Advert
Advert
Advert
Karanlıklara doğru giderken
Aytekin Ertuğrul

Karanlıklara doğru giderken

Bu içerik 1945 kez okundu.

Op.Dr. Aytekin Ertuğrul

 

draertugrul@hotmail.com

 

Karanlıklara doğru gidiyoruz. Hayır, yanlış söyledim. “ Karanlıklara doru götürülüyoruz”. Kısa kısa bu dediklerimizi açıklayalım

 

 

 

                                     Tekzibin Tekzibi

 

                                          T.C. Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın vekili Av. Ahmet Özel 13 Ağustos 2015 tarihli Yurt Gazetesi’ne bir tekzip göndermiş ve demiş ki.  

 

Müvekkilim Sayın Cumhurbaşkanı mevcut makamında hem de daha önce başbakanlık yaptığı dönemde vatandaşın sosyal ve dahi kültürel açıdan gelişimine katkı sağlayacak her adımın başrol oyuncusu olmuştur.” 

 

 Bizim kanunlarımızda tekzibin tekzibi diye bir uygulama pek  yoktur. Ama Sayın Avukat öyle bir tekzip göndermiş ki tekzip etmemek mümkün değildir. Neden? Çünkü tekzibin bir bölümü aynen yukarıda yazdığımız gibidir.

 

 Ben Şahsen vatandaş Op. Dr. Aytekin Ertuğrul olarak yaşadığım gördüğüm okuduğum araştırdığım rakamlarla kanıtlanan bölümlerin bu düşünceye uymadığını gördüğümden bu tekzibin tekzip edilmesini gerekli gördüm.  

 

Sayın Avukat Ahmet Özel yazdığı bu tekzip cümlesini ancak şöyle yazarsa doğru olabilir. Müvekkilim Sayın Cumhurbaşkanı mevcut makamında hem de daha önce başbakanlık yaptığı dönemde açık bütçe yaparak halkı yoksullaştırmanın laik eğitimden uzaklaştırılarak 4+4+4 gibi ucube bir eğitim sisteminin öncüsü olarak halkı kültürsüzleştirmenin siyasi başrol oyuncularından biri olmuştur. 

 

Şimdi gelelim bunun neden böyle yazarak tekzip etmek zorunda kaldığımızı açıklamaya.  

 

- 2003 te Asgari ücretlerle 10 adet çeyrek altın alınabilirken bu gün 6 adet zor alınıyor.

 

 - Yine 2003 te Bir ABD doları 1.320.000 TL iken bu gün 2.820.000 TL dir. 

 

Hazinemizin gelirleri  7.340.000 kg altın alım gücünde iken gelirlerimiz 2015 te 4.836.000 kg altına gerilemiştir. 

 

Bütün emeklilerin ve ücretlilerin ücretleri altın temel alınırsa %45 azalmıştır. Benzin 1.500.000 den 4.500.000 e et 12.000.000 dan 35.000.000 na bir gram altın 18.000.000 dan 100.000.000 e çıkmıştır.  

 

Kültürümün düştüğü durumu yazmaya zait görmekteyim. Kültür adamalarımıza şairlerimize yazarlarımıza mizah ustalarımıza bu dönemde gösterilen muamele tutuklamalar ve saldırlar tarihimizi yazanlarca Karanlık bir dönem olarak anılacaktır. 

 

Türk milleti Asgari ücretlerin,  hazinemizin,  memur ve emeklinin maaşlarının alım gücünü düşüren altın ve döviz fiyatlarını bir füze gibi yükselten bir dönemin siyası sorumlusu için söylenen bu “Müvekkilim Sayın Cumhurbaşkanı mevcut makamında hem de daha önce başbakanlık yaptığı dönemde vatandaşın sosyal ve dahi kültürel açıdan gelişimine katkı sağlayacak her adımın başrol oyuncusu olmuştur”. Sözü gerçeği yansıtmadığı gibi Türk milletini ve Türk milletinin bir ferdi olarak beni aldatmaya yönelik bir beyan olduğundan bu sütunlarda bu tekzibi tekzip etmek gerekmiştir. 

 

Anayasamızın Amaçları ve TBMM nin Çalışmaları Nasıldır.

 

Anayasamızın 5. Maddesinde anayasamızın amaçlar yazılmıştır. Buna göre: 

 

Türk milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak 

 

* Kişilerin ve toplumun refah ve huzurunu sağlamak 

 

* Sosyal hukuk devleti…ile bağdaşmayan ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaktır. 

 

7 Haziran’da seçtiğimiz ve Ankara’ya yolladığımız TBMM nin bu maddeyi dikkate alarak görev yapması gerekirken bu maddeyi dikkate alan bir çalışma ve çaba görmediğimizi üzülerek belirtmek zorunda kaldığımız için üzgünüm. 

 

 

 

Atatürk Dönemini Tartışanlar Gaflet Dalalet ve Hatta Hıyanettedirler.

 

 

 

Son zamanlarda nereden türediği pek belli olmayan bir kaç sahte isim kullanan yazar internette Atatürk dönemini tartışmaya acımışlardır. Şunu söylemeliyiz ki Atatürk’ün verdiği yeniden diriliş varoluş savaşımızın tartışılması ve sonuçlarının silinmesi çabalarının tümü vatan hainliğidir.. Biz Atatürk Cumhuriyetçileri Kuvayı milliyeciler Türk milletinin Atatürk'ün başkomutanlığında verdiği yeniden diriliş ve ölüm kalım mücadelesine, bu mücadelenin Başkomutanına ve bu mücadeleyi veren Türk milletinin her bir ferdine karşı yapılabilecek saygısızlıklara tahammülümüz son derecede azdır. Bu şekilde istemeye istemeye bazı benzer yazıları yazan sahtekârlar için zaman zaman ağır cevaplar yazılmıştır. Çünkü başka dilden anlamamıştır ve bu dil gerekmiştir.

 

 

 

 Türk Lirasının Ezilmesi ve Doların Yükselmesi Nedir?

 

 Doların yükselmesini felaketin yükselmesi olarak göremeyen kavrayamayan bir düşünce yapısını ben ve benim gibiler anlayamazlar. Anlatamazsınız boşuna uğraşmayınız. DENK bütçe ve laik eğitim yoksa demokrasi ve Cumhuriyet de olmaz. Nitekim yokluğa doğru süratle gidiyoruz. Vatan hainleri bu eylemde görevleri başındadırlar. Dolar 2.820.000 TL yi de geçti. Bundan daha elim ve daha vahim olmak üzere memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta ..... içindedirler denilen günlerin içindeyiz. Paranın ezilmesi milletin ve devlet görevlilerinin ezilmesini de getirmektedir. Bu da rüşvet ve ahlaksızlık olarak bize geri dönmektedir. Bir doları 1.320.000 den teslim alan ve 2.820.000 ye getiren, Asgari ücretlilerin ücretleri 10 çeyrek altın alırken 6 ya düşüren benzini 1.500.000 milyondan alan ve 4.500.000 TL ye getiren bir iktidar sürecini hala savunan ve DENK bütçeye ve laşk eğitime dönmeye yanaşmayanlardan Türk Milletinin temsilcileri olması asla mümkün değildir. Türk Milleti bu karanlık geçiş dönemini de aşacaktır. Yeter ki Yüce Allah Türk mileltine kolaylıklar ihsan etsin.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek