Advert
Suriye  Bataklığı Nedir?
Aytekin Ertuğrul

Suriye Bataklığı Nedir?

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

Geçen hafta yazımızın sonuna şu not eklenmişti: NOT: Gelecek Hafta Suriye Bataklığına sürüklenen Türk milletine yaşatılan dramları ve hayatımıza kurulan tuzakları yazmaya çalışacağız. 30 Ağustos Büyük zafer bayramımız kutlu olsun.

Askeri stratejiler ve diğer askeri gerekleri fazla anlamıyorum. Bu işi meslek edinenleri sadece dinliyorum. Ama günde üç defa acıkan üç defa sofra kuran yaşamak için gerekli bilgiler kendisine verilmemiş ceplerinden paraları sofralarından yiyecekleri alınan insanlarımızın dramını anlıyorum. Bütün yazılarımızın ve 12 kitabımızın konusu işte budur. 14 Mayıs 1950 den bu yana TBMM leri ve Hükümetlerinin yaptıkları tek şey paramızın değerinin düşürülmesi insanımızın ezilmesi yok edilmesi gibi insanlıkla hukukla ve Anayasamızla bağdaşmayan saldırılardır. Bu saldırılara Türk milletinin Suriye bataklığına sürüklenmesi eklenmiştir. Bu harekâttan ve bu harekâta karar veren yöneticilerden Türk Milletinin Yurtta sulh cihanda sulh ilkesine taşınması ve yeniden muasır medeniyetler yoluna çıkılması gibi sonuçlar beklenemezÇünkü iç politikamız Yurtta barışı değil yurtta savaşı amaçlayan açık bütçeler yapmak ve laik eğitimden uzaklaşmak gibi Anayasamıza, bilime ve Atatürk ilkelerine aykırı ana yanlışlar içermektedir. 14 senede hazinemizi ve eğitimimizi iflas ettiren bir AKP hükümetinden Türk milletini salaha çıkaracak bir Suriye politikası beklemek erkek bir canlının altından yavru almaya çabalamak gibi nafile bir beklentidir.

Adlı Yılın Açılışı Nedir?

Bu yıl adlı yıl açılış töreni yapılmamıştır. Yapılan tören; yer içerik katılım bakımından Türkiye Cumhuriyetinin yerleşik adlı yıl törenlerine benzememektedir. Adalet kürsüsünde savcı hâkim ve savunma bulunur. Hâkim ve savcısı yerinde ama savunması yerinde olmayan bir adlı yıl açılışı adlı yıl açılışı değil başka bir şeydir. Hâkimlerin  Cumhurbaşkanına takdimleri şeklinde, tecelli eden bir toplantıdır. Ayrıca 2007 yılından bu yana Anayasamızın 37. Maddesi alenen çiğnenmektedir. Balyoz ve Ergenekon’da çiğnenmiştir. Bu gün de çiğnenmektedir. Bu gün de ağır cezalık suçlara özel yetkili sulh ceza hâkimleri bakmakta ve tutuklamalara karar vermektedirler. Bu uygulamanın dayandığı kanunun Anayasamızın 37. Maddesine uymadığını hukukçular söylemektedirler. Adliyemizin  en önemli eksiği ve yanlışı budur. 

Dünyanın ileri ülkelerinde hâkimler böyle bir toplantı yapmazlar. Devlet veya hükümet başkanı gelirken ayağa kalkmazlar. Önlerini iliklemezler. Bu nedenle cüppelerinde düğme bulunmaz. Allah devletimizin ve adaletimizin yolunu açık etsin.

 

 

 

Askeri hastanelerin ve GATA nın Sağlık Bakanlığına Bağlanmasında Israr ediliyor

 Askeri hastanelerin ve GATA nın Genelkurmay bağlısı iken Sağlık Bakanlığına bağlanması tam bir akıl tutulmasıdır. Bu akıl tutulmasının devam edileceğini üzülerek görmekteyiz. Atalarımız “Zararın neresinden dönülürse kardır” demişlerdir.” İnsan bu hatadan dönmeyenlerin ataları kimdir diye merak ediyor. Atalarımız “Kan kanla değil su ile temizlenir” de demişlerdir. Ama bunu da dinleyen yoktur. Yüce peygamberimiz “ İşi ehline veriniz” hadis-i Şerifini bize bahşetmiştir ama bunu da dinleye takan yok. Savaşan orduların ve birliklerin sağlık desteği savaş gücünü gereği olarak komutanlıklara bağlı olurlar. Savaşan Ordu Komutanlarının, Kolordu Komutanlarının, Donanma Komutanlığının, Hava üs Komutanlıklarının hasta ve yaralılarını göndereceği tedavi ve bakımlarıyla rehabilitasyonlarını sağlayacağı lojistik ve sağlık desteklerini yürütecek birlik ve kurumlara ihtiyacı vardır. Bu kadar basit gerçekleri kavrayamayan bir siyasi yönetimle bir yere varılamaz. 14 Mayıs 1950 de bizi Sevr yoluna sokan dâhili ve harici bedhahlarımız;

·        Bir ABD doların 2.950.000 TL ye

·        Bir bardak çayı 1.000.000 TL ye 

·        Bir simidi 1.000.000 TL ye 

·        Bir kilo eti 40.000.000 TL ye çıkardılar ama hala daha” Durmak yok yola devam “ diyorlar. Allah yollarını açık etsin. Allah onları affetsin.AKP iktidarı için söylenecek tek söz var. İsa Peygamberin Çarmıha gerilirken söylediği o tarihi sözdür." Allah’ım sen bunları affet. Onlar ne yaptıklarını bilmiyorlar.”

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melen Botanik Vadisi'nde ilk hasat yapıldı
Melen Botanik Vadisi'nde ilk hasat yapıldı
"Burada genç çalışmıyor çünkü tedbir yok. Oraya ancak muhtaç olan biri gider''