Advert
Advert
Advert
Lozan Hezimet mi Zafer mi?
Aytekin Ertuğrul

Lozan Hezimet mi Zafer mi?

Bu içerik 1702 kez okundu.
Lozan Hezimet mi Zafer mi?
Op. Dr. Aytekin Ertuğrul
draertugrul@hotmail.com
 27. Muhtarlar toplantısında kaçak AK- Sarayda yapılan toplantıda konuşan Sayın Cumhurbaşkanımız aynen şöyle demiştir.
 "1920'de Sevr'i gösterdiler, 1923'de bizi Lozan'a ikna ettiler. Ege'de bağırsan duyulacak adaları biz Lozan'da Yunan'a verdik. Zafer mi bu? Lozan'da masaya oturanlar o anlaşmanın hakkını veremediler. Onlar bu hakkı veremedikleri için şimdi biz sıkıntı yaşıyoruz."
 Bu haber yandaş olmadığı halde yandaş diye haksız yere adı çıkmış!!!! SABAH gazetesinden kopyalama yöntemi ile alınmıştır
Cumhurbaşkanlarını ekleştirmek bizim geleneklerimizde yoktur. Onun için ben de yoktur. Cumhurbaşkanlarımızı eleştirmeyiz. Ancak tarihi doğruları da yazmak Türk milletine sunmak biz yazı yazanların borcudur. Onun için bu sözleri bizatihi Sayın Cumhurbaşkanımızın daha iki ay evvel yazdığı ve Cumhurbaşkanlığı sitesinde yayınladığı mesajla düzeltmek gerekmektedir. . Ara sıra görüyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanımızı danışmanları aldatmaktadırlar. Ayni Cumhurbaşkanımız 24 Temmuz 2016 Lozan’ın 93. Yıldönümünde ise aynen şöyle diyordu. 
Bugün, Cumhuriyetimizin kurucu belgesi olan Lozan Barış Antlaşması’nın imzalanmasının 93. yıldönümüdür.
Aziz milletimizin inanç, cesaret ve fedakârlıkla elde ettiği zafer, Lozan Antlaşması ile diplomasi ve uluslararası hukuk alanına taşınarak tescil edilmiştir.
Bu anlaşma, yeni kurulan devletimizin tapusu niteliğindedir.”
Bu haberi de Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinden aldık.
Şimdi ne diyelim. Diyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanımızın esas düşüncesi Cumhurbaşkanlığı sitesinde yer alan bu haberdir. Muhtarlar toplantısında ise danışmanları onu yanıltmışlardır. Allah Türk Milletini ve Sayın Cumhurbaşkanımızı cahil danışmanlardan korusun.Amin.
 
Anıt Kabir Bahçesindeki Çocuk Parkı Komedisi Nedir.
Bilindiği gibi Anıtkabir bahçesinin na müsait bir yerine MNG kargo adlı bir şirkete çocuk parkı yaptırılmıştı. Biz de bu nedenle İnternette guruplara şu mesajı yayınlamıştık.
Anıtkabrin bahçesine çocuk parkı yapılamaz. Tıpkı Atatürk Orman Çiftliğinde Kaçak Ak Saray yapılamayacağı gibi. Anayasa baba yasa ve diğer tüm yasaları çiğnemeyi sakız çiğneme zannedenler yapmışlardır. Ama bize daha doğrusu %52 mize  bu yapılanlar müstahaktır. Çünkü 14 Mayıs 1950 den beri 80 kuruşluk bir ABD dolarını 3.000.000 TL ye çıkardılar sustuk. Ama bu artık bardağı taşıran son damladır. Bir iç harp çıkarma yolundan ilerliyoruz.  Daha önce Atatürk Kültür Merkezi tren durağından  Atatürk’ü kaldıran+ Şehir içindeki yön tabelalarına Atatürk O.Ç. yazdıran Ankara Büyükşehir belediyesi Başkanı bu parka sahip çıkmış. Karşı olsa şaşardık. Ama bizi asıl şaşırtan Orgeneral Hulusi Bey kardeşimizdir.”
Ancak CHP ADD başta olmak üzere STK larca yapılan tepkiler sonucu o ucube oradan kaldırılmıştır.  Her şeyini kaybettiği sanılan bir süreçte Atatürk’ün başkomutanlığında tüm dünyayı denize döken büyük Türk Milleti ile fazla oynamayın. Bizden bazı gafillere nâcizane hatırlatmadır. TBMM de onun başkanı Sayın İsmail Kahraman efendiye de şunu hatırlatmak gerekmiştir. Soyadı kahraman almakla kahraman olunmaz. Batı cephesinde ve Alagöz’deki Başkomutanlık karargâhında düşmanı yenmekle kahraman olunur. TBMM de bulunan B harfinin açılımı büyüktür. Ama o büyük Meclise değil millete aittir. Büyük olan Meclis değil Türk milletidir. Şayet Meclis Türk Milletinden büyük değilse Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan. Sayın Genelkurmay başkanı ve de Hükümet üyelerimizle TBMM üyelerimizin hiç birisi de Türk Milletinden büyük olamaz. Tarihten ve bilimden dahi büyük olmazlar. O zaman yapılacak tek şey vardır. Anayasaya tarihe bilime yüce dinimizin bilim emreden ilkelerine ve Atatürk ilkelerine dönmektir. Bunları da iki sözcükle özetlersek; DENK bütçeye + Laik eğitime dönmektir. Bu gün içinde bulunduğumuz buhrandan çıkış bu ilkelere dönmekle ve yarın tekrar buhranlara sürüklenmemek de bu ilkelere sarılmakla mümkündür. İsmet İnönü’nün deyimi ile Kelimeyi tartarak kullanıyoruz. Dost acı söyler.
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek
Akyazı ve Kocaali hariç afet bölgesi ilan edilecek