Advert
Advert
Advert
Hal ve Gidiş Nasıldır
Aytekin Ertuğrul

Hal ve Gidiş Nasıldır

Bu içerik 1744 kez okundu.

   Hal ve Gidiş Nasıldır

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

Obama’dan  Veda Konuşması

 Obama bir veda konuşması yapmış ve aynen şöyle demiştir.: 

"Anayasaya göre Başkanlık için yeniden aday olamam.

Neden insanlar daha fazla görevde kalmak isterler. Anlamıyorum. Özellikle çok paraları olduğu halde..! Bir lider sadece görevde kalmak için oyun esnasında kuralları değiştirmek istediği zaman istikrarsızlık ve kavga gibi riskleri beraberinde getirir."

Bu adam ne diyor. Düşünelim.

 

Devletimiz PKK ile Mücadeleyi ASLA Doğru Yapmıyor

Kimse kimseyi aldatmasın. PKK ile asla ve asla doğru mücadele diye bir şey yoktur. Bilakis destek ve yataklık vardır. NEDEN böyle yazdık. Şundan böyle yazdık. PKK yı doğuran büyüten insanımızı PKK militanlarına verilen harçlıklara muhtaç eden şey nedir? İşsizlik. İşsizliğin sebebi nedir? Okulsuzluk  eğitimsizlik açık bütçe ve enflasyon. Para değerinin kaybedilişi Ulusal Egemenliğin kaybedilişinin bir belirtisidir. Laik eğitime ve DENK bütçeye dönemezsek PKK ile başarılı bir mücadele yapılamaz.  Açık bütçelerle, borçlanmalarla, açıktan para basmalarla, insanların ceplerinden paralarını ve sofralarından yiyeceklerini almalarla,  bilimden uzaklaşmalarla, dürüstlükten  ve iyi ahlaktan yoksun, hukuktan sapmış,  Müslümanlıktan uzaklaşmış yöneticilerle asla ve asla PKK ile ve diğer yasa dışı oluşumlarla mücadele edilemez.

PKK lı bayan militanları Osmanlı’nın "HAREM" inde  de eğitseniz  çare olmaz. 90 yıllık enkazı kaldırsanız da çare olmaz.14 Mayıs 1950 tarihinden bu yana Türkiye Cumhuriyeti " Demokrasi kahramanlarının!!!" açık bütçe ve laik eğitimden uzaklaşmaları sayesinde bir enkaza dönüşmüştür. Meselenin özü budur. Eğer ulusal egemenliği temsil eden TBMM bu duruma “ Milli Birlik Hükümeti “ kurarak dur demezse yıkılış kaçınılmazdır. Dost acı söyler.

 Yeni Anayasamız Nasıl Olmalıdır

Aydın çevrelerinde genel kanı odur ki: Anayasa,  % 52'lik bir çoğunluğun % 48'lik bir  azınlığa iradesini  zorlaması yoluyla yazılmaz. Anayasa, birlikte yaşayan toplumların tüm sınıf  ve tabakalarına  güven verecek ve ortak çıkarlarını savunacak bir metin olmalıdır. Anayasa hakem yasadır. 

El hak doğrudur. Anayasa insanların ortak yanlarını konu alır. Bütün insanların ortak tek yanları ise günde 3 defa acıkmaları 3 defa sofra kurmalarıdır. Bu nedenle  ceplerinden paralarının sofralarından yiyeceklerinin alınması demek olan açık bütçelere ve enflasyona izin veren anayasalar yapılamaz. Bizim şu andaki anayasamızın 166. maddesi zamları yasaklamıştır. Ama Anayasayı takan yoktur.  Mesele budur. Bu günkü siyasi savaşlarımızın özünde bu maddenin ihlali yatar. Gerisi ise boş sözlerdir. Anayasamızda bir fıkra eksiktir. Onu da yerleştirelim. Anayasamızın 166. Maddesinin son fıkrası olarak ” Enflasyonu %5 ten daha yükseklere çıkaran hükümetler TBMM kararı ile görevden alınırlar.” Hükmü konulmalıdır.  Türk Milletinin Anadolu’da ebediyete kadar yaşamasına aykırı düşünce eylem ve oluşumların hepsine birden “ VATAN HAİNLİĞİ” adı verilir. Enflasyon bu tanıma  uygunluk  ve yakınlık göstermektedir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yangında aile yok oldu!
Yangında aile yok oldu!
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...