825 kez okundu.

SURİYE-İBLİD’E MÜDAHALEMİZ NEDİR?

                                                           Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

Türk ordusuna İblid’e müdahale emri verilmiştir. İki şehit peşin gelmiştir. Bu saldırıdan sonra AKP karnesi tavan yapmıştır. İŞTE AKP NİN KARNESİ:

Bir gram altın 2003 te 18 YTL den iki gün öncesinde 307 TL iken  müdahaleden sonra 318 YTL ye çıkmıştır. Çeyrek altın ise 504 iken 522 YTL ye çıkmıştır müdahalenin  ekonomik yıkımı çok ağırdır. 

AKP iktidarı, Atatürk’e hiç danışmıyor.

Buyurun Atatürk’e danışalım. Var mısınız

Danışıyorum. Atam savaş nedir bize söyler misiniz. Savaş 3 madde halinde  şudur çocuk:

1. Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümeti’nin ordusu, istilalar yapmak veya saltanatlar yıkmak veya saltanatlar kurmak için şunun bunun elinde ihtiras aleti olmaktan uzaktır.

2. Ancak, ulusun hayatı tehlikeye girmedikçe, savaş bir cinayettir.

3. Askeri hareketler, siyasi faaliyetlerin ümitsiz olduğu noktada başlar. Ümidin güvenli bir surette geri dönüşü, orduların hareketinden daha seri hedeflere ulaşmayı temin edebilir.

Atatürk’e danışma bitti mi bitmedi. O bütün detayı ile bu günleri görmüş ve şöyle demiştir:

Bugünkü savaşmalarımızın gayesi tam bağımsızlıktır. Bağımsızlığın bütünü ise ancak mali bağımsızlıkla mümkündür. Mali bağımsızlığın korunması için ilk şart bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve DENK olmasıdır.

Bağımsızlığımızı açık bütçeler yaparak kaybettik. Bağımsızlığımızı kaybedince de Atatürk’ün birinci, direktifi yürürlüğe girmiştir. Birinci direktif her şeyi, biz açıklıyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümeti’nin ordusu, istilalar yapmak veya saltanatlar yıkmak veya saltanatlar kurmak için şunun bunun elinde ihtiras aleti olmaktan uzaktır.

Acaba Atatürk’ü bu dedikleri  bu gün ne alemdedir. TBMM orduları benim ordum oldu mu. Ordumuz bağımsızlığımızı kaybettiğimizden istilalar yapmak veya saltanatlar yıkmak veya saltanatlar kurmak için şunun bunun elinde ihtiras aleti olmaktan uzak mıdır?

Bu günlük bu kadar. Düştüm sağ omuzum çıktı. Biraz dinlendirmem gerekiyormuş. Selam saygı ve sevgi ile

 

NOT: Ordumuza verilen bu emir Atatürk ilkelerine ve Anayasamızın değişmez ilkesi “Yurtta sulh cihanda sulh” ilkesine pey uymuyor. Atatürk’e göre bu müdahale bir cinayettir. Ne olursa olsun ordumuzun zaferi için hiçbir gayretten ve destekten  sakınmayız.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek