Advert
Advert
Advert
Biden ve Erdoğan görüşmeleri
Aytekin Ertuğrul

Biden ve Erdoğan görüşmeleri

Bu içerik 724 kez okundu.

Biden ve Erdoğan görüşmeleri 

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul 

draertugrul@hotmail.com 

Biden ve Erdoğan görüşmeleri yapıldı. İlerlemeler yok hükmündedir. Biz genliğimizde bir slogan kullanırdık. “ Akile ihtiyacım yok paraya ihtiyacım var” diye. Bu görüşmelerden  Türkiye’mize bir faydalı yol çıkmamıştır. Afganistan’da yüklendiğimiz görev belirsizdir. Sınırları Türk milletine açıklanmamıştır. Sayın Biden Dünyamızın en ehil en bilgili, danışmanlarına sahiptir. Acaba onun danışmanları açık bütçeler yüzünden Türkiye’nin her geçen gün gücünün azaldığını, Türkiye’nin Denk bütçe yoluna girmesinin bağımsızlığımızı korumamız içim İLK ŞART olduğunun  bilmiyorlar mı. Başkanlarının  kulağına fısıldayıp. Neden Sayın Erdoğan’a demiyorlar ki. Siz bu bütçe açıkları ile ayakta duramazsınız. Bize yıkılan dost değil ayakta duran dost gereklidir. Siz bu açık bütçe felaketinden bir an evvel çıkın Denk bütçeye dönün. Neden demiyorlar. Bu kadar bilgileri yok mudur. Yoksa bilerek mi bize açık bütçeler yaptırıyorlar. Ey ABD gölge etme başka ihsan istemez diyecek bir lidere çok ama çok ihtiyacımız vardır. Çünkü:  AKP yönetiminde her gün gerileyen bir Türk Milleti vardır. NEDEN böyle yazıyoruz. Bir ülkenin hazinesi her gün geriler ve parası değer kaybederse bunu ancak böyle yazabiliriz. EVET, yanlış okumadınız 2003 ten bu yana Türk hazinesi her gün geri geri gitmiştir.  

 O herkesin çok iyi bildiği AKP karnesi bize bunun böyle olduğunu apaçık göstermektedir. İşte Güncellenmiş AKP Karnemiz  

Bir gram altın 2003 te 18 YTL iken 506. YTL ye çıkmıştır. Artış 28 mislidir  

 ABD Doları 2003 te 1.660.000 TL iken8.400.000 çıkmıştır. Artış 5,1 mislidir  

Çeyrek altın 2003 te 24 YTL den 830 YTL ye çıkmıştır. Artış 34,5Mislidir  

Hazinemiz 2003 te 4,1 milyar çeyrek altın alım gücünde iken bu gün 1,7 Milyar çeyrek altın alım gücüne gerilemiştir.  

 

Şeriat İstemek Anayasamızla Yasaklanmıştır. 

 (5.06.2021)  tarihinde Cumhuriyet gazetemizin 4. sayfasında Sayın Sefa Uyar'ın " İfade Özgürlüğüymüş" başlıklı bir yazısı yer almıştır. Yeniden Refah Partisi gençlik kollarından bir yetkili meczup kişi aynen şöyle demiştir.( Ömrünü Rızayı  İlahiye adamış bir İslam halifesinin gölgesinde Şeriatı Garrai Muhammed iyeyi ilan edeceğimiz günler yakındır) Bu konuşmaya Cumhuriyet!!!! Savcılığımız “ Kovuşturmaya yer olmadığı” bunun bir düşünce açıklaması olduğu” yolunda karar vermiştir. Sayın Cumhuriyet Savcısı yanılıyorsunuz Bu düşünce açıklaması değildir. Anayasamız her türlü düşünceye açıktır. Her türlü düşünce üretmek tek başına veya toplu halde açıklamak serbesttir. Ama Anayasamızın 27. Maddesi Cumhuriyetimizin hukuk devleti olduğu, bölünmez bir bütün olduğu , laik devlet olduğu konularında düşünce açıklamasını yasaklanıştır. Bu düşüncenin açıklanması Anayasal yasaklara dahil olduğu için apaçık suçtur 

 Anayasamızın  27. Maddeyi tekrar  yazarsak:  

 Herkes, bilim ve sanatı serbestçe öğrenme ve öğretme, açıklama, yayma ve bu alanlarda her türlü araştırma hakkına sahiptir. Yayma hakkı, Anayasanın 1 inci, 2 nci ve 3 üncü maddeleri hükümlerinin değiştirilmesini sağlamak amacıyla kullanılamaz. 

 Kullanılırsa ne olur. Bal gibi suç olur. Suç olmuştur ama Cumhuriyet savcımız “ Kovuşturmaya yer olmadığı” kararını vermiştir. Cumhuriyet Savcısı da görevi ihmal suçu işlemiştir. Hukuksuzluk her gün ağırlaşmakta ve ilerlemektedir. Yazıklar olsun. 

. 

  

 

 

Mesleğimizin Duayeni Dr. Erdal Atabek Ne diyor? 

( 14 Haziran 2021)  Dr. Erdal Atabek  Cumhuriyet Gazetesindeki köşesinde “Azim ve İnat” başlıklı  tarihi bir yazı yazmıştır. Ve demiştir ki:   

“Atatürk’ün okuduğu kitapların çoğunun tarihle ilgili olması boşuna değildir. Kendi kendine öğrendiği Fransızcası ile okuduğu kitaplarda aradığı şey, “neler olduğu” değil, “olanların neden öyle olduğu, eğer farklı nedenler olsaydı nasıl farklı sonuçlar olacağı”dır. Bu yöntem, günümüzde “eleştirel düşünce” olarak eğitimin özü olması gerektiğini vurguladığımız düşünme yöntemidir.  

Büyük önder eşsiz sezgisi ile, hep bu yöntemi izlemiş, savaşı kazanırken de devrimlerini yaparken de hep “öncesini ve sonrasını” değerlendirmiştir.” 

Erdal Atabek benim ilk TTB başkanımdır. Bir Dr. neslinin ağabey isidir. Bu öznel yazısını aşağıdaki linkte sunuyorum. Mutlaka okumaya zaman ayırın.  

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/erdal-atabek/azim-ve-inat-1844215

 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek