Advert
Advert
Advert
Sayın Cumhurbaşkanımıza Açık Mektup
Aytekin Ertuğrul

Sayın Cumhurbaşkanımıza Açık Mektup

Bu içerik 1601 kez okundu.

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

Sayın Cumhurbaşkanımız.  Darbeye sebep olanlar paramızın değerini 14 Mayıs 1950 den bu yana düşüre düşüre bir simidin 1.000.0000 TL ye ulaştıranlardır. Bu böyle ise yapılacaklar da bellidir. Darbelerin, askeri müdahalelerin, gençlik hareketlerinin, 6. filoyu protesto eylemlerinin, kanlı pazarların, gezi parkı olaylarının, hepsinin ama hepsinin sebebi tektir. Açık bütçelerdir. O halde sebebe göre sıra ile yapılacaklar şunlardır.

TBMM gidişe el koymalıdır. 2017 mali yılı bütçesinin gelir ve giderlerini DENK yaparak işe koyulmalıdır.

Arkasından Laik eğitim gelir. Laik eğitim demek Türk milletine dâhili ve harici bedhahlarca yapılacak saldırıları nasıl püskürteceğini ve onları nasıl yeneceğini öğreten eğitim demektir. OHAL ilan edilen ortam işte budur. Ama OHAL nedeniyle çıkarılan KHK lerin hiç birinde bunlara dokunan bir nokta ve virgül dahi yok. Yani gidiş bilime yüce dinimize yüce Peygamberimizin Hadis-i Şeriflerine asla uygun bir gidiş değildir. FETÖ nün ve PKK nın silahlı Cumhuriyet güçleri ile yerle bir edilmesinin hiçbir işe yaramayacağını tarih yazıyor. BU gün vasıl olduğumuz netice asırlardan beri çekilen milli felaketlerin bir toplamı ve bu aziz vatanın her karış toprağını sulayan kanların bedelidir denilmiştir. Benzer şekilde söylersek kimse alınmasın ama “ Bu gün vasıl olduğumuz netice 14 Mayıs 1950 den beri yapılan açık bütçelerin ve laik eğitimi yerle bir etmekteki başarılarımızın sonuçlardır."

Onun için yapılacakları tek tek madde madde yazıyorum.

1-      Bütün danışmanlarınız bilgi düzeyleri düşüktür ve gerçeği sizden saklamaktadırlar, BU nedenle bütün danışmanlarınıza bir zahmet yol veriniz.Ve işi bilen tarihi bi,len kitaplar yazan ve Türk milletine yol göstermeye yetkin kimseleri danışmanlşığa alın.

2-      Atatürk’ün 1924 bütçesi için yaptığı gibi 2017 malı yılı bütçesine el koyunuz. Bütçeyi açık yaparak önünüze koyacaklardır. Bir KHK name çıkararak gelir olmazsa bütçe giderlerine özlük haklar hariç ödenek verilmemesini karara bağlatınız. Asla ve asla açıktan para bastırmayınız.

3-      Ağır cezalık suçlara Anayasamızın 37. Maddesine göre SULH Ceza hâkimlikleri tutuklama kararı veremezler. BU ucube uygulama TSK nın Ergenekon ve balyoz davalarında vardı. Bu hukuka uymayan uygulamayı düzelttiriniz.

4-      Daima hukuk ve bilim yolundan gidiniz. Sizi hukuk ve bilim yolundan ayırarak hukuk dışı bilim dışı yollara düşürenler mutlaka dâhili ve harici bedhahlarınız olduğunu asla unutmayın.

 15 Temmuz darbe teşebbüsünü asla ve asla siyasi rakiplerinizi bertaraf etme fırsatı olarak kullanmayınız. KHK nameler yolu ile TSK leri yapılanmasında yaptıklarınızın hemen hemen hepsi yanlıştır. Hepsi birer akıl tutulması örneğidir. Askeri hastanelerin ve GATA’nın Sağlık Bakanlığına bağlanması, Kuvvetlerin MSB ye doğrudan bağlanması genel Kurmayın Lağvedilmesi noktasına gelinmesinin akılla hukukla mantıkla bilimde izahı yoktur

5-      Darbeye teşebbüsün zararlarını gidermek amacıyla yapılanların zararları inanınız darbeden daha çoktur. Bir kaçını alt alta yazalım ve siz de görün 

·         Soruşturma kapsamında; Anayasa Mahkemesinin iki üyesi, tutuklandı

·         Yargıtay Eski 9. Ceza dairesi Başkanı Ekrem Ertuğrul tutuklandı

·         HSYK eski Başkan Vekili Ahmet Hamsici başta olmak üzere 1400 hâkim ve savcı tutuklandı.

·         Milli Savunma Bakanlığında 262 hâkim ve savcı için soruşturma başlatıldı

·         İstanbul'da 992 askeri personel tutuklandı

·         102 General amiral tutuklandı

·         Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Baş Yaveri Albay Ali Yazıcı Tutuklandı

·         Askeri yargıda 64 Hâkim ve savcı tutuklandı

·         1577 dekan istifa ettirildi.

·         GATA’da üç Prof. Tbp. Tuğgeneral gözaltına alındı

 

 

Cumhuriyetimiz bizimdir. Her karış toprağı şehit kanları sulanmıştır. TSK lerimiz bizimdir. Onun bu gün düşürüldüğü durum İstanbul'u alan, Kurtuluş Savaşını başaran, Kıbrıs'a çıkarma yapan TSK nın cezalandırılması amacıyla dâhili ve harici bedhahlarca düşürüldüğü durumdur.

Dâhili ve harici bedhahlar 14 Mayıs 1950 de fiilen işe başlamışlardır. İlk adım  olarak DENK bütçemizi açık bütçe yapmışlar ve LAİK eğitimi, yerle yeksan ederek yola çıkmışlardır. Durmak yok yola devan denilen yol işte bu yoldur.

Şimdi size AKP nin karnesini rakamlarla yazacağım siz de toplu halde görünüz diye.

·         2004 te 24 YTL olan bir çeyrek altın bu gün 210 YTL dire artış %850 dir.

·         2004 te 18 YTL olan bir gram altın 120 YTL dir. Artış %700 dur.

·         2004 te 1.320.000 TL olan bir ABD Doları bu gün 2.900.000 TL dir. Artış %150 dir.

·         2004 te hazinemizin altın alım gücü 7.340.000 Kg altın iken 2015 te 4.836.000 kg a düşmüştür. Düşüş %65 tir. Borçlarımız tavan yapmıştır.

·         2004 te asgari ücretlerle 10 çeyrek altın alınabiliyordu bu gün asgari ücretle 6,5 adet çeyrek altın ancak alınabiliyor. Düşüş %40 tır

·         2004 ten bu yana yapılan açık bütçelerle toplamda 469 Katrilyon YTL Türk  Milletinin cebinden zorla alınmıştır

 

Günümüzdeki olayların sorumluları 11 Kasım 1938 de 80 kuruş olan bir ABD dolarını 3.000.000 TL ye çıkaranlardır.  Bunlar 14 Mayıs 1950 den sonra bir biri ardına iktidar görevi alarak açık bütçeler yapmışlar ve Türk milletini tam manasıyla iflasa sürüklemişlerdir. Gerisi bu ana ihanetin detaylarıdır. DENK bütçe+ Laik eğitim yoksa bir yerde orada vatana ihanet dikenleri yeşerir

 

Sayın Cumhurbaşkanım ve AKP Hükumeti DENK bütçe yaparak bu acıları düzeltin. Millet inim inim inliyor. Türk milletinin GATA ile ve Askeri hastanelerle bir derdi yok. Türk milletinin bu rakamlarla ve bu rakamları yaratan gaflet dalalet ve hatta hıyanetlerle derdi var. En derin saygılarımı sunarım. Bani bağışlayın Çünkü Dost acı söyler.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek