Advert
Advert
Advert
Mart Ayı İyi  Gidiyor Mu?
Aytekin Ertuğrul

Mart Ayı İyi Gidiyor Mu?

Bu içerik 638 kez okundu.

 

Mart Ayı İyi  Gidiyor Mu?

 

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul draertugrul@hotmail.com

 

DENK Bütçeye Dönülecektir Başka Yol Yoktur

 

Sayın Cumhurbaşkanımız diyor ki: Bakanlıklar kendilerine tahsis edilen ödeneklerle idare edecekler. Fazla ödenek talebinde bulunmayacaklar. Ve hatta kendilerine verilen ödenekten de tasarruf edeceklerdir:

 

Sayın Maliye Bakanımız diyor ki: Açıklanan rakamlar enflasyon hedefinin uzağında olduğumuzu gösteriyor. Hedefe ulaşmak için önlemlerimizden asla taviz vermeyeceğiz. Tüm tarafları içine alan istişare mekanizmalarıyla hareket edeceğiz. Fiyat istikrarı olmadan(*) kaliteli ve sürdürülebilir bir büyüme mümkün değil.

 

 

 

Her ikisini birleştiriyoruz ve diyoruz ki;  DENK bütçe işte bunları sağlam ak için gereklidir.  Sayın Cumhurbaşkanım ve Maliye Bakanım. Bu beyanatlarınıza DENK bütçeye dönülecektir başka yol yoktur cümlesini de ekleyin. Beyanatınız tamamlansın. Açık bütçeler yaparak önünüze getirenler, sizin ve Türk milletinin asla dostları değildirler.

( *) Fiyatlarda istikrar Anayasamızın 166.maddesinin herkesi bağlayan kesin bir hükmüdür.

İnsan Hakları Geri Geliyor mu?

 

Sayın Cumhurbaşkanımız Basın açıklaması yaptı ve İnsan Hakları dönemini başlattı Amma. İşte bunun aması vardır:

 

Cumhuriyetimiz 14 Mayıs 1950 tarihinden bu yana Açık bütçeler ve enflasyon batağına sürüklenmiştir. Buna dur diyecek yegâne bilimsel yol DENK bütçedir.

 

Ama DENK bütçeyi ağzına alan diline dolayan Türk milletine anlatan hiç bir şahıs, kuruluş, kurum ve devlet organı yoktur.  Adeta bir akıl tutulması devresinden geçiyoruz. Allahtan, Tarihten Atatürk'ten yardım isteyin.

 

Çünkü Denk bütçe yapmadan hukuk ve insan hakları fidanı yeşermez.

 

 

 

Diyanet İktidarın Arka Bahçesi Değildir.

 

İktidarın arka bahçesi, destekçisi ve savunmanı Diyanetin; bu haftaki hutbesinde şu cümle de yer almıştır "Sonuçları ne olursa olsun başımıza gelen her olay, Dünya imtihanının bir parçasıdır, olaylara soğukkanlı ve metanetli yaklaşmak, çözüm için çaba sarf etmektir. Asla umutsuzluğa kapılmamak, inancımızı ve direncimizi kaybetmemektir. İsyan ve taşkınlıkla değil, teslimiyet ve sekinetle hareket etmelidir. Korku endişe ve karamsarlıktan uzak kalarak, Rabbinin mutlak iradesine sığınmalıdır” ibaresi de yer almıştır. Bu bir Cuma hutbesinden daha çok iş başındaki ERDOĞAN iktidarına destek çağrısına benzemektedir. Dinimizin siyasete alet edilmesi ve özellikle  koltuk alım satımında kullanılması bizi mahveden emperyalistlerin hayallerine hizmet etmekten başka bir işle yaramayacağını tarih bize çok acı olarak öğretmedi mi?

 

 

 

Bir Darbe İnsanlık Suçudur"

 

28 Şubatın yıldönümünde Sayın Cumhurbaşkanımız demiştir ki " Darbe bir insanlık suçudur" El hak doğrudur.

 

Peki. Yunan'ı arkadan destekleyerek İzmir'e çıkarmak bir insanlık suçu değil midir.

 

Bu insanlık suçunu işleyen harici bedhahlara karşı Türk milletinin verdiği ölüm kalım savaşı nedir. Kutsal bir Kurtuluş Savaşıdır değil midir?.

 

Peki Bu Kurtuluş savaşı ile elde edilen toprakları, ilkeleri, laik cumhuriyeti yıkmaya teşebbüs ne suçudur?

 

Bu da bir insanlık suçudur.

 

Bütçeleri açık yaparak Türk milletini tam manasıyla iflasa sürüklemek ve bağımsızlığımızı tehlikeye atmak ne suçudur.

 

Bir gram altını 18 TL den alarak 412 TL ye çıkarmak ne suçudur?

 

Çeyrek altını 24 TL den alarak 679 TL yer çıkarmak ne suçudur

 

Bir ABD dolarını 1660 TL den alarak 7.429.000 TL ye çıkarmak ne suçudur.

 

Türk milleti bunların ne suçu olduğunu tam olarak anlatın. Çünkü Türk milleti bu soruları doğru cevaplarını öğrenmek ve ona göre tercihlerini doğru yapmak istemekledir.

 

 

Helikopterimizin Düşmesi ve 13 Şehit Nedir?

 

MS Bakanımız Sayın Hulusi Akar diyor ki:

 

“İlk bilgilere ve görgü tanıkları ifadelerine göre kazanın ani değişim gösteren olumsuz hava şartları nedeniyle meydana geldiği değerlendirilmektedir. Kaza kırım ekibine ivedilikle gerekli talimat verilmiştir. İncelemelere bugün başlanacak. Bu elim olayın kesin nedeni, ayrıntılı inceleme sonucunda belirlenecektir… Bizleri derin acıya ve üzüntüye sevk eden bu elim kazada şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, TSK’ya ve asil milletimize başsağlığı, sabır; yaralı personelimize acil şifalar diliyorum.”

 

Tabii ki kazaya ve şehitlerimize sathi bakarsak öyledir. Ama  14 Mayıs 1950 tarihinde başlayan ve günümüze kadar  devam eden açık bütçeler ve enflasyon diye bir gaflet var. İşte o gaflet için de İsmet İnönü şöyle diyor.

 

Bütçe açığı, bir milleti, rutubetin bir binayı çökertmesi gibi yok eder(1)

 

Bu kaza ve diğer kazalar için de durum aynıdır. Bu kazada İsmet Paşamızın dediği önemli bir gafletin dalaletin ve  ihanetlerinin bir toplamıdır.  Atatürk döneminde Uçak imalatına başlamış bir Cumhuriyeti bu gün Uçağın/Helikopterin bakım ve onarımının bile yapılamadığı bir geri düzene götürülmesidir.  Bu hususu ihmale devam ederesiniz şehitlerinizi  Arapça dualarla uğurlamaya devam edersiniz. Acılı bir NOKTA.

 

Bu şehitlerimizde de açık bütçelerin ve laik eğitiminden uzaklaşmaların önemli ve büyük bir hissesi vardır. Denk bütçeye ve laik eğitime dönmeniz için daha kaç şehit haberi gelmelidir.

 

Bu Haftanın Sözü: Açık bütçelerin yaşandığı bir ülkede, bütün olumsuzluklarda açık bütçelerin etkilerini göz ardı etmek en büyük bir gaflettir.

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti