Advert
Advert
Advert
Yaşar Nuri Hoca'yı ve  27 Mayıs'ı Analım
Aytekin Ertuğrul

Yaşar Nuri Hoca'yı ve 27 Mayıs'ı Analım

Bu içerik 803 kez okundu.

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

Aşağıda Rahmetli ve çok değerli hocamız  Yaşar Nuri Öztürk'ün hayatının Mücadele özetini veren  öznel bir cümlesi yer alıyor. Hocamız diyor ki: Bir insanın namaz kılıp kılmadığına , besmele çekip çekmediğine  BAKMAYACAKSINIZ: O insanın yediğinin  haram olup olmadığına bakacaksınız. İtirazını yoksa devam edelim.

 

İşte Prof. Dr.  Yaşar Nuri Öztürk'ün fotoğrafı Diyor k: 

Bir insanın namaz kılıp kılmadığına , 

besmele çekip çekmediğine  BAKMAYACAKSINIZ: 

O insanın yediğinin  haram olup olmadığına bakacaksınız

 

14 Mayıs 1950 den sonra Türk milletini tam manasıyla iflasa sürükleyeceği bilinmesine rağmen yapılan tüm açık bütçelerle  Türk milleti, tam manasıyla iflasa sürüklenmiştir. Yani Türk milleti soyulmuştur. Bu paralar kasaya  haram para olarak girmiştir. Haram yenilmiştir. Açık bütçeler demek Türk milletini tam manasıyla iflasa sürüklemek demektir. BU kocaman sözü ben mi söylüyorum. Asla böyle büyük laflar etme kabiliyetim yoktur. Ya kim söylüyor? İsmet paşa söylüyor. Bu sözün orijinal aslı şudur. 

  Enflasyon politikası, iktidarın daha ilk yıllarından itibaren iktisadi bünyeyi süratle takatinden düşürerek 1952 yılının son baharı başlarında, memleketi tam manasıyla iflasa sürüklemiştir. Kelimeyi tartarak kullanıyoruz.

Yani iktidar milleti tam manasıyla iflasa sürükleyerek yani haram yiyerek ayakta kalkmaya çalışmıştır. Ama buna Türk milleti asla müsaade etmemiştir. Yassı adaya demokrasi özgürlük adası adını vermekle Türkiye'ye demokrasi gelmez.

Türkiye'ye ancak demokrasi DENK bütçe+ Laik eğitime dönmekle gelir.

İlim Çin’de bile olsa gidip almakla gelir

Bütün Ümmet-i Muhammed’e beşikten mezara bilim öğretmekle gelir.

İşi ehline vermekle  gelir.

Paramızı yüksek oranlarda devalüe eden ilk defa resmen açık bütçeler yapan. Borç almadık ülke bırakmayan fabrikalarımızı çiftliklerimizi arsa fiyatına satan ve bu seviyede siyaset yapanlardan demokrat olmaz ve bu gibi insanların yönetiminden demokrasi ortaya çıkmaz. DENK bütçeden cüzzamlıdan kaçar gibi kaçanların demokrasi ile ve de hukuk devleti ile ilgileri yoktur.

 

 27 Mayıs 1960 Devriminin  60. Yıldönümünü Kutladık.

 

27 Mayıs 1960 devriminin  60. Yıldönümü kutlandı.  27 Mayıs üstünde en çok konuşulan ve devrimin yapıldığı dahili ve harici bedhahlarca geri püskürtülen her şeyin daha da kötüye doğru gittiği bir tarih dönemecidir. 14 Mayıs 1950 tarihi çok iyi bildiğiniz gibi " Dahili ve harici bedhahların iktidara müştereken geldikleri bir tarihtir O günden sonra Ulusal egemenlik çöpe atılarak, laik eğitim ve DENK bütçeden uzaklaştırıldık. Türk lirası 7.000.000 defa  değerinden düşürülerek bu günkü çıkmaz sokaklara ulaştık. Bu karanlık noktadan geriye baktığı zaman gördüğümüz manzara hiç iç açıcı değildir. O tarihte 9 TL olan bir ABD doları bu gün 6.730.000 TL dir. İç ve dış borçlar daha da yükselmiştir. O tarihten beri sürüp gelen açık bütçeler memleketi İsmet Paşanın deyimi ile tam manasıyla iflasa sürüklemiştir. Yargılamaların yapıldığı adanın adı Yassıada iken değiştirilerek” Demokrasi ve Özgürlükler Adası” ismi konulmuştur. Ama gerçek tam tersidir. Vatanı satma, iç piyasamızı harici bedhahlara devretme para değerimizi 7 milyon defa düşürme gibi gafletler ve hatta hıyanetler özgürlük olarak adlandırılamaz. Ama gerçek demokrasi yolu olan laik eğitim ve denk bütçe yoluna bile çıkılamamıştır. Dahili ve harici bedhahların özgürlük dedikleri şey istedikleri gibi yeraltı ve yer üstü kaynaklarımızla Türk milletini köle gibi kullanmalarının yolunun açık olmasıdır. Türk milletinin aşını işini düzenlemesi bütçesini DENK yapması laik eğitim uygulayarak Türk milletinin düşmanlarını tanıması ve onları yenmesi için yapacaklarını laik eğitimle öğrenmesi değildir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek