Advert
Advert
Advert
Türkiye Korona'ya hazırlıksız yakalandı
Aytekin Ertuğrul

Türkiye Korona'ya hazırlıksız yakalandı

Bu içerik 893 kez okundu.
Korona virus olayı hiç hazırlıksız Türkiye'mizi yakalamıştır. Bunun lami cimi, yok: AKP iktidara geldiğinden bu yana her toplumsal ölçü adeta tersine gidiyor. Zamlar azalmıyor çoğalıyor. Hazinemizin altın alım gücü çoğalmıyor azalıyor. Borçlarımız azalmıyor artıyor. . Bir meslek teşekkülümüz olarak TTB her zaman olduğu gibi korona virus olayında bilim cübbesi ile konuşmaktadır. Ben bu teşekkülün bir üyesi olarak diyorum ki; Korona virus olayı diğer viruslu mikroplu dolarlı altınlı belaların kaynağına bu vesile ile inelim ve bu belaları kaynağından kurutalım demek için fırsattır. DEĞERLENDİRELİM: 
Ben bir genel cerrahi uzmanı  doktorum ama  Enfeksiyoncu olmadığımdan korona virusun kendisi için alınan önlemlerle ilgili bir şey söylemek istemiyorum. Ancak korona virusunun bizi birleştirici ve karmaşalara son verici yanına değinmeyi gerekli görüyorum. İnternetten  Tüm Türk milletine açıkladığımız görüşte ısrarlıyız. İşte o görüşümüz:
Korona Virus ve Türkiye'miz

Korona virus dalgası Türkiye'mizi hazırlıksız yakalamıştır. Lami cimi yok. Nedir Hazırlıksız olan şey. DENK bütçe yok açık bütçe var. Laik eğitim yok saçma eğitim var. İşte tablomuz.

BİST: Borsa İstanbul 120.000 den 86.778 de çakıldı kaldı

Bir ABD Doları  ise 5.980.000 TL den 6.547.000 Tl ye  çıktı.  Hala daha Türk milletini dahili ve harici bedhahların saldırılarından korumak için hükumetimiz TBMM toplayarak DENK bütçe yapmıyor. 2020 mali yılı bütçesinin 139 Milyar açıkla yürütülmesine uğraşıyor. Bu açıkla bu gemi yürümez kardeşlerim. Ulu kurucularımızın direktiflerine dönün işte o direktifler.

Ulu Önder Atatürk’ün direktifleri:

  • Bugünkü savaşmalarımızın gayesi tam bağımsızlıktır. Bağımsızlığın bütünü ise ancak mali bağımsızlıkla mümkündür. Mali bağımsızlığın korunması için ilk şart bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve DENK olmasıdır.
  • Milli paranın kudretini beynelmilel buhrana karşı yüksek varlığının esaslarını masun bulundurmak başlıca gayemizdir.
  • Açık bir bütçenin sayısız sakıncalarını iyi bilen TBMM nin DENK bütçe yönünde kesin karar sahibi bulunması devletin mali ve hatta genel politikası için büyük güvencedir.

 

Milli Şef İsmet İnönü’nün direktifleri:

  • Enflasyon politikası, iktidarın daha ilk yıllarından itibaren iktisadi bünyeyi süratle takatinden düşürerek 1952 yılının son baharı başlarında, memleketi tam manasıyla iflasa sürüklemiştir. Kelimeyi tartarak kullanıyoruz.
  • Hükumet herkesin gözünün içine bakarak, gelirini giderini şuraya buraya dağıtıp DENK olmayarak hazırladığı bütçeleri DENK diye getirip ilan etmektedir.

2003 te AKP iktidarı bırakın DENK bütçeyi. Cumhuriyet tarihinin %40 gibi rekor açık bütçe ile yola çıkmıştır. Ve DURMAK YOK YOLA DEVAM diyerek Memleketimizi  İsmet İnönü'nün deyimi ile Tam manasıyla iflasa sürüklemiştir.

Açık bütçe yolunda ısrarla gidenlerin sonu karanlıktır, sonu yoktur. Bu gerçeğin anlaşılması bu kadar neden zordur. Dost Acı söyler. Çünkü onun acı söylemekten başka silahı ve teçhizatı yoktur.

Atatürk diyor ki: Türk milleti milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir. 

TBMM ni toplayın 2020 yılının bütçesi 139 Milyar TL açıktır. 139 Milyar tasarruf ederek bütçemizi DENK olarak hazırlayın. Açık bütçeleri  ulu kurucularımız yasaklamışlardır. Osmanlıyı yıkan bütçelerin hepsi açıktır. DP de  14 Mayıs 1950 de başlayan açık bütçelerin mağdurudur.

Açık bütçelerle bağımsızlık korunamaz.

Açık bütçeler sayısız sakıncalar yüklüdür

Açık bütçeler memleketi  iflasa sürükler.

Memlekette açlık sefalet hırsızlık sahtekarlık ahlaksızlık  tavan yapar.

Daha daha neler neler yapar yazalım mı? Gerisini de siz yazın. Bu gün yaşadıklarımızın tümüne yakını en az %80 i açık bütçelerin tahribatlarının ürünüdür.  Yolunuz açıktır yeter ki DENK bütçe yoluna  çıkın. Başarılar dilenir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti