Advert
Advert
Advert
Kısa Kısa Uçuruma Doğru Giderken
Aytekin Ertuğrul

Kısa Kısa Uçuruma Doğru Giderken

Bu içerik 1507 kez okundu.

 

Kısa Kısa Uçuruma Doğru Giderken

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul  draertugrul@hotmail.com

 1-Savaş Cephesi Nerede Olur 

Savaş ancak savaş cephesindeysen kazanılır, Savaş cephesinde değilsen kazanılamaz. Savaş cephesi nerededir? İşte burada 

2004 ten bu yana bütçe açıkları yolu ile Türk Milletinin cebinden alına para tam tamına 369 Milyar YTL dir. Eski hesapla söylersek 369 katrilyondur.

 

2004 te bir gram altın 18. YTL ilken bu gün itibarı ile 114 YTL dir.

 

2004 çeyrek altın 24 YTL iken bu gün itibari ile 185 YTL dir.

 

Bir ABD Doları 1.320.000 TL iken bu gün itibari ile 2.818.000 TL dir.

 

Bütçemizin altın alım gücü 2004 te 7340.000 kg altın iken bu miktar 2015 te 4.846.000 kg a gerilemiştir.

 

Bu reel rakamlar üzerinde konuşup tartışmıyorsak bol laf salatası yapmaktan başka bir işe yaramaz.

 

Geliniz bütçe açıklarına bir göz atalım

 

2004te bütçe açığı 46.5 Milyar YTL dir.

 

2005 t bütçe açığı 29,5 milyar YTL dir

 

2009 da Bütçe açığı 13,5 milyar YTL dir

 

2004 te 33 milyar YTL dir. 

 

12 Senede toplam Bütçe açığı 469 Milyar YTL dir.

 

Altın ve dövizler tavan yapmış paramız yerlerde sürünmüştür. Maaş ve ücretlerimizin alım güçleri %55 azalmıştır. AKP siyaseti ile mücadele de cephemiz bu rakamları Türk milleti aleyhine daha fazla büyütmemek esasına dayanmaktadır. Bu cephedeki başarı ancak DENK bütçeye ve laik eğitime ulaştıktan sonra kazanılabilir. Aksi halde sonuç alamayacağımız gibi dahili ve harici bedhahları sevindirmiş oluruz.

 

  

2-Karşı Derimin Neresindeyiz.

 14 Mayıs 1950 tarihinde başlayan karşı devrim veya karşı darbe bütün hızı ile devam ediyor. Bu karşı darbenin enstrümanları da hepinizin çok iyi bildiği gibi AÇIK BÜTÇE+ LAİK EĞİTİMİ Yok etmektir. BU yolda ısrar edilmektedir. 2004 tarihinden beri insafsız ölçüsüz gaflet dalalet ve hatta hıyanete varan bir kısım uygulamaları ile devam ediyor. Türk milleti DENK bütçeye ve Laik eğitime hasret kalmıştır. Sayın  Türker Ertürk Amiralimiz geçenlerde bir yazısında aynen şöyle diyordu. “Bugün ülkemizin; darbe yönetimine son verecek, çağdaş dünya ile kucaklaşacak, halkımızın güvenliğini, refah ve mutluluğunu esas alacak, halihazır darbe yönetimine son verecek, demokratik girişimlere ve bu tür girişimlerin eş güdümüne ivedi olarak ihtiyacı vardır.”  El hak doğru söze ne denir.

 

3-Ensar Vakfındaki Çocukların Cinsel Tacizleri Hakkında

 

Ensar Vakfında çocuklara yapılan cinsel tacizler için aileden sorumlu T.C. nin ilk başı örtülü bayan bakanımız aynen şöyle demiştir. " Bir kere rastlanan bir olay. Ensar vakfını karalamaya gerekçe olamaz" Ensar Vakfına bir şey denilmiyor ki. Bu adi tacizleri yapan cezalandırılsın deniliyor. Bunun üzerine T.C. nin ilk örtülü bakanımız için Kahraman  CHP sözcüsü. Sayın  Selin Sayek Böke'den istifa çağrısı geliyor ve diyor ki " Bir defa istifadan bir şey olmaz  istifa edin." Böyle bir bakanın istifa etmesine gerek yok. Yapılacak şey görevden almaktır. Onu göreve devam ettirmek Ve ABD ye giderken de başbakan yerinde oturtarak Türk milleti ile mizah yapmamaktır. Bu olayı duyan aile bakanı "  Bir kere rastlanan bir olay. Ensar vakfını karalamaya gerekçe olamaz" diyemez. Derhal adli mekanizmayı harekete geçirmelidir. Türkiye Hukuk devletidir ve hukuk devletinin gereği budur. 

 

4-Terör Yine Terör Yine Terör

 

Bu gidişle Türkiye’de terör önlenemez çünkü terörün sebebi hükümetlerin TBMM e önerdikleri TBMM lerinin de kabul ederek kanunlaştırdıkları, Cumhurbaşkanlarının da bu kanunları onaylayarak resmi gazetede yayınladıkları açık bütçelerin uygulanmasından doğan herkesin ceplerinden paralarının sofralarından yiyeceklerinin alınması sonucunu doğuran uygulamalardır. Açık bütçeler devam ettirildiğinden terör de devam edecektir. Mesele budur.    DENK bütçeci ve laik eğitimci olmayanların terörü yenmeleri,  laik Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmaları ve çağdaş uygarlığa götürmeleri asla beklenemez.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek