Advert
Advert
Advert
Laik Eğitim Yok. DENK Bütçe yok. Bilim Yok= Müslümanlık yok
Aytekin Ertuğrul

Laik Eğitim Yok. DENK Bütçe yok. Bilim Yok= Müslümanlık yok

Bu içerik 1825 kez okundu.

Laik Eğitim Yok. DENK Bütçe yok. Bilim Yok= Müslümanlık yok

Op. Dr. Aytekin ERTUGRUL'un yazısı:

Öğretim birliği ( Tevhid-i Tedrisat) sadece laik eğitim için değil Türkiye Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa edecek gençlerimizin yetiştirilmesi için de gereklidir. Bu gençler Cumhuriyetimize ve ananelerimize düşman unsurlarla mücadelenin  gereğini öğrenecekler. Ve Türk milleti Anadolu topraklarında ilelebet payidar kalacaktır. Komşusu açken kendisi tok yatmayacak ve komşusunu aç bırakacak eylemlerden uzak duracak din eğitimi almış insanlarımız olacaktır. Şimdi ise değil komşuyu aç bırakan bütün Ümmet-i Muhammedi aç bırakan ve onları fakru zarurete sürükleyen sisteme hayır demeyen Müslümanlar vardır. Bütün Ümmeti Muhammedi açık bütçelere ve enflasyona ezdirmeyecek yüce Müslümanlar yetişmelidir ki. İmam hatip ve Müslümanlık eğitimi amacına ulaşsın. Hani bir fıkra vardır. Adamın biri ABD de uzun yıllar kalmış. Türkiye'ye dönünce etrafını saran insanlar ona Türkçe soruyorlar cevap yok İngilizce soruyorlar cevap yok. Adam diyor ki. Türkçeyi unuttuk. İngilizceyi de öğrenemedik lisansız kaldık. Şimdi nerede ise bu fıkradaki gibi dinimizi unuttuk dinsiz kaldık diyeceğimiz bir noktadayız. Dinimiz= Müslümanlık= Bilimcilik tir. Bilim olmayan yerde Müslümanlık ağacı yeşermez ve büyümez. Düşmanlarımızın kolaylıkla ilerleyebilecekleri bilime aykırı düzenler ortaya çıkar tıpkı bu gün olduğu gibi. Diyanet işleri başkanımız Yüce Müslümanlığın bu en yüce tarafını yani bilimde yükselmek ilerlemek " Bilim Çin'de bile olsa gidip almak" ve "Beşikten mezara bilim okumak" gerektiğini bilmiyorsa Müslümanlığı eksik ve yanlış biliyor demektir.
Müslümanlığın yüceliği sadece Ümmet-i Muhammed için değil bütün insanlık alemi için bilim isteyen yüce bir din olmasından kaynaklanmaktadır.


Hükumetin çizdiği pembe tablolar
MHP Genel Sekreter yardımcısı Sayın Mustafa Kalaycı, ''Hükumetin çizdiği pembe tablolar, artık acı gerçekleri saklamakta yetersizdir. Yapısal sorunlar, adaletsizlikler ve dar boğazlar daha da ağırlaşmıştır. Türkiye ekonomisi tıkanmıştır. Ekonomiye güven kaybolmuştur. Sanayimiz, KOBİ'lerimiz, üreticimiz zor durumdadır. Rekabet gücü tükenme noktasına gelmiştir. Piyasalar neredeyse durmuş vaziyettedir. Tahsilat yapılamamakta, icralar artmaktadır''açıklaması yaptı.

İstatistiki rakamlar Sayın Mustafa Kalaycı’yı doğrulamaktadır

Çeyrek altın 192.000.000 TL oldu

Altının gramı 117.000.000 TL oldu

Bir ABD Doları 2.850.000 TL oldu

Cumhuriyetimizin ilk bütçesi 1924 bütçesidir. Bütçemizin büyüklüğü 129.000.000 TL idi. Bu gün bu para bir çeyrek altın bile alınamıyor. Para değerinin yerlerde sürünmesi o milletin yerlerde sürünmesi sonucunu doğurur. Onun için tek yol DENK bütçedir

" Mali bağımsızlığın korunması için ilk şart bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve DENK olmasıdır M. Kemal Atatürk" denilmiştir. 

Bu TBMM ne ve Hükümete verilen bir Anayasal direktiftir. Ama takan yok. Gaflet dalalet ve hatta h..... denilen şey işte budur

Bu açmazı Yeni Anayasa ile kurtaramayız. 

Haremde eğitim vermekle  kurtaramayız.

Medrese eğitime dönmekle de kurtaramayız.

14 Mayıs 1950 den bu yana Cumhuriyetimiz açık bütçelerle ve laik eğitimden uzaklaşmalarla tam bir enkaza dönmüştür. Bu enkazı DENK bütçeye ve laik eğitime dönmekten başka bir yolla kaldıramayız. 

Mevcut Anayasamızın 5. 35. ve 166. Maddelerini okuyarak anlayarak ve uygulayarak kurtarabiliriz. Dost acı söyler.

 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek