Advert
Advert
Advert
Hukuk Dışı Yollardan Gidilmemelidir
Aytekin Ertuğrul

Hukuk Dışı Yollardan Gidilmemelidir

Bu içerik 1655 kez okundu.

Hukuk Dışı Yollardan Gidilmemelidir.

 

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertuorul@hotmail.com

 

Genel Hukuk İlkelerimiz Nedir?

Atatürk diyor ki: “ Bu günkü savaşmalarımızın gayesi tam bağımsızlıktır. Bu direktiften esinlenerek biz de diyoruz ki; Bu günkü mücadelelerimizin gayesi “ Demokratik laik ve sosyal bir hukuk devletine” varmaktır. Burada bir itiraz olamaz. Çünkü Anayasamız aynen böyle yazıyor. Peki, bu gün yaşadıklarımızın nedeni nedir. 14 Mayıs 1950 den bu yana adım adım “Demokratik laik ve sosyal bir hukuk devletinden” uzaklaşmalarımızdır. Bu düşünceler, Anayasasına bağlı, hukukuna bağlı, milletini dinini seven herkesin bağlı olduğu düşüncelerdir. Bildiğiniz gibi bu ilkeler TBMM nin tüm üyelerinin, tüm hükümet üyelerinin ve de Cumhurbaşkanlarımızın bağlı kalacağına dair yemin ettikleri ilkelerdir.

 Demokrasiyi Millet Fiili Eylemlerle Korumaz. 

Demokrasiyi hükümet ve kolluk kuvvetleri korur. Anayasamız böyle yazıyor. Her gece milleti bir yerlerde toplamak kumanya dağıtmak bütün belediye vasıtalarını sabaha kadar ücretsiz çalıştırmak Anayasal hukukumuzda yer almayan hukuk dışı bir “Demokrasiyi koruma” yoludur. Nitekim İsmihan İsmihanlı gibi bazı yazarlarımız bunun sonucunda demokrasinin kalan kısmının da yok olacağı tehlikesini yazmışlardır.  Siyasi partiler bize oy verin diye mitingler yapabilirler. Ama demokrasimize fiili tecavüzler var gidin onları yok edin içerikli toplatırlar yapamazlar. Bu işler Anayasamıza göre kolluk kuvvetlerinin görevidir.14 Mayıs 1950 tarihi demokrasiye paydos denildiği tarihtir. Bu cümleyi ben şahsen en az 50 defa yazdım. Ulusal iradenin olmadığı yerde demokrasi olmaz da onun için böyle yazdım. 14 Mayıs 1950 tarihinden bu yana Türk parası eziliyor Türk milleti eziliyor düşman paraları devamlı yükseliyor. İşte bu ulusal egemenliğe aykırıdır.  Demokrasiye de aykırıdır. 

 AKP nin kuvvetlenmesi= Demokrasini kuvvetlenmesi değildir

Tam tersidir. Çünkü AKP 2004 ten bu yana 14 Mayıs 1950 sonrasındaki gibi Türk parasını ezerek Türk milletini ezmiştir.24. YTL olan bir çeyrek altın hepimizin artık çok iyi bildiği gibi 2012 YTL dir. BU “Büyük İhaneti”  gerçekleştiren AKP nin  savunması dahi yapılamaz.

 

Askerliğin Ne Olduğunu Bilmeyen Bazı Gafillere 

 

Sayın Ali Sirmen’in 4 Ağustos 2016 tarihli Cumhuriyetteki yazısının başlığı" O imamın ordusu...Bu imamın ordusudur" dur. Bu gün yapılanlar ancak ve ancak bu kadar veciz bir başlıkla anlatılır. Başlık da güzel yazının içeriği de güzel mi güzel.  Askerlik bir bilimler bileşkesi ve ayni zamanda da bir sanattır. Askerlik insan öldürme sanatı değil insanları savunma güven altına alma düşmanlar topraklarımızı teslim alırsa veya memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet dalalet ve hatta hıyanet içinde  olur da vatan topraklarını düşmanlarına teslim ederse Tıpkı SEVR de olduğu gibi onu geri alma sanatıdır. Bu açıdan bakılınca da ulusal iradenin güç ve silahla tecelli ettirilme sanatıdır denilebilir. 14 Mayıs 1950 den bu yana dâhili ve harici bedhahlar açık bütçe yaparak Türk milletini ezmektedirler. Türk ordusunun ulusal iradeye aykırı olan bu duruma ebetteki itirazı olacaktır. Bu bir kitap konusudur. (*)Son zamanlarda KHK kararnamelerle yapılanların tümü askerlik bilimine ulusal iradeye ve Anayasamıza aykırıdır. Milletimizi ordusuz ve savunmasız bırakmaya yönelik gaflet uygulamalarıdır. Çünkü Asker ‘Demokratik laik ve sosyal bir hukuk devleti” Olan T.C. Silahla koruyan anayasal bir kuruluşudur

 

 

Askeri Okulların Kapatılması Nedir?

Askeri okulların kapatılması, Okuyanların başka okullara nakledilmeleri vs. gibi uygulamalar “ bu sene mezun olarak teğmen rütbesi takacak gençlerin ihraç edilmesi” anlamında bir uygulama olup asla uygun bir yol  değildir. Konunun uzmanı ve yiğit bir asker olan Amiral Türker Ertürk bu kabul edilemez bir hukuksuzluktur. Diyor.

Ancak hukuksuzluk bu vahim olayı yeterince açıklamıyor. Bu hukuksuzluk eninde sonunda Türk ordusunu zaafa uğratacağından vatan hainliğine kadar uzanacak suçlar zincirini oluşturduğu da değerlendirmeden uzak tutulamaz.

 

Türkiye’de Şu Anda kapatılabilecek Tek Kurum AKP dir.

 

 Şu anda kapatılacak bir kurum varsa Türkiye’de o da AKP dir. NEDEN? AKP nin bütün faaliyetlerinin bir bölümü  Anayasa dışıdır. Enflasyon açık bütçeler, Askeri lise ve Harp Okullarının kapatılması, Fabrikalarımızın satılması. Cemaatle yıllardır süren işbirliği, laikliğe aykırı eylemlerin odağı olması, PKK ile yürütülen barış süreci vs gibi ana konuların sadece bir tanesi bile AKP yi kapatmaya yeter. GATA ve Askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığına bağlanması da derin bir akıl tutulmasıdır. Bunları bir yana koyalım. AKP bu güne kadar çok aldatılmıştır. PKK aldatmıştır, FETO aldatmıştır, etrafına çöreklenmiş danışmanlar aldatmıştır. Bundan sonra aldatılamayacağını garanti edemeyiz. Peki, AKP nasıl aldatılmıştır. Yemin etmiş olmalarına karşın Anayasaya bağlı kalmadıklarından aldatılmışlardır. Gerisine siz karar verin.

 

Türkiye’mizin En Mağdur İnsanları Yazarlardır.

Türkiye’nin en zor durumda olan, en mağdur insanları yazarlardır. Çünkü OHAL ortamında yazı yazıyorsunuz. Türk milletinin geleceğindeki yanlışları gidermek için doğruları yazmaya çalışıyorsunuz.” Bu gün “Çıktık açık alınla 10 yılda her savaştan” gibi coşkulu heyecanlı gurur duyacağınız mutlu olacağınız konular yok.

 

(*) Op. Dr. Aytekin Ertuğrul: Büyük İhanet ve Milli Reaksiyonlar Togan Yayınları 2015 İstanbul

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HÜSEYİN CENGİZ     2016-08-13 güzel yazı.sizi tebrik ederim.
aytekin Ertuğrul     2016-08-07 Çeyrek Altının bu günkü değeri 2012 değil 212 YTL olacak düzeltir özür dilenir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek